Какво изпитвахте преди първото раждане.......

  • 5 970
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 641
Още ми е рано и съм спокойна.Колкото по-вече наближава сигурно ще имам моменти на паника

# 61
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами, шубе си ме беше, но понеже преносих една седмица, накрая нетърпението надделя над страха.

# 62
  • Мнения: 571
Бях много уплашена.Даже ужасена.Страхувах се как ще се справя с раждането/не съм от най-смелите/и после с гледането.ЗНаех,че е огромна отговорност,но само го знаех не го усещах като такава,нямаше я и огромната любов към бебето за която бях само чувала.Това ме караше да се обвинявам,че не ставам за майка и няма да се справя.
Сега обаче............. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 751
През бременноста ми беше едно притеснително,но на самото раждане бях много спокойна и всичко мина супер. Peace

# 64
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Изобщо не ме е било страх. Нямах търпение да си гушна бебчето. После малко се притеснявах как се справям, но и това отмина бързо....

# 65
  • Мнения: 263
Примирение.Бях се примирила с болката и просто чаках да гушна малкия. Толкова бях спокойна , че моя приятлка  се беше притеснила да не се друсам с нещо Joy И всичко мина леко и бързо!Успех!

# 66
  • Мнения: 764
По време на първата си бременност изпитвах странна смесица от нетърпение и лек страх от самото раждане. Истинският страх обаче усетих в мига, в който видях операционната маса и трябваше да легна на нея. Тогава си казах: о, Боже, искам да си се прибера вкъщи и съм готова още 9 м. да нося това дете.
Сега с втората си бременност обаче изпитвам много повече страх - дори на този етап, в който съм далеч от раждането (ноември живот и здраве). Страх ме е от самата бременност - за раждането изобщо не мисля още...

# 67
  • Мнения: 924
Страх и нетърпение и радост че най-накрая всичко свършва и че успях да издържа до края , защото имах трудна бременост и бях доста време в болницата за задържане.

# 68
  • Мнения: 6 274
Никога не ме е било страх.
И най-много ме беше яд, когато съседки, познати и т.н. се подхилкваха ехидно, че не ме било страх, защото "не зам какво е".
Направо откачах.  #Cussing out
Е, след тридневно раждане после им казвах, че като забременея с второто пак няма да ме е страх, защото пък вече "знам какво е".
Гледаха ме като полезно изкопаемо.  Shocked
Та, така - никога не ме е било страх.
Исках само да е живо и здраво бебето и всичко да е наред с него.
Нищо повече.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 16:35 от Джуличка

# 69
  • Мнения: 8 999
Изпитвах неистов ужас от раждането. Молех се горещо някак да стане така, че да родя със секцио. Така се и случи. Страшно се радвам, че съдбата ми направи този подарък. Така бях застрахована, че и бъдещо второ раждане, също ще е със секцио.
Бях също така и страшно любопитна да си видя детето.

# 70
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Как се чувствахте преди да родите първото си дете.Изпитвахте ли страх и изобщо как се справихте със ситуацията.

Чувствах се перфектно и нито за миг не съм се страхувала! Както и Джуличка е писала, много ми се подиграваха. "Щяла съм да видя аз..." Е, видях какво е! При това, никак добре не се развиха нещата и свърших със секцио. Но това по никакъв начин не промени отношението ми към бременността и раждането... Само към докторите... в отрицателен смисъл!

# 71
  • Мнения: 5 026
Страх ме беше,да,Не знаех какво да очаквам.

# 72
  • Мнения: 929
Нямах търпение да родя, така че никакъв страх не можа да се загнезди в главата ми

# 73
  • Мнения: 1 464
Не ме е страх толкова от раждането,а от това,което ме чака след това-дали ще се справя сама Confused:
Притеснявам се също дали ще се обърне,за да родя нормално.
Но чувството,което надделява е нетърпението ми да си гушна детенцето!!!

# 74
  • Мнения: 207
По принцип съм паника, но тогава не ме беше страх! Исках само с бебечето всичко да е наред! Нямах търпение да го видя, да го гушна, да го целуна! Не съм се притеснявала и дали ще се справя, знаех, че ще ми е трудно, но вярвах в себе си!

Общи условия

Активация на акаунт