Подарък за сватба - пари но колко???

  • 50 342
  • 213
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
100 лв дадохме в събота на близки. Повече не мога да отделя.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 992
Току що писах и в сходната тема. В неделя бяхме на сватба, 2 възрастни - 200 лв. Това за приятели.
Давали сме и по 100 лв. за не толкова близки хора. Зависи от финансовите възможности, от степента на близост с младоженците и т.н. За мен диапазонът 100-200 лв. е нормален за една двойка.

# 17
  • Мнения: 2 388
Сумата, която отделяме за повод ( без значение РД, бал, сватба ) е на първо място в зависимост от финансовите ни възможности и на второ от ред - субективни причини.

Това, че са  решили да си "избиват" сватбата от подаръци в плик, не ме вълнува.

# 18
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Обикновено даваме 150-200 лв; за най-близките повече. Например за сватбата на брат ми бяхме предвидили 400, но те си поискаха екскурзийка на тази стойност.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 16:50 от bab1

# 19
  • София
  • Мнения: 3 989
Близки са и с милото смятахме да дадем около 200 лв но какво е вашето мнение???

ок е

# 20
  • Мнения: 134
Цитат
Близки са и с милото смятахме да дадем около 200 лв но какво е вашето мнение??
Абсолютно достатъчно според мен  Peace

# 21
  • Мнения: 718
Достатъчни са. На моята сватба миналото лято получих и плик с 50лв - мога да ти кажа, че дори не помня от кой бяха. Мисълта ми е, че жестът е важен, а и щом сте близки, не се притеснявай толкова  Peace

# 22
  • Мнения: 6 618
Колкото можете да си позволите .
На моята сватба една приятелка не дойде като ми смутолви при поканата то изпит имала ,ала-бала ако успеела щяла да дойде .Чаках я ,исках да дойде ,но не дойде.Две години по-късно разбрах ,че милата решила ,че понеже няма възможност да ми подари достоен за "положението "ми подарък решила да не идва .
Ядосах и се ужасно много с нея купона щеше да е още по-добър ,а това е най-важното.
Не правете нейната грешка/това не е към авторката на темата ,а по принцип/

# 23
  • Мнения: 171
Зависи..колко са ви близки младоженците...а и в крайна сметка...колкото може да си позволите..толкова ще дадете...И според мен една сума от 100лв е напълно достатъчна... Wink

# 24
  • Мнения: 79
100 лв са добра сума особенно сега  в тия времена
мисля си че 200-300-400 могат да се дадат на близки роднини

# 25
  • София
  • Мнения: 337
200лв е ОК според мен.
Все пак при тези цени, кувертът на човек с пиенето е поне 50лв, а идеята не е просто да си платите ресторанта все пак.
Но определено зависи от възможностите ви в момента, както и от "очакванията им" Blush
Весела сватба! Peace

# 26
  • Мнения: 1 090
Мисля, че 200 лв е доста добра сума.

И ние след месец сме на сватба на брат ми, но още не сме решили каква сума ще дадем. Иска ми се да е поне 400, но ще видим с какво ще разполагаме тогава.

# 27
  • Мнения: 2 590
Сумата според мен е много добра. Искам обаче да попитам нещичко. Хем казвате- колкото можете да заделите и да си позволите, хем за близки приятели- повече. Е добре ама ако сватбата е на близки приятели, обаче семейството не може да отдели това "повече" и се намира в затруднен период.? Ето Iliana даде пример с нейна приятелка, разбирам я защо и се е ядосала, но разбирам и момичето от една страна. Затова според мен най-напред е "колкото можете да си позволите". Ние наскоро бяхме на сватба и дадохме 100лв, много искахме да дадем повече, но просто нямаше как , сватбата беше на 300 км. от града където живеем, като сложим парите за гориво отиване и връщане, като сложим букети и т.н. и реално си хвръкнаха доста повече парички.

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Нормалното и общоприетото е 60% от МРЗ...направи справка в НОИ, че не знам колко е точно
Аз съм чувала колкото е приблизително куверта на човек по две като сумата е на поканен гост.
Или куверт 40 лв по 2 - 80 лв на поканен гост.
Това съм го чувала като правило много пъти....

В Испания е то4но така Peace.Покрива се куверта и отделно трябва да останат пари и за младоженците.
На мен 200 лева ми се струват добра сума, Thinkingзнам ли....може би аз не сьм запозната много ,много с икономиката в Бг ,но да дадеШ на някой пове4е от 200 лева(АКО НЕ СА ТИ МНОГО БЛИЗКИ Naughty)ми се струва доста изхвьрлено.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 989
200лв е ОК според мен.
Все пак при тези цени, кувертът на човек с пиенето е поне 50лв, а идеята не е просто да си платите ресторанта все пак.
Но определено зависи от възможностите ви в момента, както и от "очакванията им" Blush
Весела сватба! Peace

и моята логика е такава

Общи условия

Активация на акаунт