За прегледите преди раждането

  • 2 194
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 531
и аз се присъединявам, че не си закъсняла. Ти нямаш ли си гинеколог, при когото си ходила до сега-може към него да се обърнеш.
Ако финансовият въпрос не е без значение за теб, най-добре е да ке запишеш на ЖК към болница-Шейново, Тина Киркова-сума сумарум ще ти е най-изгодно, не е задължително да се прекрепяш към конкретен лекар, а и ако в последствие раждаш там, което не е задължително, ще си най-спокойна, а и те третират като "тяхна"пациентка в някакъв смисъл. А и е включено АБСОЛЮТНО всичконеобходимо.
П.С. При Мазнейкова цените са височки, за тарифата за раждане-no comment
Успех!!!
Пиши какво си решила

извинявайте за малко страничния въпрос,но какво е ЖК?
Аз иначе съм при доктор от Тина киркова,ама на частно-мисля,че не работи със здравна каса,защото той фактически не е в поликлиниката към болницата,а в самата болница-при него мисля и да раждам,когато и да е това

# 16
  • Мнения: 7 640
ЖК е женска консултация Grinning. Може би твоят лекар работи с  касата в частен кабинет, попитай го.

# 17
  • Мнения: 1 531
ами аз ходя именно на частния му кабинет-мисля,че преди ми е казвал,че не е със здравна каса,а ако беше,може би досега щеше да ми е казал
това,междудругото ми е странно,при условие че е доктор към болницата Rolling Eyes
голяма ли ще е финансовата разлика,ако си остана и до края при него (както бих искала)?

# 18
  • Мнения: 7 640
в болницата може да работи по пътеки, а с талоните е отделна работа.
Най-добре е по едно ехо на месец, ако пропуснеш- не е беда, 3х ПКК, 2х биохимия, 5х урина, 2х влаг.с-т, 1х HIV, Wass, хепатит Б- това са ти общо взето изследванията, направи си сметка, зависи какви са му тарифите.
Според мен най-важното е да се спокойна и да му вярваш.

# 19
Най-добре е по едно ехо на месец, ако пропуснеш- не е беда, 3х ПКК, 2х биохимия, 5х урина, 2х влаг.с-т, 1х HIV, Wass, хепатит Б- това са ти общо взето изследванията, направи си сметка, зависи какви са му тарифите.

Това изброяване ме подсеща-изследването за токсоплазмоза по желание ли се прави, или се назначава във всички случаи? Thinking

# 20
  • Мнения: 2 663
Аз съм много доеолна от моя лакар-значи той е изродил и мен и сестра ми,като не бих казала,че е изкуфял дъртак-на 50 и нещо е.Та за това както и да е,майка ми е имала няколко бременности,за съжаление някои с трагичен край...той я е наблюдавал през бременността със сестра ми и с мен-били са адски тежки и двете,но от майка знам,че ако не е бил той нямало да ни има най-вероятно ....
Аз ходя при него и самата съм много доволна.Изпратих  2 мои приятелки,които по-късно го ангажираха за ражданията.Истински специалист е!!!
Казва се Д-р Даскалов и в момента е в III AГ
Успех от мен

# 21
  • Мнения: 7 640
още трябва кръвна група и ако си RH- още един тест за антитела. Токсоплазмозата и биохимичният скрининг по принцип не са задължителни.

# 22
  • Мнения: 637
Това изброяване ме подсеща-изследването за токсоплазмоза по желание ли се прави, или се назначава във всички случаи? Thinking

Токсоплазмозата се назначава и съответно поема като цена от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания, при първо посещение.  В останалите случаи се заплаща от бременната.

Вторият проблем при токсоплазмозата идва от факта, че изследването, което поема касата, не е за антитела (имуноглобулини) срещу токсоплазма, с други думи има по -  информативни изследвания, които пак пациентът заплаща, макар и здравноосигурен и с рискова бременност.

# 23
Добре де, но вече четох теми тук, от които ми стана ясно, че при съжителство с котка /а аз в момента по стечение на обстоятелствата живея с две, като иначе никога не съм имала котка/ , е желателно да си направя изследване. Та, доколкото разбирам, излишно е да питам за такова изследване, а направо да си го правя! Предполатам, че най-малкото докторът може да ме насочи към подходяща лаборатория, независимо, че не се поема от касата!?! Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 672
Аз отидох в "Лора" с направление и ми го направиха безплатно.  Ако си без направление струва 23лв.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
АЗ ходих на консултазия в СВ. София при доктор Савова. Следенето на бременността беше с абонамент - 200 лв който включваше всички прегледи и изследвания. Отделно се заплащаха само изследванията които се правят извън болницата - биохимичния скриниг - в Майчин дом, феталната ехокардиография - в 3-та градска. Както многократно съм казвама от Савова съв изключитено доволна. Акушерката обаче беше неприятна жена #2gunfire За второто живот и здваве, пак при савова но в частата клиника в която работи. Въпосната частна клиника работи със здравната каса, така че нещата които се поемат от НЗОК там са безплатни. Извън тях ако не се лъжа прегледа беше 10 лв, а видеозона - 15, но може и да бъркам... бързо се забравя Sunglasses Ако те интересуват телефони - пиши ми на лични

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Бих ти препоръчала да се запишеш в районната ви поликлиника на ЖК, щом си здравноосигурена. Няма нужда на всяка консултация да ходиш при избраният от тебе лекар на частно или до някоя болница. В ЖК ти мерят кръвно, корем тегло, тонове и такива рутинни неща, за които няма нужда от лекар. И акушерката може да ги свърши. Използваш си безплатните задължителни изследвания, дават ти болнични, после обменна карта и така.
Пък ти си ходи на частно при лекаря ти, когато поискаш и когато той ти каже. После раждай спокойна при него Simple Smile

# 27
Абе, не знам....ако трябва да бъда честна, общо-взето нямам вяра на никой! Като чета тука патилата на хората....май и има защо Mr. Green  (
От няколкото дни размисъл като че везните почват да клонят в полза на абонамент към клиника...Хем после ще са запознати с твоя случай, пускат ти всички необходими изследвания....а и като се поразрових, в повечето раждането се поема от ЗК /за уговорки определено едва ли ще имам пари, като дочувам тарифите/. Не знам само как стои въпросът с престоя след раждането. Ако си бил на абонамент, плаща ли се, или не!?!  Но и дори да не се поема, едва ли ще са астрономични цифри!?? Вярно е, че парите никога не са излишни, но пък със сигурност клиниките са по-добре оборудвани от поликлиниките. А имам и лични наблюдения върху "работата" в поликлиниките Sad По цял ден пият кафе и водят лични разговори, докато отвън чакат опашки от пациенти. Е, впечатленията ми не са скорошни, пък и за ЖК може и да е различно.... Не смея да претиндирам за достоверност....

# 28
  • Мнения: 7 640
самото раждане, както вече писах, се води "спешност", дори и да не си осигурена-не се заплаща. Същото важи и за пролежаването в болницата след това. Става въпрос за държавните клиники, разбира се.
Това, че имаш или нямаш котка, не значи, че трябва задължително да пускаш токсоплазмоза. Ако ще ти е по-спокойно-направи го.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 802
Здравейте!
 Прочетох внимателно цялата тема и май се чувствам по-объркана. Аз съм 6 г.с. и си търся лекар, защото тази в поликлиниката нещо не ми вдъхна доверие. Дали да е абонамент, дали да при някой лекар, който тук се препоръчва или пък да се оставя в ръцете на държавата пък каквото сабя покаже...незнам!
Ако реша да е абонамент в Шейново някой знае ли къде точно се прави този абонамент, защото нали се сещате, че ще ме изядат с парцалите ако отида там и питам! Мерси от сега!

Общи условия

Активация на акаунт