Отговори
# 60
  • Мнения: 806
Здравейте,бих искала да попитам нещо/дано да не ви се стори глупаво/ Blush:
Вчера моята зълва готви сочно пиле на Маги и много ми хареса подправката ,дали може вместо пиле в пликчето да се сложат пресни картофки и да се получат един вид пикантни картофки, как мислите?

Благодаря ви предварително    bouquet
Какъв е срокът на годност на домашни сурови яйца държани в хладилник  Rolling Eyes

Аз мисля,че е до 2седмици.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 16:28 от Dime

# 61
  • Мнения: 9 776
Какъв е срокът на годност на домашни сурови яйца държани в хладилник  Rolling Eyes

Месец може да ги ползваш.

# 62
  • Мнения: 11 747
и повече от месец, та до 2.

# 63
  • Мнения: 9 776
и повече от месец, та до 2.

Така е, да. Защото до месец ги дават без да са в хладилник, просто на хладно Peace.

# 64
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, кажете бързо как се правеше фрикасе, т.е вие как го правите?

Сварила съм пилето, има си бульонче с разни подправки и оттук нататък как го правите?

# 65
  • Мнения: 5 001
Момичета, кажете бързо как се правеше фрикасе, т.е вие как го правите?

Сварила съм пилето, има си бульонче с разни подправки и оттук нататък как го правите?
Запържвам брашно,наливам от бульона.Бъркам да се сгъсти и да стане гладко сосче.Дърпам от котлона и при непрекъснато бъркане добавям 2 жълтъка разбити с 1 ч.ч. кисело мляко.Връщам на котлона да клокне и готово.Подправки сол,черен пипер.... Hug Hug Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, кажете бързо как се правеше фрикасе, т.е вие как го правите?

Сварила съм пилето, има си бульонче с разни подправки и оттук нататък как го правите?
Запържвам брашно,наливам от бульона.Бъркам да се сгъсти и да стане гладко сосче.Дърпам от котлона и при непрекъснато бъркане добавям 2 жълтъка разбити с 1 ч.ч. кисело мляко.Връщам на котлона да клокне и готово.Подправки сол,черен пипер.... Hug Hug Hug

ааа, ето, значи знам си аз, че трябва да попитам  Laughing Кисело мляко нямаше да сложа, просто защото не знам, че се слага. Отивам да довърша манджата  Hug Hug Hug
Мерси мила  Heart Eyes

# 67
  • Русе
  • Мнения: 299
Момичета и аз се нуждая от помощ.Как се действа с желатин?Върху торта с ягоди.Всичко ме интересува-брой пакетчета желатин,как се разтваря и залива...?

# 68
  • Мнения: 5 001
Момичета и аз се нуждая от помощ.Как се действа с желатин?Върху торта с ягоди.Всичко ме интересува-брой пакетчета желатин,как се разтваря и залива...?
Ето какво съм си копирала тук от форума.Откакто го спазвам нямам гафове.Не помня името,кой обясняваше,но беше от видните представителки на форума...

КАК СЕ РАБОТИ С ЖЕЛАТИН

1.   Забъркваш си основната смес (крем, пълнеж за торта и пр.) Важно е да ти е готова, за да не изпуснеш момента, когато се слага желатина (температурата)
2. В половин каф.чаша ХЛАДКА (не студена, не топла) вода (това са мерките за 2 желатина) изсипваш пакет4етата и чакаш да набъбне на гранулки (изглежда като прозра4ен грис като набъбне)
3. На водна баня , на СЛАБ огън, слагаш желатина, като можеш да добавиш още около 1/2 ч.ч. вода (ина4е после много бързо ще се сгъсти и няма да стане)
4. След като стане на гъст хомогенен сироп (като този за баклава) го сваляш от огъна. Много е важно да е на слаб огън и желатина ДА НЕ ЗАВИРА.
5. Оставяш го да се охлади, като го проверяваш да не по4не да желира. Можеш на пръста си да пробваш- сместа трябва да е приятно топла, не гореща.
6. С НЕПРЕКЪСНАТО бъркане го прибавяш към основната смес. Хубаво се разбърква, за да не се точи на конци. ОСновната смес НЕ ТРЯБВА да е студена.
7. Веднага слагаш в камерата или хладилника. По принцип аз първо за 10-ина минути винаги слагам в камерата, за да стегне веднага желатина и после местя в хладилника.

                    Уточнявам за грамажите, да не стане объркване
     
     1. Съотношение 1 желатин : 250-300 мл. течност се използва за силно стягане, като украса на торта.
     2. Съотношение 1 желатин : 500 мл.течност се използва за крем - когато самото желирано "нещо" е тялото на тортата или крема - никой не обича жилаво "основно".

# 69
  • Мнения: 11 747
Каква торта ще правиш? Такава, която отгоре и отстрани е налепена с ягоди ли?
Ако е такава - избери горе долу едри ягоди, нарежи на половинки. Приготви си желе с пакетчета Танг или друга разтворима напитка с аромат на ягоди. Държиш в купичка до тортата нестегналото желе, топиш всяка половинка ягода в желето и лепиш върху тортата. Покриваш я цялата така, в движение ще ти се постегне желето по ягодите, но ти накрая наръси/намажи с още малко върху ягодите. Слагаш в хладилника.
Направи по- твърдо желе, с 1/3 по- малко течност от дадената, за да стяга бързо и да държи по ягодите.
Тортата да е намазана със сметана или крем, какъвто ползваш, да е загладена отгоре и отстрани и върху него да редиш ягодите.

# 70
  • Русе
  • Мнения: 299
Благодаря.Точно такова нещо искам да се получи и дано успея!

# 71
  • Мнения: 11 747
Не е трудно!  Peace   Цапа се наоколо...  Ръба на тортата го понатисни, малко като питка да стане, за да може да се редят ягоди отстрани. Долу, отстрани остави 2-3 пръста празно, като забършеш с кърпа накапалото и текло желе, шприцовай бордюр от сметана, така ще се получи завършен вид!  Peace



нещо такова трябва да стане, като ягодите отстрани, но ти и отгоре ще наредиш ягоди. Но..., тази не е направена хубаво, ти гледай да редиш ягодите плътно, една до друга. Да не прозира, както на тази снимка!!

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 19:40 от pina

# 72
  • София
  • Мнения: 10 858
Пина, и за мен бяха полезни съветите за ягодите. Мерси!  Hug

Мастерчони, фрикасето ми стана супер! Разбрах каква му е тайната - КИСЕЛОТО МЛЯКО  Embarassed
  bouquet  bouquet  bouquet

# 73
  • Мнения: 5 001
Виве,радвам се,че ти хареса  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Оф! Пина ме запали с тая торта,ама ще почака до рожденният ми ден  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 10 858
И мен, та се сетих, че имам една рецепта за бисквитена торта с ягоди и шоколад  Crazy Май ще я правя, страхотна става  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт