До многодетните мами!

  • 19 373
  • 321
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И на мен ми е тук мястото!Имам 4 деца
1-1985г-момче
2-1986г-момче
--------развод,децата с мен естествено-----------после втори брак след 5год.
3-1992г-момиче,но тя е осиновена през 1997гкогато беше вече на 5г/намах намерение да раждам Embarassed/
4-2002г-момче
Трябваше да дойдем да живеем в Горна Оряховица преди 7 год.,тогава бяха три децата.Големият остана във Варна с татко си за да учи в спортното,след две -три години и второто птиче отиде там че тук не му понасяше малкият град-и той в спортното.Реших ,че трябва да родя,побърквах се без децата край мен да са постоянно,само дъщерята остана.Така се роди пак момченце.Сега е вече на 3г 4м smile3511див и за четеримата взети заедно.Баби около нас за помощ не съм имала с малкият-сами се справяме-майка ми е във Варна,свекито тук, но то на нея да има кой да и помага трябва!Пък и вече нали съм вряла и кипяла-справих се без проблеми!Мъжът ми от предният си брак има  три деца,вече и двама внука.Преди години две от децата му дойдоха у нас да живеят и беше дядовата ръкавичка-новата им мащеха нали варненка и пък е добричка,че и внучето от голямата му щерка доведоха,просто бяхме идилия!Но сърце да е широко!Хубаво е да има деца в един дом.Съжалявам тия дето остават с по едно дете по собствено желание-но пък то си е и до нагласата на човека!Радвам се, че тук има много майки с повечко дечица!Сега ще дигам момичето ни да иде до тоалетната ,че си влачи още напикаването от дома,и си лягам!но ще наглеждам темата smile3521

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 642
Как ви се радвам мамчетаааааа  Hug Heart Eyes !

Аз пък от около година вече съм с надеждата да станем петима в къщи ама ..... , за сега си оставам с надеждата , че нали тя умирала последна .
И аз ще следя темата с огромен интерес , че ако пък дай боже вземе , че ми се сбъдне мечтичката , ще ми е от полза вашия споделен опит  Grinning .

Да са ви живи и здрави дечицата и мамите и татковците им  Grinning !

# 17
  • Мнения: 234
Добро утро и от мен!Като ви чета съм доста по-спокойна.Ще станем голям отбор от многодетни майки и деца.Като те чета Didi3 в къщи е като при вас.Уж все се опитвам да подредя нещата та да ми е по-лесно,но не винаги се получава.но най-трудно се справям с прането и гладенето/особено през лятото/.нищо че и жена за помощ в домакинството си имам.като се върна вечер от работа винаги има нещо което трябва де се свърши..... Sick

# 18
  • Мнения: 3 591
Добро утро и от мен!Като ви чета съм доста по-спокойна.Ще станем голям отбор от многодетни майки и деца.Като те чета Didi3 в къщи е като при вас.Уж все се опитвам да подредя нещата та да ми е по-лесно,но не винаги се получава.но най-трудно се справям с прането и гладенето/особено през лятото/.нищо че и жена за помощ в домакинството си имам.като се върна вечер от работа винаги има нещо което трябва де се свърши..... Sick

Аз да си издам моите тайни на спрявяне:)
Аз баби не съм помирисвала от години, защото живеем на края на света та си имам някои тайни Embarassed

Вечер като си дойда от работа готвя винаги неща които стават за 10-15тина минути - толкова , колкото да сложа момчетата във ваната и да им извадя чисти дрехи от шкафа. Ядем макарони с кашкавал отгоре, пици, замразени храни, готови супи, спагети ...все неща които се праят сами и веднага. така децата не стават нервни и пригладнели, а аз имам време докато се варят нещата и децата се къпят да измия чиниите от предишната вечер Embarassed
прането се събира в пералнята независимо от цвят и произход(но аз не купувам дрехи които пускат или немогат да се перат в пералня) и през ден два се пускам пералнята. Удоволствието простиране го прави сушилнята която е върху пералнята, А от там всички дрехи попадат в коша за дрехи който 1 път седмично чистачката идва и оглажда, нагъва и прибира по гардеробите.
Така аз не готвя и не се мажа с манджи а имам време да седнем с децата и да прекараме няколко часа заедно без да не нервим за домакинството.  Събота и неделя винаги излизаме семейно навън на открито, а през времето когато сме в нас децата докато играят в градината аз готвя, спя и тати ги наглежда и се глезим с крем карамели, сладкиши и завъртяни манджи.  На къщата не робувам, играчки не събирам, не се карам кой къде си хвърля нито маратонките нито чорапите. Понеделник идва жената да чисти нас докато ни няма и измива баните, стените, подрежда, глади и т.н. Къшата съм я разчистила до минимум - дори и пердетата съм изхвърлила за да не ми отнема време и тяхното пране #2gunfire та караме на щори Mr. Green ...
ама много време ми трябваше да проумея, че за да не съм майката дето постоянно чисти и слугува и се ядосва кой кое къде оставил или направил кални стъпки по пода,  трябва просто да реша да започна да се наслаждавам на семейството си. И парите които давам за чистачката си заслужават всяка стотинка...защото радостта и времето за децата не се купуват с пари.

# 19
  • Мнения: 2 433
Е, това май ще е и моето място скоро Mr. Green
Чакаме трето детенце през октомври. Има няма 2 месеца.
Винаги съм казвала - искам 3 деца. Дори скоро една съученичка която не бях виждала от 10 години ме срещна и вика"Браво - изпълни си мечтата"
Но докато растяха Къци и Мимка, някак тази мечта остана на заден план. Но времето така бързо лети че изведнъж се озовахме с пораснали деца Той е вече на 12, Тя на 10. Всеки си има свои интереси и забавления, и ние се почуствахме "остарели" И изведнъж осъзнахме че е време да сбъднем мечтата си за трето бебче. За наша голяма радост стана от раз и сега с нетърпение чакаме новото попълнение в семейството. Не мога да позная себе си. Явно годините си казват думата/родих първото на 20, второто на 22/ бързах да пораснат, да излизам с приятелки, по дискотеки.../ Сега не бързам за никъде. Наслаждавам се на всеки миг от бременността си. С любов и желание приготвям всичко за бебчо.
Уших и оплетох толкова много и красиви неща за него. Говоря му през целият ден, нищо че още ходя на работа. Дори таткото се съгласи да направим стаята, нищо че е толкова рано. С желание избираме всеки детайл и дрешка. /Надявам се само че не дърпаме дявола за опашката/
Мога спокойно да кажа - децата са моят живот. Щастлива съм

# 20
  • Мнения: 160
Действително се налага човек да свикне с идеята че при повечко дечурлига не може да има много ред вкъщи, но и аз престанах да се ядосвам и най-важното престанах да бъда перфекционистка. Бел, за прането - вече ги карам те да сгъват и си подреждат дрехите в гардероба сами, а и намалих драстично гладенето  Mr. Green
Мили мами, имам такъв въпрос - забелязвате ли промени в средното си дете? Питам защото големия ми син, който откакто бе изместен от мястото си на най-малък се промени - търси повече внимание и то основно като дразни малкия и съответно мен. Имаше и един период в който много не му се учеше, слава богу това отмина. Малко се притеснявам, като че ли страда, не може да си намери мястото - ще ми е интересно да споделите и вие за така-наречения "синдром на средното дете."

# 21
  • Мнения: 234
Добро утро и от мен!С удоволствие прочетох постингите ви.Деси браво!!!!И аз като теб се опитвам да организирам домакинството ,но все нещо ми куца Sick :sick:JuliS изобщо не мисля ,че "дърпате на дявола опашката".Аз с първата бременност нищо не купих както е по бабишките разписания,така беше и с втората/за радост на бабите/-ефекта купища непотребни неща ,дрехи а най-необходимите липсващи.Затова по време на третото си бременеене си купувах и приготвях всичко сама.имах възможност да ходя няколко пъти до чужбина и си купувах каквото ми хареса.С тати приготвихме стаята на малката/за ужас на бабите,които този път не бяха включени/и два месеца преди да родя си се бях приготвила.Ефекта -родих  съвсем нормално,голямо и здраво бебче,татито не се притесняваше за нищо нито пък аз,и огромното удоволствие на другите две дечица да подреждат играчките на неродената/тогава/ им сестричка.
Didi3и при нас се получи нещо такова и то не веднага а може би бебето като стана на 10м.Имаше сърдене ,въпросии отговори от типа "ти не ме обичаш ,обичаш повече сестра ми,никой не ми обръща внимание..Сповече усмивка и спокойствие,с доста обяснения и най-вече с времето нещата си дойдоха на мястото. Оф ,че дълго стана -дано не съм ви досадила
Чао!лек ден!

# 22
  • Мнения: 234
добре дошла в редиците на семействата с много смях...
Да писала съм си с Искрица надежда-страхотен човек,майка на която и прилича да има много деца/дано само някой не ми се разсърди/.предполагам ,че по-късно ще се влючат и останалите мами.

# 23
  • Мнения: 234
да ви попитам: Как тръгвате на почивка? дали сте като мен-тридневна подготовка на багаж и изнасяне на почети цялата къща?

# 24
  • Мнения: 3 591
да ви попитам: Как тръгвате на почивка? дали сте като мен-тридневна подготовка на багаж и изнасяне на почети цялата къща?

не  Mr. Green
и какво толкова носиш newsm78
четка за зъби, 3 чифта бельо и чорапки, 2-3 дрешки за топло, 2-3 за студено....
Хайде, на малките се мъкнат и  играчки и памперси и шишета, ама чак пък цяла къща....
Аз мразя да нося багаж, дори наремето като заминахме за чужбината за постоянно тръгнах с 1 сак само....
Е, освен ако не отиваш на палатка - там сигурно много багаж се носи, знам ли...

# 25
  • Мнения: 214
Ето включвам се и аз
Майка на 3 момичета-15г.-10г.и малката на2г,3м.
Винаги сам искала да имам три деца,не винаги ние лесно сами си ги гледаме но сме много щастливи.Каките помагат и си знаят задълженията но все пак са деца,гледам да неги натоварвам недържа в къщи всичко да е под конец.

# 26
  • Мнения: 11 607
Здравейте и от мен! Ей от това лято много,много не влизах във форума,а ето че то имало тема по моята част!!!!!!Аз преди време бях предложила да имаме свой форум - многодетните,но не се прие! Така,че мили дами - майки на повече от 2 деца,нека вземем нещата в ръце и да си споделяме опит! Аз след няколко дена се прибирам - в момента сме все още при родителите ми в Добрич и като се върнем в Благоевград ще се включа най-активно в темата!
Иначе там няма помощ,тук 2 месеца майка ми направи живота песен! Почти нямах никакви ангажименти и с децата и с домакинството и дори успях да подишам и поживея като мома  Laughing!!!!! Не ми се беше случвала подобна идилия от години!!!!!! Прочетох набързо,че има питане за прането,за почивката. Мога само зда кажа,че напр. рядко гладя,все пера,но и децата помагат. Прибират прането,слагат дрехите в пералнята и т.н. А за почивката бяхме с 2 сака. Дрехи за по-студено време,летни и един сак с хавлии и дреболии. Установих,че половината дрехи сме сложили напразно - времето бе хубаво и плътните дрехи въобще не влязоха в употреба,а заемат място. Но успокоението ми е,че нас ни заведоха до бунгалата и ни върнаха с кола - баща ми и багажа не ми е бил проблем! А там си изкарахме страхотно на морето,децата не ни създаваха проблеми и завързахме приятелства и те си играха с дрегите деца на воля,а и в морето не ни е бил проблема колко ще стоят напр. защото аз от водата не излизам по принцип и в това отношение си приличаме с децата! А и бонес ни бе,че рож. ден на Рая се падна на морето и си направихме един по различен рож. ден!!!! Не е страшно да имаш повече от 3 деца! Аз се гордея с този факт.
Е и сега - един голям кашон от бойлер имаме пълен с дрехи,татито го изпратихме предварително с 2 големи сака с автобуса и ще ни чака на гарата - въобще като тръгнем на път половината къща я местим с нас! Да се похваля иначе - дадоха ми дрехи за децата и малко си подпомогнахме с дрехите за зимата - не отказвам дрехи от други хора! И багажа ни се увеличи в сравнение с това,което дойдохме! Но сърце да е широко! Оправяме се,а и ако всичко е тип-топ няма да е интересно! Интригата на живота е в тръпката да не заспиш от скука! А с повече от три деца понякога и вечерно време трудно заспиваш,камо ли през деня!
Искрица още не се е включила в тази тема,а и искам да питам - имаше една мама,която чакаше четвърто дете - къде е тя? Да се появи и да се отчете! Галче,радвам се да прочета,че всичко е наред с теб и с Джулис е така! Очакмат ви такива радосдтни мигове,че направо ви завиждам благородно!!!!! Още малко остана,почивайте,че след това почивката е лукс - поне в началото!
Поздравявам ви всички с повече от 2 деца! Прегръщам ви и ви казвам - Живота е хубав,независимо от моментните трудности! След зимата идва лятото,след нощта иде ден! Така че - горе главата,от всяка ситуация има изход,най-важното и хебаво нещо на този свят - това са нашите деца! Те са ни Слънчицата,те са ни Животът! Всичко останало са подробности и не заслужават внимание - дали е подредено,наготвено,изгладено - това са подборности! Главното сме ние,мамите,татито и Децата,около нас!

Ще пиша пак! До писане!

# 27
  • Мнения: 1 512
Здравейте!
Тихичко и почти незабележимо Wink минавам оттук, за да ви поздравя за ентусиазма и положителната енергия, която се усеща във вашите постинги.     bouquet
Аз засега съм мама само на една красива принцеска, но с мъжа ми планираме още две сладурчета, които да ни радват вкъщи. Иска ми се да нямат голяма разлика помежду си- да е около 5-6 години между Криси и следващите муцунки Simple Smile
Радвам се много, че има и други " луди" (поне мен ме обявиха за такава, когато обявих на всеослушание намеренията ни за повечко дечица). Приятно ми е да чета вашата тема Grinning
Поздрави Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 191
вече не гладя  Mr. Green! Приготвям багажа за 1 час (разбира се забравям да сложа някои особенно важни неща  Embarassed-последния път кафето и много плаках). А когато взема много дрехи не ползваме и половината, но реша ли да тръгна с по лек багаж  ooooh! На последната екскурзия ни валя такъв дъжд, джавакахме в такава кал, че на втория ден вече носихме дрехи, които малко мокри- голяма работа, много кални не ни пука. но за сметка на това ни беше много весело.
И аз забелязвам промяна в средния си син- стана като, че ли по- неуверен, по-зависим от мен. Дано успеем да се справим с това.
Това е за сега, отивам да готвя защото довечера чакам фамилията на гости, която повярвайте никак не е малка  Heart Eyes.
И да не забравяте темата  Wink!

# 29
  • Мнения: 11 607
Ехо и от мен отново! Вече сме в Благоевград и имам честа да съм на линия!
За средното дете! Незнам дали защото при нас се пада момиченце и то сред момченца,сякаш че ли няма разлика в поведението и! Тя максимално се възползва от ситуацията на Принцеса в семейството и видимо е добре! Е, има моменти когато капризничи и е недоволна,но те и тримата са все недоволни от нещо,а и гледам да не поощрявам мънканията,че тогава ще ми се качат на главите! С таткото се стремим всяко дете да е задоволено и поощрено по свой начин - което не винаги е поравно! Ето пример - на баткото,тъй като е любознателен за Нова година и рож. му ден,тъй като са много наблизо, му правим един подарък,но скъп - напр. енциклопедия за 50лв.,защото той това иска! За каката тази година тортата бе скъпа - 28лв. - или поне за нас е скъпа -  и един по скромен подарък - кукла за 14лв. с уговорката,че ако я пази,за Нова година ще и купим по хубава и с повече аксесоари Барби! А за Йоанката нали е бебе и не разбира все още - той остана без подарък! Просто времената са такива - но това не означава,че бебето не го обичаме ..... напротив - той не разбира все още и обръщаме от финансова гледна точка повече внимание на по-големите! Но те не са останали гладни и жадни и без играчки. След последното пренареждане на играчките,те се оказаха 3 кашона! Поне един сме хвърлили като опасни поради счупване и малки частици! По принцип не винаги,но понякога ме е жал за баткото,че той като голям му гласувам повече задачи и на него му идва нанагорно и мънка,но няма начин! Сами сме и сме длъжни сами да се оправяме,а това не винаги е свързано с приятни изживявания!  Смятам,че доста от проблемите биха се разрешили ако обесняваме и говорим на децата си! Те разбират достатъчно много,не са толкова малки за колкото ги мислим и дори и да сме сбъркали - винаги можем да се извиним и да поискаме прошка!
Това е майчета! Още малко остана до училище .....  Ох,не искам да започва,че пак трябва рано да ставам,да приготвям разбойниците и т.н.,курс на баткото,прибиране от детска на каката,но това е живота! Иначе ще заспим и ще престаним да сме живи! А така всяка секунда разбирам,че живея и дишам и че ме има на този свят! Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт