На БГ баница и арабско табуле световните тайни ние ще разбулим -116

  • 21 390
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
EmbarassedЗдравейте арабелки.Честита ни нова тема.Аз такова да попитам тука ако може ...май ми е време за парола ако нямате нищо против разбира се
Embarassed Praynig

# 16
  • Мнения: 3 804
EmbarassedЗдравейте арабелки.Честита ни нова тема.Аз такова да попитам тука ако може ...май ми е време за парола ако нямате нищо против разбира се
Embarassed Praynig

момичета мислете-ако до утре няма против ,следобеда ще и дам паролата  Peace Панда получих го. bowuu

# 17
  • Мнения: 1
По въпроса с Космос-а - никога не съм била фен на фантастиката, просто не е за мен и това си е Naughty

Фантастика и аз мразя, меко казано, но това си беше съвсем сериозно списание за космически изследвания, не е фантастично.
Я, препоръчай къде е хубаво да се отиде в Германия В смисъл на голям и красив град. Преди все сме планували Берлин и Франкфурт, но сега мъжът ми се опъва за Франкфурт бил просто един голям, индустриален град, не си бил заслужавал толкова Sad

Шилан, ще ти пиша по-късно на лс.

# 18
  • Мнения: 800
Снеже теб с банИцата Ще те запомня   Hug  И прИ бремеността с Аднан тИ се ядеще И 4акаще да се доберещ до Бг   Mr. Green

МарсИ така го разбрах тИ  сИ дала толкова щорокообхватен въпрос пък после заЩо натам тръгнал разговора  Mr. Green

Карат се хората   И аз съм от агресИвнИте   южна кръв е какво да се правИ   не съм от тезо дето ще сИ  поднесат И другата буза пък И друго 4астИ   Mr. Green  зъб за зъб  око за око това сИ е в 4овещката прИрода

# 19
  • Мнения: 1
За някои от нещата., които говорите си има съвсем научни обяснения в областта на психологията, неврофизиологията и прочие.
Такива са дежа вю-тата и жаме вю-тата, не са никакви спомени от предишни животи, ами най-нормални и обясними процеси протичащи в паметта, аномалии и прочие. Чела съм доста по въпроса, ама пусто нали съм скарана с медицината, остава ми общо впечатление, не мога да го преразкажа с точните му там медицински термини. Дежа вю-тата май се получаваха често при преумора...нещо там мозъка зацикляше и даваше грешна представа за вече видяно, познато...

За телепатията не знам, май все още си остава в сферата на паранормалното, но често се случва така че двама човека, които са много близки и много добре се познават, да мислят или чустват едновременно едни и същи неща и да си мислят че е телепатия...но може да има и по-фрапиращи случаи, не знам....

марси, за арабите си има обяснение защо толкова лесно дават на късо съединение...защото от бебета ги захранват с черен чай и кафе, и стават нервни....Ей, това не съм го констатирала аз, да не ме нападнете и разксате, така се шегуват познатите ми жени на алжирци.... Mr. Green

# 20
  • Мнения: 206
Паулинче, видях ти снимките във фейсбука, много сте сладки двамата пу - пу
Русенските арабелки Цеци днес ми писа на скайпа, вече си е в Русе, така че можем да се подготвяме психически за нова среща, най-вероятно през първата седмица на юни за да можем да видим и иранската изложба в музея.
Вход за срещата свободен Simple Smile Предложения за дата и час Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6
Паулинче, видях ти снимките във фейсбука, много сте сладки двамата пу - пу
Русенските арабелки Цеци днес ми писа на скайпа, вече си е в Русе, така че можем да се подготвяме психически за нова среща, най-вероятно през първата седмица на юни за да можем да видим и иранската изложба в музея.
Вход за срещата свободен Simple Smile Предложения за дата и час Simple Smile



БЛАГОДАРЯ! Simple Smile И като ходите на иранските изложби,пратете ги в Пловдив де. аз най-много се интересувам от Иран,нали така! Simple Smile

ние с АНИТО също сме тук вече повече от 5 теми. нахално ли е да искаме парола и ние?

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 00:45 от PAULA_PAULINA

# 22
  • Мнения: 657
Добър вечер момичета.
Наде, когато кажеже.Само да не е близките  дни, че дъщеря ми е болна.Аман от вируси, то не остана вече сезон без вирус май.И аз гледах снимки във фейсбук до сега Grinning
п.п. а къде е точно изложбата?

# 23
  • Мнения: 427
            Здравейте кулинарки и кулинар!                                                 Мързелче- newsm10  за темичката. Щом видях заглавието на новата тема и усетих как стомаха ми започна да свири. SickОт целодневното бягане из целия град,не ми остана дори време за кафе. Моето момче постъпи в отделението ,както и предполагах.За съжаление тази нощ се влоши, утре ще чакам резултатите от изследванията,тогава ще ми кажат повече.За сега диагнозата е -двустранна бронхопневмония.Но по-големият проблем е ,че вече 4-ти ден не можем да смъкнем темп. от39,8  надолу,а от снощи отказва всякакви течности и храна.Поставиха го на системи,но въпреки всичко не мога да подмина бездушието на някой самозабравили се доктори. Днес успяха яко да ме настъпят по мазола Rage Rage Ядоса ме държанието на една префърцунена док-ка.От детското отделение, ни изпратиха да измерят дишането на детето,защото беше от значение за назначаване на терапия.Нооооооооо.......,коконата реши че трябва да отидем утре Naughty,дори  не я убеди и това че ни пращат от детско-  "утре"-отсече и край/часът 14.30,раб.вр. до 18.30/ Crossing ArmsЕх ,че като ми кипна ,отидох на бегом в кабинета на директора.Естествено секретарката каза:"-Ами на съвещание  е.Напишете си писменна жалба,ако има време ще я разгледа,провери и т.н." #2gunfire #2gunfire Ей това вече ми дойде много,че като я почнах.Защо са тогава тези осигуровки,що за грубияни работят тук,айде нас дъртите остави че си бършат краката с нас,но за дете такова отношение-не ,не и  не.Няма да приема,стига подигравки,утре като отида да видя детето ,ще се отбия пак през кабинета,да рекна аз каквото мисля на директора,пък не ми пука дали ще направи проверка или ще ми отговори писмено.Защото прегледа на детето ми остана за утре,а ако е жизненоважно?Извинете ме за израза,който ще употребя,но утре смятам да ги навра до такава степен в кучи гъз,та да им събера колкото се може повече публика. #Cussing out За капак бившият ми мъж ми вдигна още повече кръвното,ама както бях набрала..,съжали че ми се е обадил. Mr. Green        Не можах да дочета старата,а на новата тема хвърлих бърз поглед.При първия удобен случай,ще се поправя.      Отивам да поспя малко,ако умората надделее.До следващия път ,арабелки! smile3525

# 24
  • Мнения: 1
Арабски блясък,

дано скоро се оправи детенцето ти, а оня го наври там където трябва, па дори и да е профилактично...нека си имат едно на ум.

Ние преди сме обсъждали подобни проблеми тук, имаше различни гледни точки, но аз мисля, че когато доброволно си избрал да работиш с ХОРА, и то със здравето им, трябва да показваш поне малко хуманно отношение независимо каква ти е заплатата, какви са организационните проблеми на работното място и прочие. Зная за много случаи когато са се отнасяли като касапи, а то ти стига и само да покажат бездушие, дори и да не ти отрежат нещо без нужда....Веднъж присъствах (понеже превеждах) на случай когато лекарски екип съобщава на жена че има рак, това в Лондон, жената българка. Не мога да ви опиша колко време и внимание и кадри отделиха само за да и събщят...започнаха много от далече, внимателно, рисуваха и схемички, обясняваха всичко да разбере, и то поне 5-6 души от персонала, обнадеждиха я че ще я пратят в много добра специализирана ракова болница, предложиха и да се обади на близък човек...изобщо направи се всичко възможно да се избегне първоначалния шок от новината...Тогава съвсем спонтанно си помислих как ли протичат тия неща в БГ, впрочем една мама ми беше казала как и изтупали неочаквано и направо цинично, че детето и е глухо с едното ухо и няма какво да се направи по въпроса, и как тя половин час в шок не може да се осъзнае...

Лека нощ

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 01:45 от Monsoon_rain

# 25
  • Мнения: 3 804
блясък не ги оставяй пусни жалба където е нужно #2gunfire,дано детето да се оправи  Praynig Praynig Praynig


ние с АНИТО също сме тук вече повече от 5 теми. нахално ли е да искаме парола и ние?

мислете и по този въпрос-ако до утре следобед нямам откази и за тях ще дам паролата .

Моите да не повярваш вече спят-те,големите си лягат рано,но за Даяна това е добро начало  Grinning

# 26
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен
темата за лекарите не ми се подхваща
това е една от причините да не искам да раждам деца в тази смотана държава, защото не мога да си представя че лекар в спешното ще откаже да ти прегледа детето което на 1и 4 месеца и е с t 39 защото нямаш бележка от личния лекар
а защо тогава е спешно отделение ако пак ще ти трябва бележка от личния лекар
а що се отнася до жалбите никой не си мърда пръста за да ги разгледа
за паролата на новите момичета аз лично нямам против (ако имам право на глас с нередовните ми посещение)  Embarassed
за сега толкова от мен
аз май няма да стигна днес до работа че не ми е много добре
на всички много   love001  love001  love001

# 27
  • Мнения: 689
Мислех да пусна една весела картинка,ама ми стана гадно заради бг здравеопазването Confused
Като свържем нещата от размислите на Рейн ,извода е,че в бг сме природно мързеливи  Mr. Green
Рейн-може ли и на мен ЛС като на Шилан!!!!

Марси-тъжна ли си?Изплачи си мъката на ЛС ако искаш,Линда оздравя ли?

# 28
  • Мнения: 206
Паула ще ти изпратим снимки от изложбата Simple Smile
Ани да се оправя принцесата и, ще е след първи срещата, така че споко. Изложбата е в историческия музей. Ти как гледаш снимки във фейсбука, я ме добави да те видя и аз Wink
Арабски блясък и вие да се оправяте и само така, с копието напред, аман от такива хора...

# 29
  • Мнения: 216
Добро утро в новата тема

По въпроса за склуптурата ,рисуването и фотографиите в Исляма-Има различни гледни точки,но човек трябва да не забравя ,най-важното нещо в религията,а именно,че Ислямът е религия на
разума,
религия на добрите намерения,
религия на добрите дела Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Шиитската философска мисъл винаги се придържа към правилото-
Моята религия е моя разум и моя мисъл Peace
Разбира се, по този въпрос може да срещнете толкова крайни и несъвместими с нашия свят изказвания и концепции,че после да се чудите как е възможно това,на фона на всичко останало newsm78...Давам пример,без да засягам някого-
Уахабитите(сунитска секта ,чиито правила се спазват от талибаните и най-вече в Саудитска Арабия),напълно забраняват скулптурата,но техните забрани са такава крайност,че повечето мюсюлмани ги считат за харам(грях)-според тях телевизора е грях Crazy,пък  какво остава за склуптурата Confused-Не че,нещо ми пречат,но според уахабитите ,шиитите са пълни неверници и няма да преувелича,че има изказвания от рода на (Който убие неверни(в това число и шиит)влиза в рая Crazy-това обяснява кървавите атентати в Ирак ,където незнайно откъде уахабити,идват и се гърмят сред шиити Crazy...Такаа-от склуптурата тръгнах -а ви отведох при кървавите атентати в Ирак(но да се изяснят вредните крайности и хрумки в религията)-а така се изясни смисълът на думата верски тероризъм(ако помните Анди го ползваше за съвсем различно нещо...но без отклонения)...
Та в Саудитска Арабия по горната причина има такива нелепици,че човек с право би се възмутил-значи склуптура може и да не видиш(щото грях и точка по въпроса),но Билбордове ,които показват разкрито тяло има навсякъде-
и сега какво се получава-без да искат Wink
-Долу изкуството-Да живее Комерсията-
Да,но така ценностите на обществото отиват "По дяволите"-а да не би Бог да Желае това за нас(Ето ви разума в Религията)-
Разбира се ,че Бог не го желае,но ние си го докарваме сами с глупостите си Sad-За това е добре човек повече да си развива интелигентността като размишлява,а не да вярва на този и онзи дърдорко,или доверчиво да се хваща  на всяка дума на човек,който твърди,че е специалист по религия-
Повярвайте ми специалистите по религия в днешно време са много малко и в никакъв случай не са тези дето казват нещо и твърдят,че са напълно прави Crazy-Пратеникът на Бог(Мухаммед саус)е оставил достатъчно знания и поле за размисъл за разумните хора-И да не забравяме,че когато Махди се върне,
първото нещо е да убие огромен брой религиозни водачи и отговорни по религиозни въпроси,които вместо да помогнат на хората да се обединяват и да живеят в мир с вярата си в Бог,правят точно обратното-предизвикват религиозни конфликти Sad
То стана цял ферман Crazy
Да кажа,че според шиитските религиозни учени-Фотографиите,картините и др.не са харам-тоест позволени са(освен изображението на свети хора-пророците и светците )
Слуптурата и резбата -също-дотолкова колкото човек не иска да имитира Бог-
Разните му там божества са харам-но склуптура на човек-може-примерно(без крака или само глава,или може дори без пръсти-)Всъщност изкуството не е дублиране на чивека,а изразяване на чувствата по даден начин-ето и линк към изложба,която се провежда в Иран(виждат се склуптори на хора и птици-но те са направени така,както авторът ги е чувствал-тоест не са точно копие на хора и птички,а изразяват чувства и емоции...

http://images.google.com/imgres?imgurl=https://cdn.bg-mamma.com/ … art%3D20%26um%3D1

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 09:52 от DUA

Общи условия

Активация на акаунт