Колко време гледат телевизия децата ви?

  • 4 237
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Принципно има правило - 2 филмчета на ТВ или 1 на ДВД-то си. Обикновено в събота надхвърля лимита, както и всеки път, когато пропусна да я попитам какви бяха правилата. Слуша с мен новините и това обикновено е повод да разискваме нещо, което са показали там.

# 16
  • Мнения: 2 149
Сутрин хвърля по едно око,обядва задължително пред любимото си детско-около 15 мин.Вечер гледа повечко,но не всяка вечер Wink

# 17
  • Мнения: 2 096
Зимата гледаше повече - 1-2 ч. на ден.. разпокъснао из целия ден.. но забелязах че става по притеснителен, свит и избягва хората.. ограничих до 1/2ч. дневно... сега е и лято и е по лесно.. не му е проблем.. дори рядко стига до половин час на ден..  събота и неделя хич не гледа.. не се спираме у нас въобще..

# 18
  • Мнения: 4 555
До сега не е гледала никога, понеже нямаме телевизор. Ние с мъжа ми вече 12 години живеем без телевизор и едва ли ще изпитаме нужда да си купим такъв някога, но за детето не знам. Предполагам, че докато порасне, телевизията вече ще е съвсем демоде и ще е достатъчно да има компютър. Като цяло не ми влиза в плановете да купувам телевизор.

# 19
  • Мнения: 1 085
До сега не е гледала никога, понеже нямаме телевизор. Ние с мъжа ми вече 12 години живеем без телевизор и едва ли ще изпитаме нужда да си купим такъв някога, но за детето не знам. Предполагам, че докато порасне, телевизията вече ще е съвсем демоде и ще е достатъчно да има компютър. Като цяло не ми влиза в плановете да купувам телевизор.

Достойно за възхищение!

На въпроса: Гледа 1 час, като се върне от ДГ. При всеки удобен случай обаче, го наказвам с лишаване от телевизия  Mr. Green

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До сега не е гледала никога, понеже нямаме телевизор. Ние с мъжа ми вече 12 години живеем без телевизор и едва ли ще изпитаме нужда да си купим такъв някога, но за детето не знам. Предполагам, че докато порасне, телевизията вече ще е съвсем демоде и ще е достатъчно да има компютър. Като цяло не ми влиза в плановете да купувам телевизор.
Личната ми доки ми беше разказвала, че има такава пациентка и аз си мислех, че ме поднася. Но явно си има хора, които наистина нямат ТВ в  дома си. Аз лично не мога да си представя дома си без ТВ. Не, че съм кой знае какъв фен, но все пак е едно развлечение.

# 21
  • Мнения: 2 096
ние имаме ТВ но не го гледаме.. всичко каквото искам да гледам си го дърпам от нета.. контрола на детските предавания така е по лесен..

# 22
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Малко- сутрин половин час и вечер толкова. Аз избягвам телевизора за фон, понякога вечер повечко от половин час, но гледам да се занимава с други неща. Компютър- 1 час седмично, за да разговаря с баба по Скайп.  Hug

# 23
  • Мнения: 126
След прочетеното ми става ясно, че ние сме трагичен случай.  ooooh!
В нас телевизора работи в по голямата част от деня. Не че тя гледа нон стоп, но си
има филмчета които следи и като започнат си ги гледа, а през останалото време се
занимава с нейните си игри.

# 24
  • Мнения: 3 367
Веднага бих махнала тв,че и пари дала на който го изнесе,но баща им ще ме изсели Laughing
У дома не гледат защото при гледачката си висят поне около час,не знам точно,но като събирам оттук оттам данни,поне 60-80мин което е повече от достатъчно,не тв обаче,а детски обучителен канал без реклами.Уикенда макс 30мин пуснато от нас детско шоу в редки случай.В още-по специални такива гледаме всички цял филм,от зимата насам изгледахме нимо,горди,питър пан,красавицата и звяра,аристокотките.ТВ не гледаме и ние,записаваме каквото искаме и гледаме без реклами,далеч по-време и мозъчни клетки съхраняващо е.

# 25
  • Мнения: 9 814
Ами всъщност у нас не гледа телевизия и нямаше да се научи да гледа изобщо, ако една мила майка на другарче от ДГ не беше започнала да им сваля филми на ДВД, с които пък учителките си запълват следобедите.

# 26
  • Мнения: 1 121
Все още не гледа. От време на време му пускам филмчета, но засега не проявява никакъв интерес. А ми се ще да седне на едно място за повече от 2 минутки и да миряса за малко поне ooooh!

# 27
  • Мнения: 8 999
Вече са големи и си имат предпочитани сериали /детски/, които следят. Средно на ден, ако  е почивен ден и времето  е лошо, гледат по около 2-3 часа.  В хубаво време или през седмицата - едвам го докарват до 1 час.

# 28
  • Мнения: 5 401
Вкъщи почти не гледаме ТВ - нито имаме време, нито успяваме да намерим нещо интересно, освен новините. Съответно за дребния телевизора е поредния паметник, заедно с велоергометъра. Пардон, излъгах - велоергоментъра го интригува, опитва се да го подкара.  Laughing Домашен компютър нямаме, и то съвсем преднамерено.

Прави ми впечатление, че когато сме на гости, дори и да работи телевизора, Бучкозавъра не се заглежда особено. Повече му е интересно да се занимава с по-различната обстановка, да си говори с домакините, да ги убеждава да си играят заедно.

# 29
  • Мнения: 3 929
Не знам точно колко му се събира в денонощието, но определено не е телеман. Заглежда се предимно по реклами, когато пускат музика или по "Забранена любов". От време на време гледа за русалките и това е, но не се спира - да речем, да седне пред телевизора и конкретно да гледа телевизия.
Племенникът ми обаче може абсолютно през целия ден да седи в леглото и да гледа филмче след филмче. Толкова е "запален", че все едно няма дете. Даже се събуждал посред нощ и си пускал телевизора да гледа. Мен това ме изумява, но никой не е застрахован от подобно поведение на детето си.
Интересното е, че, да речем, телевизорът работи, а детето си играе с нещо, като видимо не гледа телевизия и видимо не чува, но в определени моменти, в разгара на играта той повтаря това, което чува в момента, което го дават по телевизията.

Общи условия

Активация на акаунт