До кога притискахте пъпчето?!

  • 2 216
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
Lyubi ,

много лесно се свалят като се намазнят крайчетата със зехтин.
 Wink

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Lyubi ,

на нас, лепенката ни я сложи педито и ако падне ни показа как да слагаме, то само леко се приближават двата края на пъпчето и се лепва.

Ако си внимателна няма страшно  Wink

Вероятно си права Simple Smile Ама страх лозе пази Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 713
Може да се махат и при къпане! Размекват се от водата. Аз лично ЛЕКИЧКО притисках пъпчето и някакси слагах памперса отгоре, затова писах че не съм ползвала лепенки

# 18
  • София
  • Мнения: 30 142
Рися,

да и ти си права, ама няма как да ходя при педито за всяка лепенка, защото ги махам през 2-3 дена, за да не "реагира" кожата.

# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися,

да и ти си права, ама няма как да ходя при педито за всяка лепенка, защото ги махам през 2-3 дена, за да не "реагира" кожата.

Моят син е с много хубава кожа - не ми се е подсичал, не изреагира на лепенките, та затова нямах този проблем... Обаче съм бъзла, та затова сигурно бих досаждала на педито в такава ситуация - все ме е страх с моите две леви ръце да не му причиня нещо на бебо  Embarassed

# 20
  • Мнения: 9 441
Нашето падна на 7-8 ден.Лепехме го с лепенка около 10 дни след това.

# 21
  • Мнения: 1 740
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.
и аз

# 22
  • Мнения: 19 307
За първи път чувам за такова притискане. Пъпчето на малката се прибра навътре от само себе си.

# 23
  • Мнения: 1 354
Нашето пъпче падна на 11 ден,но аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking само го мажех със спирт и пудра няколко дни след падането,но пъпчето ни се е прибрало.

# 24
  • Мнения: 3 932
Не сме правили подобна процедура. Пъпчето падна около 10-я ден. Дотогава подсушавахме със спирт.

# 25
  • Мнения: 397
Можеш след като махнеш лепенката да намажеш мястото с дефламол, за да не се възпалява кожата.
Поне ние така процедирахме тъй като имахме наченки на херния и близо един месец ходихме периодично да ни слагат лепенки с цел притискане на пъпчето.

# 26
  • Мнения: 378
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

Аз също
и аз не съм чувала,но може би е трябвало(но е нямало кой да ни каже)защото сега е изпъкнало,няма херния слагахме лепенки когато беше на 3 месеца,но просто такава му е формата.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 10:01 от denigali

# 27
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Доколкото съм чела по темата (не съм специалист, разбира се) при момченцата е по-вероятно да се получи пъпна херния (или както там се казваше), та заради това може би повечето педиатри се презастраховат... Не съм се замисляла трябва или не да се прави това с притискането... Тогава още бях много нашашкана да не му направя нещо от незнание, пък и не му пречеше, не го стягаше, не се изрина, та реших, че няма да му навреди. Но явно всеки бебок си е различен  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 805
И нашето пъпче падна късно - 3 седмици след раждането и после известно време беше по-изпъкнало. Но никога не съм притискала или завъртала....лекаря ми каза, че само ще се прибере като започне бебето да се повдига и му заякнат коремните мускули. Точно така стана!

# 29
  • Мнения: 571
За пръв път чувам д се притиска.Знам за лепенки  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт