За гризането на нокти

  • 6 654
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
Може и да има светлина в тунела-при мен малката си гризеше ноктите постоянно,но от скоро забелязах ,че е пряла,без никаква намеса от моя страна.

# 16
  • Мнения: 151
Дъщеря ми е на 3год.и от седмица забелязвам че си гризе ноктите,дайте съвет как да го спра този лош навик>

# 17
  • Мнения: 171
Имаше такава темя някъде тук...но ще ти дам съвет какво да правиш...мажи ноктите...дори и да си лапа ръцете...няма да й стане нищо..От йода ще й горчи и се предполага, че няма да ги гризе...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаше такива теми потърси ги и прочети.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 052
Моето момиченце е на същата възраст и има същия проблем. Не го правеше преди едно от посещенията при баба и. Явно е станало нещо, на въпрос и оттогава се превърна в навик. Много се ядосвам, като я видя и се сетя откога не съм и рязала ноктите Confused.
Говоря и, колко е гадно, грозно, как ще и влезнат буби в коремчето и ще и направят раничка. Давам и за пример, моят маникюр и обяснявам, че няма да може да има такъв, въпреки, че иска да се лакира и т.н. За съжаление, досега всичките ми усилия са без резултат.
Не бих и намазала ноктите с йод, защото много боядисва, но се чудя "горчивите" лакове, против гризане на нокти, дали са подходящи?!? newsm78 
Ще се радвам, ако получа съвет по този въпрос, както и линк към старите подобни теми...

# 20
# 21
  • Мнения: 2 096
Daum exol  е горчивката за нокти.. моето момче се опитва да ги гризе по някога но изрязвам до дъно и спира..mimeime  това което правиш няма да ти даде резултат..

# 22
  • Мнения: 188
Ще опитам и аз с горчивката - и ние сме със същия проблем.

# 23
  • Мнения: 2 978
Моята пък не ги гризе, ги чопли - ако може така да се каже Rolling Eyes

Почти на 5 ще стане и само говоря, показвам, че е грозно, но..после пак ooooh!

# 24
  • Мнения: 94
Моята госпожица е на 2г и половина и до преди два месеца си смучеше пръстите, помогна ни Mavala stop (горчив лак за нокти, който е доста устойчив и изключително неприятен). Сега започна от време на време да си гризе ноктите, та съм се заканила пак да я мажа.

# 25
  • Мнения: 93
Синът ми започна да си гризе ноктите, когато тръгна първи клас. Говорих и с личния лекар и училищния психолог, обесниха ми , че най-вероятно е от стреса. Опитах какво ли не, вече  е на 14г. и неспира. Нито лаковете за нокти, нито разговорите помогнаха.
Гризането е наследствена черта, прави го и баба му и баща му, макар и да не ги познава.

# 26
  • Мнения: 21 455
Синът ми започна да си гризе ноктите, когато тръгна първи клас. Говорих и с личния лекар и училищния психолог, обесниха ми , че най-вероятно е от стреса. Опитах какво ли не, вече  е на 14г. и неспира. Нито лаковете за нокти, нито разговорите помогнаха.
Гризането е наследствена черта, прави го и баба му и баща му, макар и да не ги познава.

Има нещо такова. Аз съм на 40 и продължавам да ги гриза, синът ми е на девет и вероятно ме е наследил. smile3515 Е, не ги " изяжда" като мен - до дъно, но обича да си ги дъвче и чопли.

# 27
  • Мнения: 543
Аз си ги гризях по едно време като малка, може би съм била на 4-5 години. Баща ми постоянно ми намилаше да спра, пляскаше ме през ръцете и подобни. Накрая май много ми дойде от постоянното му натякване и спрях Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 4 052
Благодаря на всички, които се отзоваха с полезни съвети и линкове. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
И дъщеря ми започна отпреди месец.В къщи никой и никога не си е гризал ноктите.Вероятно е от стрес,тя е доста нервна и темпераментна.Много и говоря,но ефект няма.Решила съм да опитам с горчивите лакове и да отстраня този лош навик още от самото начало,че като четох стари теми,пишат че може да се проточи години. Sad

Общи условия

Активация на акаунт