Любов, любов - горещ картоф!

  • 4 465
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
Моят 5 годишен син вече е имал няколко любови - кани ги на гости, иска да им купуваме подаръци, черпи ги с бонбони, вози ги на колелото... С последната обаче, май удари на камък. Струва ми се, че любовта не е споделена, дори ми мирише на любовен триъгълник защото каза: "Мамо, хайде да ми родиш една Соня Ватанова!". Аз:"Нали в ДГ вече имате такава?" Той: "Да, но аз искам да си я имам само за мен!"

# 16
  • Мнения: 2 331
Лелеееееее, колко сме назад с материала!!! Laughing Аз вчера обяснявах какво е "влюбен".Чул го синът ми от "Малката русалка".Реших да го разпитам дали не е влюбен, след като му обясних значението.И той гордо заяви, че е влюбен в мама.Подхващам аз пак с обясненията и пак питам дали е влюбен и той заявява, че е влюбен в сестра си.Айде пак отново...и ме гледа разбиращо...и казва"Тогава съм влюбен в Иво". Joy Joy Joy  Вече съм сигурна, че синът ми не е влюбен и си няма гадже... Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Дъщеря ми на 4 години си има в детската един Дени, който и бил гадже. Обяснява ми, че иска да се ожени за него и да има 2 деца момченце и момиченце, които да се казват Дени и Ева  Crazy
Избира все него, когато си играят на някаква игра и иска да ни идва на гости.
И като ми обяснява кой кого избира в тези игри, май има формирани поне още 3-4 двойки в тяхната група  ooooh!

Сега обаче, вече месец щерката не е на градина по здравословни причини и много се притеснявам, че Дени може да си е намерил друга и моето детенце да страда  Rolling Eyes

# 18
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И моята малка дъщеря- 4 год. казва , че си има гадже и всяка вечер остава след градина в къщи да си играят.Снощи дори му предложи да остане да спи в къщи.

# 19
M_I_A,
в такава ситуация трябва да се внимава, че децата са ужасно чувствителни... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 958
И на мен ми стана много мило Simple Smile
И аз имах една детска любов в градината, дали е било силно, не мога да кажа, но след като си я спомням е означавала нещо.
Моето момиченце, ако си хареса някое момченце отива и го награбва да го целува. Случвало се е два пъти. Иначе има едно момченце, което и подарява цвета. Пак на около две и половина, и я гушка, ама тя бяга, бута го и хвърля цветята. Малка е още, макар че дядото намомченцето вече ме попита, имате ли апартамент в София   Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 10 613
Сетих се от разказа на joya как няколко момиченца целуваха Алекс като беше по-малък.
Първият път беше в Морската градина във Варна - играха си заедно, той беше на 1.5г, тя по-голяма - как я гледаше милия. Накрая баща й я извика да си ходят, тя го целуна и хукна. Горкичкият Алекс седеше изумен и я гледаше как се отдалечава. Шегувахме се, че това е първото разбиване на сърцето му.

По-късно аз започнах да не позволявам да го целуват много -много, защото веднъж едно кашлящо момиченце го зарази. Тъпо е, ама какво да се прави.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми още от първите дни в градината се залюби не с един, а с двама. Единият ден ще се жени за единия, на следващия - за другия. Отделно има още няколко момченца, за които е заявила, че ще се жени.

А моята първа споделена любов беше в първи клас. В стола, един следобед, един къдрокоско Ники ме попита дали може да ме целуне по бузката. На седмото небе бях от щастие. Само дето много скоро след това въпросният Ники отиде да живее в София и аз останах с разбито сърце Laughing

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 529
моят син е още малък за подобни изяви, но онзи ден си играха с едно момиченцеи се хващаха за ръце... докато в един момент моя хубавец започна да я прегръща... тя пода ръка, той през раменете Joy

иначе имам много хубави спомени от детската градина имах си едно"гадже" Венци -  червенокос с къдрици.. и снимка си имам даже( аз по висока от него)  Joy
Аууу, и аз си имах същото - червенокос, с къдрици, и аз имам снимка, само че се казваше Калоян  Heart Eyes

Иначе, миналата седмица, едно хлапенце... малко се "влюби" в моята невръстна щерка  Laughing С такова умиление я гледаше и я следваше навсякъде, че не мога да ви опиша. А преди да я види така бесняха с едно друго момче из заведението, че столове чак хвърчаха. Не издържах и ги снимах: ето. Да ме извиняват родителите на прекрасното момченце, че така, публикувам, без тяхно разрешение.

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Моята госпожица(почти на 5 години) няма гадже в градината, обаче има кумири от вокални групи, а и ми споделя, че еди кой си е много готин(обикновено доста атрактивно изглеждащи непознати мъже, които вижда на улицата Mr. Green)
Никога обаче няма да забравя първото и споделяне за любовта: Завела съм я на село при баба и, за да посещава там ДГ докато ни приемат в София. Вечерта преди да заспи аз я гушкам, целувам и и казвам:"Обичам те, мамо! А отговора беше: Аз пък не те обичам Crossing Arms Аз обичам големия Нихат Shocked Докато разбера, че големия Нихат всъщност е момченце от групата и, и е големия защото имало две деца с това име, щях да умра от притеснение какво се случва точно в детската градина, какви са тези неща ooooh! Отделна тема е, че са от различно вероизповедание, ама това е друга тема LaughingТогава беше на 2  и половина и направо ме размаза с тези свои трепети.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Колко силна може да е детската любов? Party
Вашите хлапетата влюбвали ли са се? Crazy....

В първа група - шестима мъже сменихме  Laughing
Всеки го обичаше "за цял живот" и после драматично приемаше раздялата, ако тя е "зарязаната".

Сега, във втора група, сме сменили само двама  Crazy

Първоначално гледах с насмешка на всичките тези трепети, но след това разбрах, че за детето си е сериозно преживяване. Сега я изслушвам внимателно и се старая да обяснявам, че не тя трябва да се стреми да се харесва на мъжете, а те нея да впечатляват /ще ме прощават момчешките майки  Wink/.

Забранила съм обаче целувки и прегръдки, че и такива мераци имаха по едно време.
С настоащия ни "мъж" ходят хванати за ръчичка в градинката, мноооого са смешни  Laughing

# 26
  • Мнения: 301
Синът ми е на 3,6 години и май още не е много на ясно какво точно е любовта (освен, че обича мама най-много  Crazy), обаче иска да се жени за една кака на 5 години. Реално, май каката си го избра,  hahaha обаче пристигнаха двамата ръка за ръка да ме питат може ли да се оженят.  ooooh! Каката пита - "може ли да ми дадеш ръката му?"  Laughing Подари му ластик за коса, който той носи като гривна. А като го питам за нея казва, че ще бъдат заедно завинаги  Crazy

# 27
  • Мнения: 1 168
Като сте повдигнали темата, да споделя и аз...
Дъщеря ми не спира да говори за един съсед (на 20г. ooooh!), колко бил сладък, усмихвал се като баща и, имал като неговия парфюм, изглеждал много добричък...
Един ден даже му подари любимата си кола, каза му че е голям сладур, като тати и той милия, какво да прави...целуна я по бузките. Веднъж го видя ненадейно и ми каза: "Мамо, пипни ми сърчицето..." и наистина щеше да изскочи! Не знам какво да си мисля, възможно ли е да изпитва истински чувства на 5г? Аз на нейната възраст бях влюбена, но в мой връстник.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Като спомена за сърчицето, та се сетих. Един път дъщеря ми сподели, че като си видяла "годеника" да върви по пътеката към люлките, я заболял корема (тва от вълнение  Wink).
Така че смятам, че и малките душички са способни на дълбоки чувства.

# 29
  • Мнения: 1 437
Моя син си има обожателка. От другите майки разбрах , че гонила  момиченцата  и не им давала да играят с него  Crazy
И първият поканен на рожденият му ден беше ТЯ  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт