Проблемът 2012 година - мит или реалност?- 2 част

  • 49 148
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35
Цитат
Както и в това, че преди 2500 години е имало някаква цивилизация, която е тълкувала галактическите цикли пък е живяла без електричество 
Само,че някой спомена,защо са знаели повече от нас и са се справяли без електричество!Защото,ако са имали електричество и другите екстри на днешният свят,нямаше да мислят за планетарните цикли,а щяха ,като нас да си гледат телевизията и да си ходят по кръчмите... Mr. Green...Майтапа на страна,но я си представи да нямаш никакви "екстри",какво би правила-песни ли само ще пееш?...По-простичко казано,за разлика от нас са запълвали времето си с много по-полезни неща!.....  Wink

То, че мързела е основния двигател на техническия прогрес си е всеизвестен факт Peace

# 61
  • Мнения: 4 753
Е, айде сега, ще отречете съществуването на маите и на техните постижения ли?? Може да не ви се вярва, може да не искате да признаете, че сме по-тъпи от маймуноподобните маи, но е факт, че са съществували и че в много отношения са знаели повече от нас...

Животът учи, а който не възприема ходи на училище.

# 62
  • Мнения: 112
Цитат
Както и в това, че преди 2500 години е имало някаква цивилизация, която е тълкувала галактическите цикли пък е живяла без електричество  
Само,че някой спомена,защо са знаели повече от нас и са се справяли без електричество!Защото,ако са имали електричество и другите екстри на днешният свят,нямаше да мислят за планетарните цикли,а щяха ,като нас да си гледат телевизията и да си ходят по кръчмите... Mr. Green...Майтапа на страна,но я си представи да нямаш никакви "екстри",какво би правила-песни ли само ще пееш?По-простичко казано,за разлика от нас са запълвали времето си с много по-полезни неща!.....  ... Wink

А я сега си представи, че за разлика от нас не са имали време за запълване - защото и без това е било изпълнено докрай. Като няма магазин, от който да си напазаруваш храна, трябва да си я отгледаш сам. А това ти запълва целия ден през лятото и почти целия от пролетта до есента. Няма откъде да си напазаруваш и дрехи, така че ти остава единствено да си ги изтъчеш и ушиеш сам. Което пък ти запълва и зимните дни. Да не споменаваме за дреболии като събиране на дърва, носене на вода от извора и т.н.
Така че хората по това време всъщност хич даже и не са разполагали с време да мислят за планетарните цикли. Е, сигурно е имало разни високопоставени жреци и други подобни, на които не се е налагало да работят и те са се замисляли по тези въпроси, но те колко са били на брой и какво знание са можели да развият?

# 63
  • Мнения: 431
Според мен много се идеализират древните цивилизации, особено от хора, които снобеят по отношение на днешните постижения. Някак тайнствено и красиво звучи - загубените знания, по-точни изчисления от машините и т.н. Чета романтични представи за древното минало и се чудя, дали съчиняващите ги са учили история въобще. Кървища и варваризъм виждам в миналото, защо иначе ще се загубят тези знания - били са достъпни за малцина посветени, а накрая и те са умрели, стиснали тайните си.

# 64
  • Мнения: 35
Според мен много се идеализират древните цивилизации, особено от хора, които снобеят по отношение на днешните постижения. Някак тайнствено и красиво звучи - загубените знания, по-точни изчисления от машините и т.н. Чета романтични представи за древното минало и се чудя, дали съчиняващите ги са учили история въобще. Кървища и варваризъм виждам в миналото, защо иначе ще се загубят тези знания - били са достъпни за малцина посветени, а накрая и те са умрели, стиснали тайните си.

За по точни изчисления от машините ще спорим до утре сутринта.
Още повече че тези цикли не са научно доказани.
Друг е въпроса ако са имали някой пророци като Нострадамус, който е предсказал Хитлер което е безспорен факт и Ванга която предрече доста неща който се случиха но и доста не станаха.
Та тук таме са уцелили по нещо от миналото и бъдещето.

# 65
  • Мнения: 1 394
Цитат
А я сега си представи, че за разлика от нас не са имали време за запълване - защото и без това е било изпълнено докрай. Като няма магазин, от който да си напазаруваш храна,
Ние пък за това ходим на работа цял ден!  Peace...А ти мислиш ли,че маите са създали календара за един ден?Или за една зима или лято,ако щеш?...Друга ми беше мисълта:днес мислим не само за храната,водата и дрехите.Имаме още хиляди задачи,докато те не са ги имали...Затова казвам,че ако ти осигуряваш средства за прехраната,дрехите и водата  на твоето семейство за 8 часа ,те са се справяли също за толкова /примерно/.Следват 8 часа през които спим,а останалите 8 какво правим?Каквото и да е,едно е сигурно и то е ,че не се занимаваме с планетарните цикли и звездите...За това ставаше въпрос...

# 66
  • Мнения: 4 753
Още повече че тези цикли не са научно доказани.

Да, то тези цикли са измислени... Даже тогава, когато са живели, нашата Земя не е била в Слънчевата система, а в някоя друга система из Млечния път... Така че, доказателства няма никакви за циклите...
Писала съм по-напред защо са им били тези знания (астрономическите), как са ги използвали и какво е станало после (според книгите, които съм чела), няма пак да се повтарям... Били са много жестоки - вярно е, както те, така и ацтеките, но това няма общо с края на света през 2012 година и точността на календара им (и не само)...

# 67
  • Мнения: 431
Друг е въпроса ако са имали някой пророци като Нострадамус, който е предсказал Хитлер което е безспорен факт...

Ами не е безспорен факт... Писанията на Нострадамус са толкова общи и неясни, че могат успешно да се нагласят към редица събития. В мрежата е пълно и с фалшификати. Споменаването на "Хистер" например се тълкува като Хитлер, докато самият Нострадамус в други свои текстове уточнява, че така наричали част от река Дунав. Човекът се е издържал с писането на алманаси с предсказания, повечето от които манджа с грозде между библейски и класически древногръцки, арабски, латински мотиви.

# 68
  • Мнения: 1 394
Аз ще ви дам едно предложение ,което даде един друг член на форума.То обединява няколкото мистериозни теми тук в клюкарския,дя не кажа всички мистериозни теми!Една много интересна книжка,която се казва:"Не пипай тази книга!"Страшно интересно четиво,което "ще ви разбие всички фантазии"... Заслужава си! Peace
 http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/ian. … ai.tazi.kniga.pdf

# 69
  • Мнения: 3 098
Аз вярвам в календарът на древните българи.Той е най_то4ният календар.Самото му име,а именно "Ве4ен календар на българите" показва,4е такова нещо като затриване,смърт,из4езване няма.Животът и разума са ве4ни,независимо под каква форма се намират.
По склонна съм да приема,4е катаклизми ако ни сполетят,то те биха при4инени от 4овека и неговите технологии_знаете има такива за урагани,цунамита,земетресения и про4ие бедствия.От болест ако се свършим,то тя пак е изфабрикувана от хората за хората.
Относно природните ресурси,те скоро няма да свършат,има в изобилие.Всеки знае 4е се унищожава на поразия,за да се поддържат цените,нищо 4е милиони гладуват.
По_горе 4етох за слън4еви релси през 2018.Не вярвам.Не 4е технологията на екологи4но 4истата и безплатна енергия не е известно,а 4е няма да се отрази добре на икономиките и следователно ще се мъ4им още с газ и дизел.И то4но така мисля 4е са се затрили и древните_от ал4ност.
По повод на проро4ествата имам книги на тази тематика от доста отдавна.Много се разминава информацията от тогава(преди 20 години) и сега.Вси4ко според мен е нагласено,за да се всява страх и паника у хората.На баба Ванга например проро4ествата са така префасонирани,4е и тя самата ако можеше да ги про4ете би се ужасила сигурно.
Сблъсъци с планети,комети,астероиди,въможно е,но като се замисля 4е в днешно време времето и бедствията не могат да предвидят правилно,какво остава за такива големи събития?

# 70
  • Мнения: 1 394
Цитат
По_горе 4етох за слън4еви релси през 2018.Не вярвам.Не 4е технологията на екологи4но 4истата и безплатна енергия не е известно,а 4е няма да се отрази добре на икономиките и следователно ще се мъ4им още с газ и дизел.И то4но така мисля 4е са се затрили и древните_от ал4ност.
И за тези нарочно неоповестени технологии,благодарение ,на които на човек няма да му се налага да работи,за да си плати тока,например...ей за такива се споменава в горепосочената книга.Абе за всичко,за което се сетите и да ви кажа честно-тотално ме разби до този момент/не съм я прочела още/,въпреки,че някои от нещата ми бяха известни отпреди...
Та по повод изказването ти,Марица-именно алчността е затрила тези цивилизации,както ще затрие и нашата....ей за това ви говорих за "важните неща" и за това,че човек не може да промени света,но може да промени себе си и то в положителна посока!....Ако не ви дотяга и имате време,прочетете я!Има доста полезна информация и текст,който може да те накара да се замислиш над много неща!   Peace
Най-вече за тези,които вярват само на науката ,телевизията и останалите средства за масова информация...ще се изненадате и то много,колко можем да им вярваме и дали?И защо, по дявалите им е притрябвало да крият и лъжат!Точно науката ,"официалната" история ,телевизията,научнопопулярните филми.... се оказват по-измамни от това,да повярвате,например ,че Пепеляшка съществува! /просто пример/......... Wink

# 71
  • Мнения: 637
Аз ще ви дам едно предложение ,което даде един друг член на форума.То обединява няколкото мистериозни теми тук в клюкарския,дя не кажа всички мистериозни теми!Една много интересна книжка,която се казва:"Не пипай тази книга!"Страшно интересно четиво,което "ще ви разбие всички фантазии"... Заслужава си! Peace
 http://star05.net/e-books/obshtestveni.nauki/conspiracy.ufo/ian. … ai.tazi.kniga.pdf

От книгата "Въпреки изявленията на NАSА, че на Луната няма
въздух, знамето се развява на вятъра. Защо NАSА лъже? Дали
данните за Луната не отговарят на истината, или американците
никога не са били там - а само в някое студио?''

Ами, защото на Луната има безтегловност и знамето няма как да увисне. Не е задължително вятър да го вее"

# 72
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 797
Цитат
А я сега си представи, че за разлика от нас не са имали време за запълване - защото и без това е било изпълнено докрай. Като няма магазин, от който да си напазаруваш храна,
Ние пък за това ходим на работа цял ден!  Peace...

Обаче има хиляди хора - любители и професионалисти, които се занимават по цял ден или нощ точно с тази работа. ТЕ наблюдават звездите, планетите, съзвездията и т.н. Някои от тях притежават свръхмодерна техника.

# 73
  • Мнения: 1 394
Цитат
Ами, защото на Луната има безтегловност и знамето няма как да увисне. Не е задължително вятър да го вее"
А ти вчера ли се завърна от там?...Не се заяждам,а просто продължавам да чета и тотално се убеждавам в нещата,в които вярвам!Тези няколко "мистериозни" теми тук във форума,са свързани помежду си и то с много тясна връзка и много значима....Само човек трябва да се замисли.... Peace

# 74
  • Мнения: 543
Цитат
Ами, защото на Луната има безтегловност и знамето няма как да увисне. Не е задължително вятър да го вее"
А ти вчера ли се завърна от там?...Не се заяждам,а просто продължавам да чета и тотално се убеждавам в нещата,в които вярвам!

A някой от авторите, които четеш да е бил там?

Вярвай си в каквото искаш.

Общи условия

Активация на акаунт