НОЕМВРИйки чакат вече, да усетят малкото човече

  • 13 846
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 84
Е момичета здравейте и от мен Hug ,виждам, че обсъждате морето и по този повод да ви питам какво мислите за ранната ваканция  sport027  grinning039?Моят мил съпруг иска да ходим на море сега и може би ще тръгнем  около 6 юни,а на мен ми се струва прекалено рано, дали няма да е студена водата още cold,но от друга страна поне няма да съм като хипопотам в бански smile3503. Вярно, още не съм качила нищо,но като знам че първата ми бременност завърши с 40 килограма отгоре и си мисля че ще наваксам изведнъж smile3511 smile3514.До сега винаги сме ходили в разгара на лятото,а сега е решил,че тогава няма да е здравословно за мен заради жегите предлага да заминаваме сега  grinning039 ,а лят ос на балкан да ми бъдело по хладно,има ли мами които са ходили толкова рано на море и какво мислите да се противя ли newsm11 или да стягам куфара? smile3505 travel

И аз мисля, че е по-добре ранната ваканция. После слънцето ще е много по-лошо за нас. Четох че бременната трябва да ходи на плаж преди 11ч и след 16ч.

Работя съвсем близо до плажа, и от една седмица насам постоянно виждам разни мацки по бански да се разхождат  Laughing Laughing Laughing

Оня ден едни познати ходили, било много топло, обаче водичката е студена, и то доста.

Това което казват по новините вечер, че водата е 22градуса, въобще не е вярно. То просто не е възможно, при положение, че вечер темп. спадат до 10-11градуса.
Дано съм помогнала.  Laughing Laughing Laughing

# 226
  • Мнения: 141
По повод морето да споделя - миналият уикенд бях на плаж за около час, беше приятно, не беше горещо , а слънцето сега все още не е силно и за бременни е подходящо.Ноо водата е адски студена, поне тук по северното крайбрежие, може би е към 18 градуса, аз не мога да си представя да се потопя в толкова студена вода...
Все пак смятам,че ранното море в нашия случай е най-подходящо Hug

# 227
  • Мнения: 418
tetka123, С първата си бременност бях наддала 25 кг. и почти всичко бях качила върху мен Бебето се роди 2,800 гр. и 47 см  ooooh! със втората ми дъщеря нещата бяха съвсем различни не бях наддала нито грам отгоре на моите кила, защото до 4 месец отслабнах вместо да качвам със 6 кг. и после си ги наддадох отново ... Детко се роди 3,200 кг и 51 см. така че като излязох от болницата бях само с моите кг с които започнах бременността си  Laughing Laughing Laughing Laughing 10 дни след раждането познати ме питаха на кого е бебето  newsm78 newsm78 newsm78 Направо Смях, смях, смях ... Даже един  гинеколог който ме познаваше бегло се учуди че съм си запазила фигурата толкова добре  Laughing Laughing Laughing  и за толкова кратко време съм влязла във форма  Joy Joy
сега ми предстои трета бременност да видим колко ще наддам и колко голямо ще е бебочето ... Ако съдя по корема няма да е никак малко ... Само че как ще се ражда  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes това е въпроса  Laughing Laughing Laughing Laughing
                                                                     

# 228
  • Мнения: 652
Tetka123 (без да целя да ти влияя на решението за море!!!) аз пред ранната почивка предпочитам по-късната, т.е. края на август. Тогава жегите ще са поносими, а водата - топла. Но не пречи да отидете още сега за 1 седмица и в края на лято- пак  Hug

# 229
  • Мнения: 228
Ние, ако не ни мине котка път, към 10ти сме във Варна Simple Smile
Септември може пак, но по Южното черноморие Simple Smile

# 230
  • Мнения: 14 654
Aз също бих предпочела ранна почивка, по-натам неразположенията от бременността стават повече, поне при мен. Във водата изобщо не бих влизала като бременна. За съжаление, ние няма да можем да отидем на почивка през юни, а и до морето ще ми дойде много да се кандилкам 500 км в кола, ще идем някъде по-наблизо, че цяло лято в София няма да издържа.
През миналата бременност имах едно дълго пътуване в 6-ти месец и после лежах за задържане в блница, затова сега няма да рискувам с дълги разстояния и разбити пътища. Особено пък планинските пътища са кошмарни, не знам как е възможно да са в такова състояние.

# 231
  • Мнения: 84
Мамчета, а с какъв бански смятате да се обличате. Аз обмислям вариант за някаква много къса рокличка, а под нея още не знам какво да слагам, все пак трябва и добре да изглежда.

Да допълня само, че и коремчето не искам да го излагам на слънце.

# 232
  • Мнения: 165
Попаднах на този сайт и реших да го пусна тук. Става въпрос за това кога симптомите на бременноста са нормални и кога трябва да се свържем с лекар. Надявам се да е полезно четиво и да не  е публикувано до сега
http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=7144.0;wap2

# 233
  • Мнения: 10
здравейте и от мен Simple Smile
относно морето,моя доктор каза,че не е много препоръчително,аз също се бях засилила за ранна почивка,но се отказахме,ще търсим някои хотел на 150-200 км най-много,без да поемаме излишни рискове.
искам да попитам мамите с опит или вече почуствали "гъделичкане" ,след като се случи веднъж,след това всеки ден ли трябва да усещаме бебето?Аз преди два дни го усещах поне 2 пъти на ден,а сега доста по-рядко и доста по леко, дали е нормално,в 17та седмица съм ..

моля, който може да ми коригира термина -06.11.09,според доки чакаме момченце  Grinning

Хубав ден на всички и дано неделята бъде достатъчна за почивка...

# 234
  • Мнения: 65
Някой знае ли, пети месец  какви изследвания се пускат по здравната каса?
Аз имам назначени изследвания от лекаря, при който съм по ЖК.
На бланката пише: изпраща се за МКБ Z34.9
Кодове: 01.01, 01.03, 01.08, 01.09, 01.11.

Анитка, и аз имам контракции, предписано ми е Магнерот 3X1.
Поздрави и спокоен ден на всички!

На 12.06 ще съм в 20 г.с. и за тогава ще ми пускат пълна кръвна картина,урина и ехограф и  всички са по здравната каса.
Не знам при вас как е ама при нас в провинцията това са за 5-ти месец изследванията.
Айде хубав и спорен,леко дъждовен ден на всички  

# 235
  • Мнения: 65
здравейте и от мен Simple Smile
относно морето,моя доктор каза,че не е много препоръчително,аз също се бях засилила за ранна почивка,но се отказахме,ще търсим някои хотел на 150-200 км най-много,без да поемаме излишни рискове.
искам да попитам мамите с опит или вече почуствали "гъделичкане" ,след като се случи веднъж,след това всеки ден ли трябва да усещаме бебето?Аз преди два дни го усещах поне 2 пъти на ден,а сега доста по-рядко и доста по леко, дали е нормално,в 17та седмица съм ..

моля, който може да ми коригира термина -06.11.09,според доки чакаме момченце  Grinning

Хубав ден на всички и дано неделята бъде достатъчна за почивка...

Мила аз го усетих преди доста време.Сега също го усещам,но не бих казала че е всеки ден,по скоро го усещам вечер като си лягам и то тогава се сеща да се размърда.Къде по-силно,къде по-слабо.Според мен е нормално...Честити ти сини гащи  Hug

# 236
  • Мнения: 10
да и аз така вечер го усещам повече и се опитвам да мисля позитивно и да вярвам,че всичко ще е ок.
Много помага,препоръчвам го на всички ..Simple Smile

# 237
  • Мнения: 652
Готина статия, Нана   bouquet

Мамаги, сега бебето е още малко и няма как да го усещаш постоянно. Ще дойде и това време и тогава сигурно ще искаме да ни остави на мира  Laughing

Как не ми се работи днеееес!!! И мисля да изляза по-рано  newsm78

# 238
  • Мнения: 218
nana5kova много полезна е статийката.
  За морето моя гинеколог каза,че е добре да пропусна тази година,а и като се има на предвид това,че моята бременност е проблемна не мисля да рискувам.Не отричам,че страшно мн.ми се ходи,но има време за море сега най-важното е с бебчо всичко да е наред.Другата седмица съм на ЖК и нямам търпение да видя малкото човече!

# 239
  • Мнения: 3
Клодиа за кг първият път както казах вече бяха 40 Embarassedзабременях 64кг,а в родилното постъпих точно104кг без да променям начина си на живот,малката се роди 3450 и 51 см,/не съм полагала грижи да отслабна защото няма смисъл според мен,харесвам се такава каквато съм/сега забременях 81кг и до момента не съм качила нищо, също без да променям начина си на живот,а вече съм 18гс, бебето се развива нормално според моя доктор е не знам как става това и какво ще става за напред,но ще си покаже.Килограмите от преди бременността първият път не си ги върнах,но и не съм се напънала защото не ям кой знае колко за да пазя диети,пък и съм висока 176см и по принцип  даже и с повечко кг тялото ми е много стегнато,а и във моя род всички са с такова телосложение,а за да си слаб не ще само диети а и ген/съдя го по майка ми която вечно е на диети и сваля не повече от 5кг/Между другото моя мъж казва че на света има два вида жени-драгливи и красиви smile3521 smile3521 smile3521/да не се обиди някой/,а той се е оженил за красива и предпочита да си ''щипне тук-там'' smile3508вместо да се ''боде'' smile3503 smile3503Да не помислите че съм някакъв дебил на който не му пука как изглежда не не съм,но и вманиачаването не харесвам,изглеждам си добре пък какво от това че не съм като манекен,нали така пък и да си  мама е по важно от номера на дрехите ти.дано има кой да прочете дългите ми писания че се улях smile3555 smile3555

Общи условия

Активация на акаунт