Да си поръчам ли мебели от Англия?

  • 11 125
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Подходящ е, разбира се. Транспортираш обемни и тежки неща - вариантите са или контейнер или тир. Цената не е на кг, а наем на контейнера или тира. С една дума тези цени не са шарлатански.

# 16
  • Мнения: 3 066
Да,и нашите хладилник,фурна,печка и прочие са на преоценени стоки,но не са от Аргос.Тези от Аргос са ОК ! За 1/4 тир е разбираемо ако успеете да попъкните капацитетите им!Просто питайте и дано някой от форума го е ползвал тези фирми!Ние сме си пренасчли последните мебели сами с минибус и каравани за по-сигурно,че цените излизат солени ако смятаме превоза по 1,30 поунда на кг!Иначе ТВ и съдомиялна този г-н от пловдив ги донесе за около 600лв(тегло-около 200кг)!

# 17
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Благодаря Ви , че продължавате да следите темата.
Значи можи и да  не са шарлатански тези цени!
Мебелите на картинка много ми харесват, а и страшно ме блазни мисълта да ги получа на куп, буквално до прага си и то от едно място, което ще рече да не се занимавам със сто доставчици, производители и вносители.
Някак си, когато гледаш нещата от един сайт, придобиваш по-цялостен поглед за общия изглед, които целиш да постигнеш, а и цените не са за пренебрегване.
Преди две години отново обзавеждах апартамент и тогава това ми отне 4 месеца, хиляди нерви и обикалане за всяко нещо с дни , а тотала беше 24000лева, като с изключение на кухненското обзавеждани , уредите и секционната мебел за хола и трапезарията-всичко беше от Арон и то на промоция.
  Затова сега съм решила дане се подлагам отново на това, пък ще видим дали няма да си платя прескъпо за гяволъка!

# 18
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
       Имате ли идея, защо са толкова евтини тези мебели, при положение, че отзивите на клиентите в самия сайт са толкова добри?

# 19
  • Мнения: 3 066
Защото конкуренцията в Англия е огромна и всеки се надпреварва да печ1ели клиенти и да спечели от оборот!Все пак Аргос  е обикновена верига магазини,а не дизайнерски стоки!

# 20
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
     Е ние с моя мъж, със скромния си бюджет на млади юристи с две деца, засега не можем да си мечтаем за дизайнерски мебели, на смятам, че човек, ако има малко въображение и вкус, възползвайки се от някоя и друта "Дизайнерска идея" може да постигне доста добър стил в дома си, още повече, че аз както споделих, имам скорошен опит в това отношение и вече зная миналия път какви грешки съм допуснала по отношение на цветове, материи, пропорции и комбиниране на стилове от различни места/престаранието е по-вредно от мързела/

# 21
  • Мнения: 18 542
Цялата работа ми се струва адски съмнителна.... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 066
     Е ние с моя мъж, със скромния си бюджет на млади юристи с две деца, засега не можем да си мечтаем за дизайнерски мебели, на смятам, че човек, ако има малко въображение и вкус, възползвайки се от някоя и друта "Дизайнерска идея" може да постигне доста добър стил в дома си, още повече, че аз както споделих, имам скорошен опит в това отношение и вече зная миналия път какви грешки съм допуснала по отношение на цветове, материи, пропорции и комбиниране на стилове от различни места/престаранието е по-вредно от мързела/
Не го казах с лошо чувство,а отговарям защо отзивите са добри-защото е евтино и хорат го предпочитат!

# 23
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Видях снимки на Вашата кухня в друга тема.Мното е красива и изглежда фуккционална! А столовете, които се виждат на снимката с изглед към трапезарията са абсолютно същите, които аз в момента имам и в кухната/оранжеви/ и в трапезарията/черни/.Моите ги купих от Арон преди 2 години и мъжът ми ги е поправял поне 10 пъти.Да не говорим, че оранжевите се боядисват от по-тъмни дрехи , с които се сяда, а материята не позволява да се чистят.
   Благородно Ви завиждам, че вече приключвате с обзавеждането на дома си!

# 24
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Цялата работа ми се струва адски съмнителна.... Rolling Eyes

Миоки, сподели кое ти се вижда съмнително? Точно затова започнах тази тема! Цените на мебелите, това което евентуално ще получа или транспорта?Б лагодаря!

# 25
  • Мнения: 3 066
Да,те са отттам,а кухнята и всички мебели са производство на мъйа ми ,който е дърводелец,та покрай него поназнайван ниакои неща!Столовете много прах събират,но пуст мерак да ги имам!

# 26
  • Мнения: 187
Доста от клиентите ни са от UK (собственици на имоти в България). Нормално би било, ако наистина е по-изгодно, да си организират сами доставката на цялостното обзавеждане от ARGOS например. Само че те не правят това, а си поръчват обзавеждането в България. Наистина, очакванията им са цените тук да са по-ниски от UK, но в повечето случаи се получава цена близка до тази на мебелите в UK, само че с включена доставка и монтаж. На мен освен това не ми е ясно как стои въпроса с ДДС и гаранцията. Доколкото ми е известно ДДС в UK е по-ниско отколкото в България (15%). Дали не се дължи някакво доплащане до 20% newsm78. И какво се случва, ако нещо прояви дефект в рамките на гаранционния срок (електроуредите например)?Кой ще поеме гаранционния сервиз, ако производителят няма представителство в България?

# 27
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Не зная клиентите Ви отчитат ли факта, че качеството на мебелите в България не е много-добро! Още повече, че предполагам и на тях,  като на мен им се иска нещо по-различно! Освен това те са чужденци в нашата страна и незнаейки български не виждам как ще организират цялата тази работа.Ако имате време влезте в сайта на Аргос и вижте цените и предлаганите неща, особенно осветителните тела, кожените спални и промоцията за два кожени дивана на цената на един.Цените са на 1/3 от българските.На уредите също. Сама прецените. А щях да забравя и градинската мебел! После споделете какво мислите за тези неща!

# 28
  • Мнения: 18 542
Най-много ме притеснява това, че ще купиш нещо, което си виждала само на картинка. Доста често това което е на снимка се разминава с реалността, защото освен общия вид на мебелите, е важно и как са изработени, а това на картинка не си личи особено...
Така на сляпо бих си купила само от фирма с име. Другото което ми е съмнително че наистина ще ти излезе толкова евтино, но дори и да е вярно, това ме навежда на мисълта, че има нещо гнило.  newsm78
Дават ли гаранция за тези мебели? Ако се случи нещо по време на транспорта, кой ще ти поеме разходите?
Това са все въпроси, на които трябва да си отговориш, преди да се решиш на поръчка.

п.с. на мен сайта не ми се отваря, пусни линк, моля.

# 29
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Благодаря ти за изчерпателния отговор! Истината е , че съм наистина новак и не зная как да пусна линк на сайта, но аз влизам като напиша в страници от мрежата в гугъл: argos.uk
   Извинявам се за неопитността си , но ще направя всичко възможно да се поправя до няколко дни!
   Ако имаш време разгледай ти и сподели какво мислиш! Ще бъда благодарна и ценя всяко мнение!

Общи условия

Активация на акаунт