Желирани мечета?

  • 9 103
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
Определено не съм виждала подобно нещо тук, но и се интересувам от кулинария от скоро, така че пропускът може да е в мен
И аз не съм виждала,но ще потърся.
Интересно.  Simple Smile
АдаДеспейнада,може ли превод на рецептата?  Praynig

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Ето тук съм пускала рецепта за желирани лимонени бонбони (става и с друг сок) - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110919.msg2012879#msg2012879

Дано съм била полезна!

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 19:33 от natalyna

# 17
  • София
  • Мнения: 974
Дано съм била полезна!

На мен много Grinning Толкоз рецепти за бонбони преписах, че ще има да ме благославят децата на близкият празник Hug
Благодаря Hug




За идеята за формички от Кадемлия също Hug

# 18
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ще пробвам каквото и да стане.

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ето от този линк
http://www.gastronom1a.com/2008/06/17/como-hacer-golosinas-el-su … y-tambien-adulto/

Ingredientes:

    * 400g захар
    * 2пакет4ета обикновен желатин
    * 1 пакет4е желатин по вкус  (препоръ4ват ягода или портокал )
    * 1/4 литър вода
    * захар за украсяване

Prepración:

   1. в една тенджерка се поставят обикновения желатин , захарта и водата , разбърква се с една лъжица докато заври и после се добавя и желатина с вкус  ( и цвят съответно Simple Smile )
   2.  да се остави да ври докато се сгъсти , маха се от котлона и продължаваме да бъркаме още към 5 минути
   3. сместа се слага в някакъв съд (каквата дебелина искате да имат желираните бонбони и се оставя за 12 4аса в хладилника , вади се , реже се и отново оставяме за малко в хладилника 

 п.с. на картинката желираните бомбони са 2-слоини - аз така си го обяснявам 4е 4аст от сместтта е направена с мляко

и тази рецепта   http://www.abc.es/recetas-cocina/receta-cocina.asp?cocina=1490&a … Golosinas+caseras
7 лъжици желатин (явно става въпрос ако е на прах )
- -3 ч.ч. захар
- -2 ч.ч. вода
- -1 ч.ч. желарин с вкус

# 20
  • Мнения: 5 173
Natalina има толкова интересни рецепти, че оставам Shocked така всеки път, когато прочета нейна рецепта.
Някой ако намери желатин с плодов вкус - да свирка.
Ада..., благодаря и за тези преводи.

# 21
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Някой ако намери желатин с плодов вкус - да свирка.

Ето с тези съм правила чийз кейк:

Kendy желе ПОРТ& … 50;АЛ
Kendy желе ЛИМОН
Kendy желе МАЛИНА

Миналото лято ги бях намерила във Фантастико и като че ли и  в ХИТ ги имаше (забравила съм).

# 22
  • Мнения: 952
Много интересна тема.
От месец племенника ми започна да похапва доста от тези желирани бонбонки, та темата ми идва точно навреме. Аз също се чудех дали да не пробвам да му правя желирани от компот.
Относно формичките аз съм ползвала формички за лед(мидички, морска звезда, водно конче) за направата на шоколадови бонбони. Сега в тях ще пробвам и да желирам.

АдаДеспейнада, natalyna - благодаря за рецептите   bouquet

# 23
  • Мнения: 5 173
Някой ако намери желатин с плодов вкус - да свирка.

Ето с тези съм правила чийз кейк:

Kendy желе ПОРТОКАЛ
Kendy желе ЛИМОН
Kendy желе МАЛИНА

Миналото лято ги бях намерила във Фантастико и като че ли и  в ХИТ ги имаше (забравила съм).
Благодаря ти. Намерих партньорите им и ще питам в коя търговска верига, в Пловдив, мога да ги намеря и в най-скоро вр ще правя Flutter

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ралфиета то4но за форми4ки за лед се сетих - а в Икея има с най разли4ни форми - много са симпати4ни и се 4удех по рано за какво ли могат да ми послужат (защото аз ако ползвам лед просто си го купувам )  Simple Smile - ето още една идея - форми4ките от Икея

вън от темата , но доста интересни са тези списания за желатина  - доста отдавна съм се наканила да опитам да направя някое цвете в желатин, но все отлагам . има много идеи и много красиво направени "желенца" - но са си 4ист желатин , нямат нищо общо с желибон4етата.
http://picasaweb.google.com/mamanormy?fgl=true&pli=1

# 25
  • Мнения: 5 173
Красота!

Да попитам, имам 1 газирано лифт и ако искам да направя 1 ч. чаша смес, колко захар и желатин да сложа, обикновен, че в наше село др няма?
ИСкам да пробвам, че мира не ми дава тази идея.

# 26
  • Мнения: 952
Ада, тези красоти които показа няма да ми дават мира и на мен сега. Ама то си е направо изкуство. Спринцовки, специални екстри, лелеееее  ooooh!

Шушулче - гледах рецептите и доколкото разбирам пропорцията захар : вода е 2:1 или 1.5:1
Щом ползваш подсладена напитка пробвай с 1.5:1 или дори 1:1
Относно желатина мисля, че 1 пакетче е предостатъчно за 1 чаша смес, както искаш ти.
Принципно 1п. е за 500мл смес, но в тези рецепти гледам желатина е двойно, а някога и тройно повече.

# 27
  • Мнения: 5 173
Благодаря, по-късно ще докладвам Peace.

# 28
  • Мнения: 5 173
Някой ако намери желатин с плодов вкус - да свирка.

Ето с тези съм правила чийз кейк:

Kendy желе ПОРТОКАЛ
Kendy желе ЛИМОН
Kendy желе МАЛИНА

Миналото лято ги бях намерила във Фантастико и като че ли и  в ХИТ ги имаше (забравила съм).
Благодаря ти. Намерих партньорите им и ще питам в коя търговска верига, в Пловдив, мога да ги намеря и в най-скоро вр ще правя Flutter
Току-що получих мейл, че въпросното желе е спряно от производство преди 6 месеца Confused.
Преди малко направих 1 малка доза, сложих я в камерата, нямам търпение да видя какво съм сътворила smile3508

# 29
  • Мнения: 952
Шушулче - ще чакам да се похвалиш. Надявам се резултата да е добър.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт