ЧДЯ Джани Родари

  • 14 959
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 668
 Joy Joy Joy Защо ли положителните коментари за Джани родари и по-специално към директорката са все от гости  Joy Joy Joy.
Синът ми посещаваше това "място" 1 година. За това време сменихме 3 преподавателки (едната я изгониха), 100 пъти се карах с Дария заради незнам вече какви глупости, държаха ми сметка, защо съм писала във форум бг мама не особено бляскави отзиви за градината (ама всичко си беше повече от истина, дори тона ми беше доста мек)... Сега като се връщам назад осъзнавам каква съм била патка заспала и не мога да повярвам, че съм издържала толкова много на тормоза там, а съм подлагала и детето си на това, само защото смятах, че плащайки за частно образование на детето си ще получа нещо по-добро.
В момента ходи в държавна детска градина. Няма база за сравнение. Просто ще ви кажа, че в момента плаша иван, че ако не слуша ще го пратя в джани родари. Това обикновенно предизвиква бурни крясъци как повече така няма да прави и ще слуша, ама няма да ходи повече там. Отписан е в началото на месец март тази година и още му държи влага.
Гледането на филмчета им е най-малкия проблем за съжаление. Хилядите случки вече не ги помня, но детето ми беше обявено за почти някакъв рецидивист - хапело, биело и незнам още какво... Незнам какво са му правили там и как са се държали с него, но в държавната градина в момента е един от най-примерните, а у дома е едно спокойно и кротко дете. Имах страшен бойкот от тяхна страна да ми съдействат за махането на памперса - държаха го с него, независимо от факта, че аз 6 месеца преди това бях разкарала нощния памперс, а с дневния не е имал проблем... Според тях не изддържал следобеден сън от 2 часа и се напикавал, което просто е невъзможно... Искаха ми да попълня въпросник с какво ще помогна за изграждането на детска площадка за правилата на движение и ми държаха сметка защо съм отговорила, че само с редовно плащане на таксата. Аз не разбирам защо като плащам 500 лева трябва да ме рекетират за допълнителни пари... Изкараха ми детето със сложен логопедичен проблем, чието нерешаване ще му докара проблеми в училище  Joy Joy Joy... Отстраняването му щеше да ми струва 15 лева за 20 мин - 3 пъти седмично  Joy.... За нова година организираха екскурзия из софия с автобус  Joy Joy Joy (разбира се срещу допълнително заплащане и нямаше как детето ми да не иде, защото трябваше да е само на онова място. Платих транспорт. Дойдоха без столче и придружител. Отказахме го, но те забравиха разбира се да ми върнат парите. Приспаднаха ги след близо 6 месеца. Сигурно има още 1000000000000000000000000000 ужасяващи истории, които ако се напъна ще се сетя, но мисля, че и това, което ви разказах е достатъчно.

# 16
  • Мнения: 153
Много благодаря на всички мами, които се включиха с коментари. Аз също се срещнах с директорката и не ми направи добро впечатление. Отказах се да си записвам детето там и го оставих в държавната градина. Мисля, че не сбърках.

# 17
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Мдаааа - не съм единствената. Peace
Ето защо не отидох дори до Джани Родари, когато правих лятото "маркетинг" Laughing на ЧДГ. Копирам мой пост от друга тема:

"И аз да се включа, понеже съм на вълна "маркетинг" на частни детски градини.
Аз в Джани Родари не отидох по две причини - първо, след като никой не ми вдигна нито един телефон почти 4 часа, звъннах на мобилен - оказа се директорката, която ме попита с неучтив тон защо не съм звъннала на другите и след като й обясних тя ми каза така ".....ами сигурно репетират, бе, госпожо......." (беше в периода на завършване на учебна година). Е да де - ама е несериозно един ръководител на ДГ да ми каже, че 4 часа се репетира с малки деца  и да ми държи такъв тон. И може би по-важната причина - каквато и материална база да имат - намират се в двора на ПЖИ - там е най-ниското място между Аерогара-Дружба/Слатина-Редута. И най-мръсният въздух.  Ей затова се отказах дори да отида до там.
А е на 5 минути от нас с кола и ми е много удобна като ДГ. "

 Hug

# 18
  • Мнения: 7
До redmar,

  Уважаемо момиче. Никой няма да я забрави тази госпожа. Който я
е виждал веднъж, няма да я забрави - с това съм съгласен.
  От вашето изказване предполагам, че не сте се виждали с нея
от около 6-7 години. Моля Ви, преди да я препоръчвате като
детски педагог да я посетите на работното и място и с непредубедено
око да огледате децата и персонала.

С интерес ще изчета мнението Ви след това.

С Уважение,
Генчев

# 19
  • София
  • Мнения: 721
До redmar,

  Уважаемо момиче. Никой няма да я забрави тази госпожа. Който я
е виждал веднъж, няма да я забрави - с това съм съгласен.
  От вашето изказване предполагам, че не сте се виждали с нея
от около 6-7 години. Моля Ви, преди да я препоръчвате като
детски педагог да я посетите на работното и място и с непредубедено
око да огледате децата и персонала.

С интерес ще изчета мнението Ви след това.

С Уважение,
Генчев

Г-н Генчев, доколкото виждам на пръв прочит redmar е момче, а не момиче, но това няма значение. Защо не споделите мнението си и как вие сте видели нещата в детската градина за да бъде мнението Ви наистина от полза!

# 20
  • Мнения: 8
а, ето и моето мнение за джани родари: детето ми беше там една учебна година и въпреки всички други глупости го махнах поради една основна причина: за цялата година не се научиха да й избърсват дупето. обаждах се поне 20 пъти на директорката, след като се прибирахме с детето вкъщи и намирах зацапаното дупе. така и не разбрах какъв им е проблема просто да го избършат с мокра кърпичка. освен това ни искаха допълнително пари за какво ли не, не стига, че таксата (тогава) беше 450лв. а и постоянно сменяха каките, които се грижат за децата. единственото хубаво е мястото. дворът на ПЖИ е красив и има много дървета и децата има къде да потичат. но не съм ги виждала да тичат из него. и другото, което ме дразнеше, беше, че всеки месец директорката ме гонеше за таксата, като след всяко взимане на детето ми напомняше "да не забравя". никога не съм "забравяла" или закъснявала с таксата.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Опит от първа ръка нямам, но моя позната работеше там известно време и избяга с писъци, именно заради въпросната директорка и цялостната атмосфера там.

# 22
  • Мнения: 7
До pontes,

Без да влизам в подробности на 2 пъти съм бил свидетел
на истерично поведение пред деца и пред персонал на
Директора на детската градина (г-жа Йосифова).
Всеки може да си представи как се отразява това на персонала
и на децата. Ситуациите бяха обикновени, непредполагащи
състояние на афект - дете се е разплакало или някой от
поддръжката е оставил без захранване кафе машината.
Надявам се да съм Ви бил полезен.

С уважение,
Генчев

# 23
  • Мнения: 763
Ха, така като чета, явно аз съм от малкото, която е разговаряла с въпросната директорка и тя е била в добро разположение на духа.  През 2007 година ходих на място там, говорих с нея на дълго и широко, защото търсих градина за дъщеря ми. Показа ми базата и изобщо беше много учтива. Това, което ме подразни тогава беше възникналата неувереност, когато започнах да я разпитвам за учебната програма и допълнителните дейности, които предлагат на децата. Впоследствие избрах друга детска градина в съседния квартал. Не съжалявам. Наскоро пак звънях там за да разпитвам за предучилищната група. Пак беше много любезна и изчерпателна. Не ми хареса, че и двата пъти когато звънях по телефона все попадах на някакви уплашени хора, които не искаха да ми дадат никаква информация и упорито настояваха да се обадя, когато директорката дойде в градината. Това на мен ми говори за еднолична власт и лош мениджмънт, а и с опита, който имам от другата чдг, направо си е сигнал за отбой. Сега като ви чета, направо се радвам, че съм си спестила на мен и на детето ми големи ядове! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 334
Кога става кандидатстването и записването там? Имат ли определена кампания за набиране на деца или по всяко време на годината мога да заведа там дъщеричката си?

# 25
  • София
  • Мнения: 4 560
julie.k, миналата година преди класирането за ОДЗ и аз ходих да питам в Джани Родари. Казаха ми че принципно имали места в яслената група, но било добре да отидеш и да заявиш поне месец предварително.

На мен не ми се наложи да прибягвам към услугите им де. Малката влезе в ОДЗ.

Защо на провериш и в 'Доверие', в Редута? Имам 2 познати с дечица там - не се доредиха от държавна ясла - и са доволни. Там пак искаха малко по-раничко от самото тръгване да се обадиш, да си зададеш въпросите и разбира се - да се подпише договора.

Иначе - дано утре да имате хубава новина с класирането Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 334
v_spasova, благодаря за отговора!

Чакам сега класирането за ОДЗ, ако не я приемат (най-вероятно няма да стане), ще видим дали майка ми ще може да я гледа, ако не - ще питам пак в Джани Родари. Ако е само месец по-рано записването + договор, няма да е проблем. Но директорката ми каза, че до края на април трябвало да подаде документи и явно предпочиташе до този срок да я заявя. А аз бих започнала с яслата чак есента  Rolling Eyes
За Доверие съм чувала все хубави отзиви, но ми е по-далече, а работя до 18:30.
Вероятно ще пиша пак в темата, ако опрем дотам есента Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 167
Малко е стара темата, но за да не правя нова да попитам - все още ли директорката е същата? Има ли положителна промяна?

# 28
  • Мнения: 61
Здравейте,
ТЪрсих доста инфо за тази ясла "Джани Родари". Имаше доста стара информация, за това си позволявам да пусна нова тема.(ако нещо съм объркала, моля да ме извините)
Днес ходихме до нея и ми се стори много хубаво и като база и мед. сестра и директорката, НО за половин часов разговор не мога да бъда сигурна. Таксата не е от най-евтините 600лв. и не ми се иска, ако ще плащаме толкова, да се окаже, че си даваме парите, а детето ни да е тъжно, да плаче и да не е добре обгрижвано.
Моля да споделите мненията си! Благодаря!

# 29
  • Мнения: 1 622
Здравейте,

Ще се включа и аз с отзиви от ЧДГ "Джани Родари". Определено не съм доволна от тази детска градина и по точно от яслата.

1. Всяка сутрин когато си водя детето в градината още от колата ни посрещат "домашните" кучета. Много пъти съм говорила с директорката за кучетата и всеки път ми се обяснява как те правели всичко възможно да ги няма, а кучетата все си обикалят из двора на градината (после се чудим защо сме на първо място по кучешка тения сред децата)....

2. Детската ясла работи с намален персонал и за това следобед децата от яслата ги водят в другите групи. По принцип не съм против да ги събират с другите групи но само при условие, че не се допускат болни деца в градината. За съжаление обаче редовно се допускат болни деца в градина и смесването на групите позволява още по лесно да си обменят вирусите.

Започвам да се чудя дали това не е нарочно, тъй като независимо каква е причината детето да не ходи на детската градина родителите са длъжни да платят цялата такса. Т.е. в техен интерес е децата да не бъдат на детска градина.

Отделно всеки път когато искам да разбера как е минал деня на детето ми или нещо друго ми отговарят "Колежката не ми е предала. Не знам." И обикновено си задавам въпросите на другата сутрин, но и тогава ми обръщат повече внимание ако трябва да се плаща нещо за градината....

Тези хора наистина не са чували, че детето трябва да се забърши след като е ходило до тоалетна... Надявам се поне да ги карат да си мият ръцете преди хранене...

Ако някой все пак реши да запише детето си в тази детска градина го съветвам да подпише договор според който да си плаща само дните в които детето е било на градина (в повечето случаи ние изкарваме максимум 5 дена на месец)...

3. Колкото до управителката. Налагало ми се е да говоря 2 пъти с нея и не останах с особено добро впечатление...

Като цяло мисля, че таксата е прекалено висока за услугата която предлагат!

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 10:23 от nellytan1

Общи условия

Активация на акаунт