От къде да си купя качествени мебели в Бургас и региона?

  • 4 177
  • 4
  •   1
Отговори
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
 Hug
       Предстои ми скорошно обзавеждане на 3-стаен апартамент.Едното ми помещение е около 50кв.м. и в него трябва да побера : кухня, трапезария и кът с мека мебел, като 2 от стените са изцяло заобиколени от тераси. Другите две помещения са , както следва: спалня - 15кв.м. и детска стая за двама малчугани - 16.5кв.м. Ще ми се трапезарната мебел да е за 8 човека, защото постоянно сме с гости/да са ни живи и здрави/.
       Представям си дневната стая в бяло и черно, със съвсем-малко  червени акценти/вероятно само килимите/ - с леки и ефирни мебели , с цел постигане на ефект-просторност. Искам с помощта на осветителни тела в стил - може би рококо, с кристални висулки и съпътстващото ги отразяване на светлината да придам и известна изисканост на нео - модернистичната мебелировка.
        Въпреки, че апартамента е мезонет, ми се ще и другите помещения да бъдат в същия стил. Представям си ги така: в родителската спалня: спалня от бяла кожа в модернистичен вариант, над нея и от двете и страни много финни гардеробчета/шкафчета-с дълбочина не повече от 30-32см., с вратички от оцветено стъкло/бели/, която мебел да образува нещо като рамка около цялото легло . В стаята има ниша с размер около 4.5кв.м., която е подходяща за стаичка за обличане, така , че едни плъзгащи врати с кристално огледало ми се струва, че ще стоят чудесно.Разбира се осветлението отново трябва да е от 3 еднакви кристални полюлея с по-малък размер, разположени над спалнята. И накрая акцента: покривало за леглото, завеси и килим с орнаменти в стил рококо в черно и тъмно розово-лилаво.
       Остана детската стая. Нея я виждам по следния начин: Две легла тип висок матрак с второ легло, което е в самия него и се отваря с приплъзване. Така ще има място и за гости.Разбира се бял гардероб, по възможност не много-дълбок, защото част от площа винаги остава неизползвана.Етажерка за книги и други джутджурийки - от стъкло и метал, две мини бюра -от метал, осветително тяло и настолни лампи -от метал. Всичко друго в стаята ще бъде в най-силния син цвят/килим, покривала за леглата, завеси и столчета/.

     Ето така си представям бъдещия си дом!
     Ако имате идеи или съвети моля - пишете!

# 1
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
       ooooh!Ако някой е виждал подобни на описаните мебели в Бургас или в региона и особенно на леглата-матраци с приплъзгващ механизъм, моля да каже къде ги е виждал и ориентировачно , колко струват?
       Как мислите, колко горе-долу ще ми излезе описаното обзавеждане и необходимите аксесоари? И за колко време мога да се снабдя с тях, при положение, че и времето ме притиска? И най-важното - от къде? 

bouquet

# 2
  • Мнения: 336
НИе сме доволни от Стило Мебел на Ул. Калоян в Бургас. www.stilomebel.com

# 3
  • Мнения: 950
Супер е идеята ти  поне доколкото си го представям аз  Party     някои неща които описваш /само част /  съвпада с моето мислене и аз също заложих цветово на черно и бяло / просто обичам тези цветове/ .

Иначе като цена относно обзавеждането ми се струва ,че това което искаш няма да е малко ,но все пак много зависи и на коя фирма ще се спреш  Wink   Ние сме харесали на тази фирма която е споменала   Any4   диванът   иначе като бях последният път в техният магазин в М.Рудник  видях повече техни  мебели . Този на Калоян им е малък  ,но  ми казаха че почти всичко изпълнявали   Peace 

Виж ако искаш и в мебелното студио на  М2М  тук на Сливница 72   близо до  магазин Даниста .За там нямам отзиви ,но те също правят интересни  мебели  Wink  
имали и сайт даже     http://mebeli-m2m.com/   
На  Zona също има  хубави неща    Party

Ако се сетя още нещо или имам интересни снимки ще покажа  Wink.  А кухнята  какъв цвят и стил я искаш ?


# 4
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Благодаря Ви за хубавата оценка. На всекиму е приятно да получи поощрение, нищо , че нещата са още на фаза -проект!
   Кухнята си я представям в черно стъкло, някак си - без много дръжки и кантове, все едно - блестящ, но ненатрапчив фон, защото ми се ще трапезарната маса , която ще е между къта с меката мебел и кухнята да е от стъкло, столовете да са ефирни/може би бели или дори прозрачни/. Диваните или ъгълът ще са черни, но не от кожа, а от наситено черен велур или плюш/ имам такава- държи много студено и създава впечатлението за неуютност/.
    Ще огледаме препоръчаните места още утре след работа!
     Благодаря и доскоро!

Общи условия

Активация на акаунт