Гласуване за ФШ задача "Ретуш"

  • 1 590
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 293
Гласувах за 16, 17, 30, 33, 36 и 38. Не съм спец по ретуша, просто тези ми харесаха най-много.
Номер 30 ми напомня на Нети  Grinning

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 76
И тук гласуването приключи.

Ето и ПОБЕДИТЕЛИТЕ:

1 място с 12 гласа - Номер 17 на Minerva
2 място с 11 гласа - Номер 13 на Minerva и Номер 38 на...
3 място с 8 гласа - Номер 16 на Minerva

Отличени:
Номер 30 на Minerva
Номер 36 на...
Номер 37 на...

Честито!

# 17
  • London
  • Мнения: 292
Честито на Минерва,
честито и на другите (няма им имената)   bouquet

После чакам пак обяснения (нали може) как става.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 161
Ммда , добрата работа определено си личи.
Поздравления Minerva Hug

# 19
  • Мнения: 1 400
Браво на Минерва!   bouquet

Няма да коментирам тук. Съгласна съм с написнати по-горе коментари Peace

# 20
  • Мнения: 162
Браво Минерва! smile3501 Който го може го може. Simple Smile
Аз искам да предложа нещо. Какво ще кажете да има само по една снимка за ретуш, защото така стават прекалено много творбите, трудно се разглеждат и сравняват, а и е като са различни снимките е по-трудно да се определи коя е по-добра (поне при мен е така). Какво мислите по въпроса?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Благодаря, момичета  Hug
Честно казано съм щастлива, че гласовете този път са ориентирани към по-семплия ретуш.
Аз съм абсолютно съгласна с Катя...трудно се решава дали по-добре е ретуширана жена или мъж или пък дори две различни снимки от един пол.
За обясненията - аз вече съм обяснявала - моята техника е 1. използване на spot healing brush за премахване на по-малки недостатъци (напр. пъпчици) и останалото постигам чрез stamp tool-а, като разбира се, непрекъснато регулирам прозрачността му.
Снимките този път бяха много малки и освен това им се развали качеството в мултиплай, та не е възможно да си проличи детайла.
За мен най-важното е кожата да изглежда като кожа и да се оставят някакви семпли маркери, които да напомнят черти от лицето.
Ако много загладим кожата, то поне може да добавим малко Noise, за да се придаде илюзия за "пори" Wink

2. Другата техника е чрез airbrush, но там е доста сложно - аз лично прилагам тази техника, когато работя с таблет - на нов лейър рисувам с много мека и прозрачна четка с цветовете на кожата (които взимам чрез пипетката). По този начин кожата се заглажда и изглежда абсолютно гладка и нереална. Когато сме готови с рисуването на кожата на нов лейър, даваме на този лейър Add Noise с много малки стойности и така кожата става леко пореста.

Техника 2 прилагам след техника 1, но не винаги. В случая с конкурса 16 и 17 съм ги направила така, но 13 е само по първия метод.
При мъжете, лично аз, се страхувам да ползвам airbrush.
Веждите ги оправям със smudge tool и clone-stamp tool, зависи от снимката.

# 22
  • Мнения: 10
Минерва, много благодаря. Пробвах и се получи доста по-добре. С повече старание щеше да е още по-добре, но като за начало е добре. Още веднъж благодаря.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Понеже се замислих за ретушите, мисля да подхвана една снимка, например тази
http://fc03.deviantart.com/fs44/f/2009/139/e/0/Arielle_stock_49_by_Tigg_stock.jpg
и да покажа в 100% големина различните етапи, през които минавам с различни инструменти и колко време в крайна сметка ще ми е отнел този ретуш (като часове).
Смятате ли, че ще ви е полезно? Ако да, ще пускам различните етапи като снимков материал във фотошопската тема.

# 24
  • Мнения: 335
Много ще е интересно.
Обяви и с каква цел ще я обработваш.
Ще я сресваш ли, ще я гримираш ли, ще й променяш ли чертите, за реклама ли ще я използваш, артистична обработка ли ще правиш, "документална" ли ще я оставяш и т. н. ...

# 25
  • Мнения: 162
Със сигурност ще  е много полезно. Браво, че би се захванала с такова обемно нещо, което да е полезно на другите.   bouquet

# 26
  • Мнения: 79
Браво,Minerva!!!  - Три от творбите, за които гласувах се оказаха твоите... и честно да ти кажа подозирах, че номер 17 може да е твоя  Wink
Благодаря за обяснението за работата ти! И аз мисля, че ще е много полезно това, което си замислила, така че давай, чакам с нетърпение...   Simple Smile

# 27
  • Мнения: 917
Честито   bouquet
И аз искам да видя в детайли  Blush

# 28
  • London
  • Мнения: 292
И аз искам да видя.

И пак въпрос, дали работиш с лайтрум (lightroom  2.3), ако да, може ли малко помощ за програмата.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Дори не съм се докосвала до lightroom, но може би скоро ще ми се наложи.
Най-рано утре ще покажа във фотошопската тема първите етапи от ретуша.
Засега съм му отделила час и половина.

Общи условия

Активация на акаунт