ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 983
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 28
*щурчо* много благодаря  Hug
значи ще се пробвам  Praynig

# 1 141
  • Мнения: 21
Благодаря за отговора! Да, ако ни приемат, ще си посещава детската градина, но шансовете са ни само за една далечна градина и исках да зная вариантите за преместване, ако въобще се стигне до такива...

# 1 142
Все още не ми е ясно.Пример:

1-во дете с номер: 090522-43668149 кандидатва в конкретна гадина и не променя желанието си.
2-ро дете с номер: 090522                 ,премества желанието си и ще му се генерира номер на 30.05
3-то дете с номер: 090522-12146254 ,явно остава със същата дата, но автоматично му е генериран номер според часа

За кого тук ще е по-голям шанса?
За никого, и тримата имат еднакъв шанс, защото са посочили тази градина като някое поредно /може да е първо, второ, трето, пето и т.н. / желание преди първото класиране. Затова всички имат дата 090522.
Тези, на които това им е било първо желание, са попаднали в гранична група. На тях са им теглени номера - виждаш ги.
Тези, на които тази градина им е била трето жлание /например/, сега са си я преместили на първо желание и попадат и те в граничната група с дечица с вече изтеглени номера от миналото класиране.
Засега те имат само дата 090522, но в събота, ако се стигне отново до прием на дете от граничната група, и на тях ще им бъдат изтеглени номера и ще имат абсолютно еднакъв шанс с другите.
Новодошлите, които избират тази градина за пръв път днес например, получават засега дата 090528 и час до стотни /пример/15053204. Ако и новодошъл попадне в гранична група в сбота, и на него му се тегли номер, НО застава най-отзад на опашката, защото има по-късна дата.
Всички, които започват с 090522 и имат номер след това - това са вече изтеглени случайни числа. Всички, които започват с 0905...друга дата, това, което следва е час, минута, секунда, стотна.
Объркващо е, че са ги поставили в една колона - за едните е час, за едните е случаен номер.


Аха разбрах логиката.
Бях се заблудил ,че системата дава случайните числа след някакво максимално възможно число според часа ,например 090522-24005959,но заглеждайки се във вече генерирани случайни числа на приети деца виждам ,че не е така.
И все пак тук едно дете се явява пръв сред равни -3-то дете с номер: 090522-12146254  , ако разбира се 2-ро дете с номер: 090522 не излезе по-голям късметлия при генерирането на ново число.

# 1 143
  • Мнения: 8
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire

# 1 144
  • София
  • Мнения: 1 946
...
???

12 ЦДГ, Средец   22.05.2009г.

Преди класиране

67. Димана Новиславова Михайлова 7.2 т.

Днес 28.05.2009г. ЧАКАЩИ

1. Димана Новиславова Михайлова 10+ т. 090522

---------------------------------------------------------------------- до тук добре

87 ЦДГ 'Буката ', Триадица   22.05.2009г.

Преди класиране

148. Димана Новиславова Михайлова 6.1 т.

Днес 28.05.2009г. ЧАКАЩИ

 1. Димана Новиславова Михайлова 10.1 т. 090522

------------------------------------------------------------------------------

Как ги размести тая госпижица така, че все да е с 10+ точки в две градини, ако някой ме светне!~!!!!!!


ето ти аналогичен случай и от системата пак не отговарят:
78 ОДЗ 'Детски свят ', Студентски

СПИСЪК НА ЧАКАЩИТЕ ЗА ЯСЛА 1, РОДЕНИ 2008 г.
Прием от септември 2009 г.

ЧАКАЩИ ЗА ВТОРО КЛАСИРАНЕ - 0 места
1. Аия Стефанова Читакова   8.3 т.   090522

преди класиране: 39. Аия Стефанова Читакова   8.0 т.

как са се сетили че имат и тези точки, като на първо класиране имаше 4 приети деца с 8.3т и едно чрез жребий с 8,2т  newsm78

# 1 145
  • София
  • Мнения: 1 946
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire
и аз вчера писах и нямам отговор и не вярвам да отговорят

# 1 146
  • Мнения: 127
НИЩО не пречи да си опитате късмета в друга по 2-3-4 желание в която имате шанс да попаднете в гранична група и..дори минимален , но ШАНС при късмет точно вашето детенце да бъде класирано...

ОБАЧЕ, за да разместим кандидатурите, трябва да имаме информация за следващото класиране за коя градина колко места има. ако разместваме на тъмно, рискуваме да попаднем в гранична група в градина в коятоняма свободни места и съответно няма класиране, или пък да обявят повече свободни места в "нашта си" градина и да изпуснем класиране, при което иначе бихме влезли.
а доколкото, разбрах, такава информация няма да имаме сега, за класирането на 30-ти?

# 1 147
  • Мнения: 319
Ника   *щурчо* благодаря ви за отговорите, сега ми стана малко по ясно   bouquet

# 1 148
  • Мнения: 4 915
Искам и аз да попитам нещо. Яслата, която ми е първо желание има 0 свободни места за родени 2007г.Има ли смисъл да чакам за нея и изобщо свободните места реални ли са? И ако направя разместване не е сигурно дали ще я приемат малката на първо желание или за където стигнат точки,има места или имам късмет?
Ако си с много точки в началото на списъка, евентуално би могла да чакаш септември с надеждата да се уплътняват групи и да се освободят 1-2-3 места. Иначе аз не бих хранила надежда и ще кандидатствам по първо желание в друга градина.

# 1 149
  • Мнения: 98
Искам и аз да попитам нещо. Яслата, която ми е първо желание има 0 свободни места за родени 2007г.Има ли смисъл да чакам за нея и изобщо свободните места реални ли са? И ако направя разместване не е сигурно дали ще я приемат малката на първо желание или за където стигнат точки,има места или имам късмет?
Ако си с много точки в началото на списъка, евентуално би могла да чакаш септември с надеждата да се уплътняват групи и да се освободят 1-2-3 места. Иначе аз не бих хранила надежда и ще кандидатствам по първо желание в друга градина.

Благодаря ти, така и направих  bouquet

# 1 150
  • Мнения: 2 280
НИЩО не пречи да си опитате късмета в друга по 2-3-4 желание в която имате шанс да попаднете в гранична група и..дори минимален , но ШАНС при късмет точно вашето детенце да бъде класирано...

ОБАЧЕ, за да разместим кандидатурите, трябва да имаме информация за следващото класиране за коя градина колко места има. ако разместваме на тъмно, рискуваме да попаднем в гранична група в градина в коятоняма свободни места и съответно няма класиране, или пък да обявят повече свободни места в "нашта си" градина и да изпуснем класиране, при което иначе бихме влезли.
а доколкото, разбрах, такава информация няма да имаме сега, за класирането на 30-ти?

Нищо тъмно няма..
И в момента над всеки списък с чакащи пише за колко свободни места се борят всички от опашките..
За съжаление на повечето списъци, свободните места са 0

# 1 151
  • Мнения: 2 280
Искам и аз да попитам нещо. Яслата, която ми е първо желание има 0 свободни места за родени 2007г.Има ли смисъл да чакам за нея и изобщо свободните места реални ли са? И ако направя разместване не е сигурно дали ще я приемат малката на първо желание или за където стигнат точки,има места или имам късмет?
Ако си с много точки в началото на списъка, евентуално би могла да чакаш септември с надеждата да се уплътняват групи и да се освободят 1-2-3 места. Иначе аз не бих хранила надежда и ще кандидатствам по първо желание в друга градина.

Благодаря ти, така и направих  bouquet

Миличка, това трябваше още преди първокласиране, като имаше повече свободни места..
Не,че е късно, ама..преди шанса беше по-голям..
Стискам палци да имате късмет

# 1 152
  • София
  • Мнения: 779
Тази година от кръга на познатите, колегите и съседите ми кандидатстваха за яслена (родени 2008) или първа група в ОДЗ общо 17 деца. Разпределени са в 3 столични квартала, в които по първоначална информация има голям проблем с местата. Приети са ... ВСИЧКИ.
Учудването ми беше голямо, затова поразпитах кой с колко точки... Болшинството са приети с 8, 8.1 или 8.2 точки. Нарочно погледнах и списъка в детската градина, която посещава синът ми. По социални критерии от родени 2008 са приети 2 деца с 10+ точки, всички останали от обикновената опашка с 8, 8.1 или 8.2.
Явно проблемът е в струпването на желания в определени градини  newsm78

Както и да е, не искам да наливам масло в огъня, а просто да пожелая успех на тези, които чакат следващи класирания  Peace



Така е. И синът ми е приет с 8 точки, при това в добра градина. Но в нея обявиха 2 групи.  От обявени 19 места за социални критерии, има само 6 класирани. Другите приети са 10 деца с по 9т. и 30 с по 8, 8.1. Само 5 деца с по 8 т са изпаднали на жребия.

Явно всичките ти познати са късметлии Laughing

 Ние кандидатстваме за 1-ва яслена. За ОДЗ-тата в нашия район Триадица нямахме никакъв шанс. За това избрах да карам сина ми в ОДЗ в район Сердика (въпреки, че работя в Лозенец), там шанса ни да ни приемат беше 40%. Е не ни приеха, сега сме 3-ти в списъка и много се моля да ни приемат.

Така че, много лесно е да се правят генерални изводи колко са приети, когато ти си вътре. И наистина има по-голямо струпване в определени градини, но въпреки че избрах по-отдалечена пак не ни приеха.

За ваучерите съм за, защото е много хубаво да се строят нови градиди, но нашите деца кой ще ги гледа докато ги построят.

# 1 153
  • Мнения: 487

Искам и аз да попитам нещо. Яслата, която ми е първо желание има 0 свободни места за родени 2007г.Има ли смисъл да чакам за нея и изобщо свободните места реални ли са? И ако направя разместване не е сигурно дали ще я приемат малката на първо желание или за където стигнат точки,има места или имам късмет?
Ако си с много точки в началото на списъка, евентуално би могла да чакаш септември с надеждата да се уплътняват групи и да се освободят 1-2-3 места. Иначе аз не бих хранила надежда и ще кандидатствам по първо желание в друга градина.
Благодаря ти, така и направих  bouquet
И аз реших да не чакам тази, която ми беше на първо място и има 0 свободни места. Там съм втора в чакащите. Писах на първо място градина, която ми е далече, но пък за нея имаме реален шанс...

# 1 154
  • Мнения: 2 280
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire
и аз вчера писах и нямам отговор и не вярвам да отговорят

Не знам конкретния случай, но..вчера имаше питане за 68ОДЗ и подобни случаи и г-н Джонев ми отговори на въпроса:

Да, точките са легитимни. Дължи се на последваща корекция на регистъра на посещаващите деца в 68 ОДЗ.

Точно по този повод ви казах,че има деца, които на първо класиране са ощетени от системата поради вина на директорките, общината или нечие недоглеждане и... тия деца вероятно ще бъдат обезщетени някак..Все още се обмисля как..
Хубаво е да се систематизират всички такива случая и да се проверят, но..като цяло ДК се изчисляват автоматично и..трудно родител би могъл да спекулира..
Разбира се, ако има такива случаи, ще ги очаквам на лични, че общата тема може да пропусна нещо важно..
Предполагам,че г-н Джонев ще провери всички сигнали..
Най-често обаче грешката се оказва вярна..т.е..проблема е бил преди първо класиране и вече е поправен ..

Общи условия

Активация на акаунт