Как говорите с хората.

  • 3 936
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 922
Дипломацията е изкуство и неслучайно се изучава и в университетите. Wink
Също смятам, че това парадиране с "право куме в очи" може единствено да ти създаде неприятности и врагове.
Но човек се учи от грешките си, като те удари живота по главата няколко пъти и сама ще се убедиш в ползата от тактичността, възпитанието и добрия тон. Laughing

# 16
  • Мнения: 2 448
Старая се да съм тактична, но не чак до степен да избягам от себе си. Обаче ми е направило впечатление специално за писмената комуникация, че хора, които не ме познават изобщо, за неща ,които съм казала най директно и точно това, което мисля, най много го възприемат като поза. А там където иронизирам или пиша откровени глупости, го приемат за чиста монета.  Laughing
Все още нямам точно обяснение защо.   newsm78

С близките си съм внимателна, от непознати не ми дреме особено и си позволявам понякога и доста грубо поведение, ако усетя опит за намеса в личното пространство.

# 17
  • Мнения: 2 153
Искам да ви питам как говорите с хората - заобикалки или право куми та в очи.  Темата е породена от един спор с моя мъж който твърди че е  по-добре да говориш с заобикалки а моето мнение е точно обратното

И при нас е така! Съпругът ми никога не казва нищо конкретно и винаги "отбива топката" с изрази като: "Вероятно","Може би","Възможно е".....Аз много се дразня, защото съм свикнала да планирам времето си...

# 18
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Обикновено съм директна , но не и груба. Обичам да казвам това , което мисля.

# 19
  • Мнения: 6 618
Зависи от хората ,ситуацията и конкретния повод.
Не смятам мнението си за миродавно, така че няма нужда да го навирам навсякъде и на всеки.

# 20
  • Мнения: 3 641
Зависи от човека. Мога да говоря с много ирония ,ако отсрещната страна си заслужава. Итак кда поставя някой на мястото му без да се усети. Laughing
Иначе съм мила ,любезна и тактична Crazy

# 21
  • Мнения: 7 474
Зависи от човека, но в повечето случаи гледам да съм тактична и да не обидя или нараня.

# 22
  • Мнения: 473
Винаги се опитвам да бъда дипломатична, тактична и съобразителна. Но ако някой се опитва да ми нарушава личното пространство и да определя как аз да живея собствения си живот, тогава вече говоря директно и съм прекалено безпощадна.

# 23
  • Мнения: 1 959
... тихо.
Не разбирам, защо хората си мислят, че като викат, ще бъдат разбрани по-добре..

Преди бях откровена до болка. Вече не. Избягвам да си давам мнението. Просто си мълча.
Хората не търсят твоето мнение. Искат да чуят тяхната си истина, само че през твоята уста.
Усмихвам се, кимвам и ги оставям..

# 24
  • Мнения: 156
имам дар слово и вроден такт. винаги успявам да съм деликатна, но правилно разбрана. става дума с обкръжението ми де, в този форум винаги почти има някой, който не ме е разбрал:)))

# 25
  • Мнения: 158
Според мен, всичко е относително. Аз лично много шикалкавя, все с някакви заобикалки, което пък мен ме измъчва, защото искам да си го кажа право в очите, а все гледам да не нараня или обидя някого. Трябва да има наистина "златна среда" и да знаеш на кой можеш да го кажеш в очите, и на кой просто да му намекнеш.... и аз се замислих чак  Thinking

# 26
  • Мнения: 378
Според настроението и според това как съм преценила дали този срещу мен заслужава да му се говори.И двата варианта практикувам.
Peace

# 27
  • Мнения: 1 168
Според зависи.
Дипломацията е завидно качество. И трябва да се прилага. Същото важи, разбира се и за такта.
Истината трябва да се казва тактично, а не грубо.
Peace

# 28
  • Мнения: 143
Възпитана съм така,че да съм тактична ,да не отговарям ,да уважавам по големите от мен и въобще само в доброто.Това ми пречи по някога.Ако имам деца ,ще ги възпитавам в обратното.

# 29
  • Мнения: 48
Аз съм отвратително директна и много хора ме намразват... Laughing Laughing Laughing Laughing
Директността не значи грубиянство, а откровеност и искреност, според мен. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт