Рибки

  • 1 598
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Помогнете подариха ми рибки за рождения ден!Една златна рибка и два хелера!Не съм имала рибки преди и не знам как да ги гледам моля помагайте!Купих помпа,а аквариума е около 5-6 литра не съм много сигурна ,но не е пове4е!Давам им храна един път дневно заедно с витамини!А аквариума забравих да кажа,4е е кръгъл!Страх ме е да не умрат newsm17 newsm45моля помагайтеКоито знае не6о за тях моля да помага!

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 22:25 от Lora-hera,zlati,cheri

# 1
  • Мнения: 0
sega puk mi pishe tuk nov otgovor puk ni6o ne mi izliza

# 2
  • Мнения: 54
И мен живо ме интересува , че щерката си поръча на Дядо Коледа. Ще ви следя с интерес.

# 3
# 4
  • Мнения: 11 369
Какво толкова има да го мислите. Давате им храна през няколко дни, бодвате едно водорасло, сменяте водата на месеца веднъж. Ако живеете в апартамент без парно трябва да ги отопляте. Машинката за въздух е екстра, която рибките няма да оценят, но ще живеят по-дълго и по-добре. Осигурете им светлина достаттъчно - ако е лампа ОК, ако е до прозореца ще зеленясва аквариума и ще го миете по-чето.

И моля не изпадайте в паника ако отидете на почивка кой ще ги храни - рибките ще изядат водораслото, ще ровят за отпадъци между камъчетата и за 10 дни ще са ок.

Е те сега ще ме заръфат защитниците правата на рибите  Crazy

# 5
  • Мнения: 85
най добре прочети темата за акваристика,ако има  нещо може да питаш там

# 6
  • Мнения: 0
kupih im pompa,no mnogo capat(po nujdite Grinning )

# 7
  • Мнения: 0
kak se ka4vat snimki za da vi gi pokaja?

# 8
  • Мнения: 0
    uverqvam vi 4e mnogo 6e se zaradva ako i podarite ribki! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
oh ba6a mi im sloji edni rapani (3) ama ne6o mnogo ne se dvijat ribkite moje li ne6o da im stane ot rapaniet? newsm78

# 10
  • Мнения: 11 369
oh ba6a mi im sloji edni rapani (3) ama ne6o mnogo ne se dvijat ribkite moje li ne6o da im stane ot rapaniet? newsm78

Да, ще се стресират, че рапаните са мъртви и могат от шока да развият отит!
 Crazy
Стига де! Нищо им няма. Може да им е студено където си ги сложила и тогава са малко по-активни. Ако много ги захладиш продължават активността си в рая на рибките  Wink

# 11
  • Мнения: 377
Мила Лора, има доста добра тема за акваристика. Първо четеш /обърни специално внимание на първата страница/ и после ако нещо продължава да те притеснява питаш /на кирилица/. Списващите в посочената тема ще ти отговорят на конкретните адекватно зададени въпроси. Peace

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Махнете рапаните, защото от тях водата става по-твърда, а аквариумните рибки обичат мека вода.
Златните рибки наиситна много цапат и аквариумът е малък като за тях, но сменяйте водата всяка седмица.
Не се сменя всичката вода, а само около 1/3 от нея. Най-добре с тръбичка да се източва, за да се почисти дъното, но с 5-6 литра аквариум може да отлеете малко от горния слой вода и да изхвърлите долния, дето са се утаили боклуците.
Новата вода трябва да е престояла 24 часа на стайна температура.
Не прекалявайте с храненето, за да не замирисва водата.

# 13
  • Мнения: 11 369
Махнете рапаните, защото от тях водата става по-твърда, а аквариумните рибки обичат мека вода.

Нима рапаните отделят варовик  Shocked? Това би означавало, че ако престоят достатъчно дълго просто ще се стопят, така ли?

# 14
  • Мнения: 0
сега имам един друг проблем които не е сжурзан с рибките! Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Laughing Laughing Laughing Р разлях прясно мляко на килима ж кухнята има ли вузможност да мирише или нещо такова  знам че е смешно но мама ще ме убие ако и кажа за сега и казах че е вода!!! Sad Sad Sad Sad

Общи условия

Активация на акаунт