Модата при имената

  • 8 986
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
..... Аз съм филолог и забелязвам, че в моята област е много актуално да се избягват маркерите за пол. Всичките ми колежки си кръстиха децата с имена, които могат да са както женски, така и мъжки (Jo, Chris, Sam, Terry и т.н.). Някои дадоха на дъщерите си супер женствени втори имена за компенсация, примерно Jo Lillianna.  Да има избор детето.

Мъжът ми се опита да си прокара същата идея.
Причината е, че жените са дискриминирани по- често, отколкото мъжете (колкото да се отрича)  при кандидатстване за работа.

# 16
  • Мнения: 2 786
..... Аз съм филолог и забелязвам, че в моята област е много актуално да се избягват маркерите за пол. Всичките ми колежки си кръстиха децата с имена, които могат да са както женски, така и мъжки (Jo, Chris, Sam, Terry и т.н.). Някои дадоха на дъщерите си супер женствени втори имена за компенсация, примерно Jo Lillianna.  Да има избор детето.

Мъжът ми се опита да си прокара същата идея.
Причината е, че жените са дискриминирани по- често, отколкото мъжете (колкото да се отрича)  при кандидатстване за работа.

Интересна теория  Thinking

# 17
  • Мнения: 5 183
Е нали като иде на интервю за работа и ще я видят, че е жена, а не мъж  newsm78 Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 381
Е нали като иде на интервю за работа и ще я видят, че е жена, а не мъж  newsm78 Mr. Green

вероятността да отпадна на първо четене обаче е по- малка  Mr. Green

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
.......записват детето с едно име-а ,го наричат с друго Crazy

Това се случва и в Гърция Wink. Причините са две- детето е кръстено с християнско име, а родителите са искали друго, например казва се Георгиос, а му казват Арис. В последно време поповете са съгласни да кръщават и с други имена, но в близкото минало са отказвали, та за това има такива парадокси. Втория вариант е- името е толкова "ужасно", но родителите са спазили традицията "на баба и дядо", та в последствие му казват както си решат.
Имам позната, която по документи се казва Хриса, но се представя като Таня, приятелка на мъжа ми се представя като Рита, а наскоро разбрахме, че е записана като Гликерия Crazy, мога да давам безкрайно много примери.

Иначе по темата, не няма мода.

# 20
  • Мнения: 3 371
не знам дали е модно, но напоследък забелязвам , че тук ги кръщават с все по-странни имена бебетата.
мъжът ми стана хепи дядо вече/ аз не съм бабата обаче  Mr. Green/, и наследникът, страхотно сладко бебе, е носител на гръмкото име Нило Константин. откъде го изровиха това Нило, хич и не разбрах. ама щом ги влече, ок е за мен. аз смятам, че майката трябва да си кръщава децата както пожелае. от цялата бременност и раждане , това е най-приятният момент  Grinning .
живи и здрави, пък модни, немодни, все ще се наричат някак  Grinning

# 21
  • Мнения: 19
Едни познати кръстиха детето си Арнил, защото това име било много модно в Турция.  newsm78 явно там има някаква мода, не се съобразиха с родата, нито с баби и дядовци...
  а комшиите до нас кръстиха сина си Тристан, защото майката била влюбена в операта "Тристан и Изолда "
  За модата?? ами при толкова националности не мога да определя, но името Роланд е много срещащо се

# 22
  • Мнения: 703
Тук не забелязвам някаква мода.Всеки си кръщава детето както си иска.На баби,на дядовци....рядко. Thinking

# 23
  • Мнения: 560
Мисля,че няма мода тук.Всеки си избира име на детето,както си иска.
Няма традиция да се кръщава на баби и дядовци.

# 24
  • Мнения: 6 390
Има мода разбира се, на площадките горе -долу все едни и същи имената... 2-3 деца с по едно име... но винаги така е било и така и ще бъде  Mr. Green

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има мода разбира се, на площадките горе -долу все едни и същи имената... 2-3 деца с по едно име... но винаги така е било и така и ще бъде  Mr. Green


Какви са при вас именета?

# 26
  • Мнения: 6 390
при новородените:
Тереза и Катерина са в топ 3 от 1999 до днес

при момчетата
в топ 5 са Ян, Якуб, Томаш, Мартин пак от 1999 до днес

при родителите пък
Яна, Ленка и Петра са в топ 5 за имена на раждали жени за периода 1999-2009

за бащите
Петр, Иржи, Павел и Мартин - пак за същия период

демек майки - бащи са имената който са били на мода през 70-80г.

Данните са според националния статистически институт -
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejsi_detska_jmena_v_ … ublice_1999_2007/$File/jmena1999_2007.pdf
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika_nejoblibenejsich_jmen_deti

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
има, разбира се. периоди4но на всеки 5/6 години има бум на определени имена, мин по 3 в клас със съЩото име  Rolling Eyes Laughing

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750



Обичам да чета форума с имената (тук в бг-мамма) и няколко пъти ми прави впечатление, че се дава някое име за гласуване, което например тук е по-характерно за някоя обособена среда.
Понякога съм си мислела, ако на това дете се даде това име и един ден живее в САЩ , колко не на място би се чувствало то заради името си  Simple Smile

моля те кажи по конкретно някое име и към каква каста спада то например - интересно ми стана от поста ти . например аз като не живея в Сащ  и не мога да предполагам за това  и какви асоциации предполагат тези имена при вас

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
нямам впечатления дали има мода някаква, но ми стана интересно и попитах нета.

10те най-популярни тук:
за момичета
Лусия, Мария, Паула,Лаура, Марта, Алба ,Aндреа, Клаудия, Сара, Нерея тези наистина ги чувам всеки ден да ми ги спряга щерката

момчета
Алехандро, Давид, Даниел, Пабло, Адриан,Алваро, Хавиер, Серхио, Карлос,Маркос

       


   

Общи условия

Активация на акаунт