Отговори
# 315
  • Мнения: 6 713
Пак съм аз Mr. Green
Сори, че досаждам, ама се сетих за един крем от детство, баба ми го правеше и си умирах за него. Simple Smile
Значи мисля, че имаше мляко, яйца, плюс орехи вътре. Много беше вкусен и нещо се присетих тия дни, та рекох да ви питам! Blush  bouquet
Да не е крем "Дипломат"  newsm78 в него се слагат орехи.

Ами течно кремче с орехи беше. Крем дипломат не е ли желиран??? newsm78

# 316
  • Мнения: 1 798
Лурдес, виж този вариант,може да ти хареса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31746

# 317
  • Мнения: 6 713
Лурдес, виж този вариант,може да ти хареса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31746

Мерси,мерси, ще пробвам!  bouquet

# 318
  • Мнения: 519
  Мацки,един бърз въпрос.Имам пилешки пържолки.Спомням си нещо за намазване с майонеза и горчица.Ама слагаше ли се вода в тавичката и слагаха ли се подправки?

# 319
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
И аз да питам, торта ще правя, но е за рожден ден, вече ми дадохте идея за тортата, сега искам идея как да я украся- да изпиша Ч.Р.Д. , името , години....Нещо не много трудно да е, че съм правила торти и друг път, ама за първи път ще ги окрасявам.

Благодаря ви предварително  bouquet!

# 320
  • Мнения: 549
  Мацки,един бърз въпрос.Имам пилешки пържолки.Спомням си нещо за намазване с майонеза и горчица.Ама слагаше ли се вода в тавичката и слагаха ли се подправки?



Страхотни пилешки филенца от Svetlaibobo

500гр.пилешко филе/бонфиле/
1 майонеза
1,2сл.горчица
2,3 скилидки чесън
сол,чер.пипер-на вкус
галета,брашно или корнфлекс/зависи какво имате в къщи или какво обичате/


Нарязваме филетата на парчета/ако е бонфиле не го режем/.Счукваме чесъна и го смесваме с останалите продукти без галетата.Овалваме пил.филенца в сместта и ги подреждаме в тавичка.
Трябва да постоят Поне 4 часа/аз ги оставям за една нощ/.После ги овалвам в галета и пържа.Могат и да се и изпекат

Заповядай дано да ти свърши работа.В нас тези филенца са на почит.

# 321
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Страхотни пилешки филенца от Svetlaibobo

500гр.пилешко филе/бонфиле/
1 майонеза
1,2сл.горчица
2,3 скилидки чесън
сол,чер.пипер-на вкус
галета,брашно или корнфлекс/зависи какво имате в къщи или какво обичате/


Нарязваме филетата на парчета/ако е бонфиле не го режем/.Счукваме чесъна и го смесваме с останалите продукти без галетата.Овалваме пил.филенца в сместта и ги подреждаме в тавичка.
Трябва да постоят Поне 4 часа/аз ги оставям за една нощ/.После ги овалвам в галета и пържа.Могат и да се и изпекат

Заповядай дано да ти свърши работа.В нас тези филенца са на почит.

Тези филенца звучат изключително добре.
Аз съм гиправила, но не съм знаела, че трябва да престоят.
Предполагам, че като престоят вкуса им се променя към по-добро.
А при печене във фурна няма ли да изгори галетата?

# 322
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета имам и аз едно въпросче за крем ганаш правила съм го досега няколко пъти, но последния ми се пресече и за нищо не стана  Whistling Правих го като към разбитата вече сметана прибавях разтопения на водна баня шоколад и разбивах на ръка с тел. След това си намерих рецепта от тортената библиотека при която - Сметаната се загрява, прибавя се шоколада и когато се разтопи се маха от огъня, охлажда се и се оставя в хладилника най-малко за 3-4 часа. След това се разбива с миксер на пухкав крем., но все не смея да я направя и така, заради последния ми провал. Та се замислям последно време дали няма да стане като към разбитата вече сметана не прибавя направо течен шоколад - нали все пак идеята е да не е твърд самия шоколад  Thinking Може да ви се стори глупав въпроса ми, но моля дайде съвет дали ще стане добре така, не ми се заносват пак сума ти шоколади  ooooh!
Благодаря предварително  Hug

# 323
  • София
  • Мнения: 324
Labrex, идвам да почерпя с едно сладко от вишни  Grinning . Хванах го точно когато капката престана да се стича по чинийката smile3501    

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета имам и аз едно въпросче за крем ганаш правила съм го досега няколко пъти, но последния ми се пресече и за нищо не стана  Whistling Правих го като към разбитата вече сметана прибавях разтопения на водна баня шоколад и разбивах на ръка с тел. След това си намерих рецепта от тортената библиотека при която - Сметаната се загрява, прибавя се шоколада и когато се разтопи се маха от огъня, охлажда се и се оставя в хладилника най-малко за 3-4 часа. След това се разбива с миксер на пухкав крем., но все не смея да я направя и така, заради последния ми провал. Та се замислям последно време дали няма да стане като към разбитата вече сметана не прибавя направо течен шоколад - нали все пак идеята е да не е твърд самия шоколад  Thinking Може да ви се стори глупав въпроса ми, но моля дайде съвет дали ще стане добре така, не ми се заносват пак сума ти шоколади  ooooh!
Благодаря предварително  Hug

Тъй като правя ганаш поне веднъж седмично позволи ми да споделя как аз го правя.
Ще ти го напиша в пропорции за торта с диаметър Ф28:
300гр. сметана за разбиване (ползвам сладкарска)
300гр. натурален шоколад (ползвам или кувертюр или Stila Dolce от Кауфланд - намира се при украсите)
30гр. масло

Загрявам сметаната, но гледам да не кипва. Добавям натрошеният шоколад и бъркам докато се разтвори напълно. Дърпам от котлона и прибавям маслото. Разбърквам докато се разтопи- чакам леко да изстине и прибирам за 1 нощ в хладилника. Преди да разбия вадя да се темперира малко (10-15 мин са достатъчни) Ако ти стои гъсто в процеса на разбиване добави още сметана.

Ето как изглежда готовият ми разбит ганаш. Снимката е линк към по-голяма:

# 325
  • Мнения: 22 867
Labrex, идвам да почерпя с едно сладко от вишни  Grinning . Хванах го точно когато капката престана да се стича по чинийката smile3501

Мерси, мерси, покапах се само от гледане!   bouquet И що на такива микроснимки тая красота?

# 326
  • София
  • Мнения: 324
Не че ми се свиди да почерпя повече  Laughing, ама за пръв път качвам снимки  Embarassed, та беше голяма радост че изобщо успях. Другия път повече  smile3521

# 327
  • Мнения: 22 867
Не че ми се свиди да почерпя повече  Laughing, ама за пръв път качвам снимки  Embarassed, та беше голяма радост че изобщо успях. Другия път повече  smile3521

Добре, че си имам бурканче в хладилника! Grinning Радвам се за тебе, че успя да свариш сладкото!  bouquet Пък за снимките ще се научиш, там е по-лесно - просто трябва да избираш и оразмеряване на снимките. Peace

# 328
  • Мнения: 804
За меда отново да кажа,мнението на баш пчеларя е,че "няма такива филми" -или целият мед е озахарен,или течен,средно положение няма.Неможе отдолу да е твърд,а отгоре течен.

# 329
  • Мнения: 9 776
Да си задам въпросчето и тук. Имам няколко тиквички, но не ми се пържат и мусака не ми се прави. Някой беше пускал рецепта за печени на фурна, вместо пържени, обаче не помня кой и къде Embarassed. Моля за идеи  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт