свекърва ми иска да ходи в старчески дом

  • 8 492
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
На мен пък ми стана тъжно за...свекървата.За да си подаде документите в дом ми се струва,че не и харесва да живее с вас а няма друга алтернатива.
Сисе,моля те,остави друг да я съди какво и колко е заслужила.Никой не знае какво го очаква утрешния ден.
Това,че си внушава различни болести е признак на депресия.Човек в такова състояние не може да помага пълноценно,още по малко да угажда на малки деца.

# 16
  • Мнения: 6 619
Кое по-точно намирате за злобно в поста на авторката ?Това ,че свекърва и живее в дома и ли ? Това ,че не и е приятно ,че свеки не иска да гледа децата ли ?
Не е длъжна разбира се , и моята не е ,но го прави по собствено желание с голяма любов и всеотдайност .
При това не живее в моят дом .
Тъй ,че това който си има деца да си гледа няма как да го приема за нормално.

# 17
  • Мнения: 2 898
Ти си късметлийка! Защо я нападате? Да, не е длъжна да гледа собственото си внуче. Но приемате за нормално да се подслонява в дома на снаха си  #Crazy Дано не ви се случва, но аз имам една подобна, която е на път да погребе трети съпруг. И е толкова добра, че и тримата така я подреждат преживе, че я оставят на улицата. Децата ми вече са пълнолетни. Почти не я познават. Един път не ги е преобула или нахранила. Няма дори обаждане за рождените им дни / за моя дори и не става на въпрос /. Звъни на мъжа ми да иска пари, а не го пита как се чувства и има ли пари да си вземе всички необходими лекарства / той е със сърдечна операция /. Да не си мислите, че е стояла 7 часа пред операцоионната ?! Затова смятам, че всеки сам си кове съдбата.

# 18
  • Мнения: 22 439
Хмм, интересно....
снахата била злобна и не знам си каква.
А свекървата била ангел. ))
Що се излагате се чудя, ама както и да е.
Тя може да живее в дома на снаха си, но не може да помогне за внуците? И защо, с какво толкова е заета на 66г?

# 19
  • Мнения: 2 401
Мацки, разбирам, че доста сте набрали на свекървите си.  Но опитайте да погледнете  от другата страна в случая. Какво би накарало една възрастна жена сама да предпочете старческия дом пред това да бъде със сина си и внучето си? Бедна ми е фантазията как се чувства тя, честно. Обяснението на авторката, че бягала, щото я мързяло да се занимава с детето е трагикомично.  ooooh!
И това, че имала гладка кожа значело, че всичко и е наред..  ooooh!

# 20
  • Мнения: 6 619
минзухар   аз имам най-прекрасната свекърва на света разчитам на нея на 100%.
Не мога да приема ,че една баба не желае да си гледа внуците за да може майката да работи за нормално .
Тази жена най-вероятно знае ,че шанса да я вземат в дома е нулев и това е някакъв начин да привлича вниманието в/у себе си.

# 21
  • Мнения: 2 898
Илиана, благородно ти завиждам! Но, повярвай ми, приеми! Свекърва ми наистина не ги е докоснала!!! Не говорим за гледане. Има такива хора. Сега децата се обръщат и казват, че познават само една баба. Не я искат. Всичко има в тоя живот и никой не знае какво го чака.Свекърва ми имаше и много хубави години. Тогава не ни поглеждаше и мислеше, че купонът е вечен. Сори, в живота нищо  вечно и сигурно няма.

# 22
  • Мнения: 6 619
dimana27 от този форум разбрах ,че моята свекърва не е от нормалните /слава-богу/  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 16 042
Сиси, ще те разочаровам. В софийските старчески домове трябва да изчакаш да умрат минимум 20 старци за да вземат свеки. А и служителите ги е страх да вземат подкуп от всекиго. И да дадеш пари - пак трябва някой да им гарантира, че не е постановка, че не са белязани и т.н.
исках да настаня майка ми - неподвижна на легло, с гр. инвалидност. Обиколих лично домовете, на всички директори показвах едни 1000 Е. В соц. грижи - също дискретно им намеквах, че давам. Да ама като не са ме препоръчали - не ги взеха. Та така - ще си я отглеждаш свеки още доста.
Иначе в Дървеница има стаи по 2 или 3. Уредили са се разни млади пенсионери, правят си купон там. През деня излизат, сватосват се. Един беше се наел да работи като портиер в блока ни/близо живеем/ и ми е разказвал. По 2-3  65-70 г. мацки го ухажвали, баница му правили.
Нека ходи жената, ако може да се уреди. Апартамента си е твой и е за семейството ти.
Какво наскачаха - не е длъжна да гледа детето. Не съм баба, но дечицата са толкова милички - защо да не помага човек.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 965
Според мен е грешка, че въобще сте я приели да живее при вас. По-добре да я изкарате на квартира, да си гледа живота, така и вие с мъжа ти ще имате по-малко поводи за кавги. А като остане сама между 4 стени, ще оцени това, което е имала...
А на тези, които кават, че не е длъжна да им гледа децата, ще кажа, че и те не са били длъжни да я взимат да живее при тях, но са го направили, нали? За да се живее в разбирателство, трябват много компромиси и от двете страни.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 117
На миналите евроизбори бях в този дом, мизерията е страшна! Освен това няма никакъв шанс без подкуп да я приемат, говорих с персонала тогава... Самостоятелна стая няма. Дома е пълен с хора с психически отклонения... Ужасно е. Трябва много да мразиш тази жена за да искаш да я пратиш там...

# 26
  • София
  • Мнения: 16 042
Според мене бабата ги шантажира и иска да създаде скандал между тях.

# 27
  • Мнения: 7 474
Значи тъй  Thinking Бабите не са длъжни да "помагат" за внуците, обаче децата са длъжни да си гледат остарелите родители, тъй ли - или помощ само , когато им изнася на двете страни? Thinking Аз лично не виждам нищо ненормално да си обичаш внуците и да искаш да прекарваш известно време с тях или да помагнеш за прибиране от градина или др. по скоро нежеланието ми се вижда ненормално.

# 28
  • Мнения: 6 619
На миналите евроизбори бях в този дом, мизерията е страшна! Освен това няма никакъв шанс без подкуп да я приемат, говорих с персонала тогава... Самостоятелна стая няма. Дома е пълен с хора с психически отклонения... Ужасно е. Трябва много да мразиш тази жена за да искаш да я пратиш там...
Авторката не споменава да и е подала молбата тя или пък да я е карала да се записва .

# 29
  • Мнения: 5 710
дано й се падне някоя хъркаща и мърмореща жена,за да й е за урок!!!
пък ние да сме живи и здрави ще се справим и сами!!!

мале, жената да иска доброволно да отиде в старчески дом в българия явно е на голям зор.
горното го обяснява до някъде. милата жена, жал ми стана за нея.
хайде, гледай си децата, не ти ги е раждала свекърва ти и не ти е длъжна да ти ги отглежда.
това ми е крайното и категорично мнение по темата, пожелавам на свекърва ти късмет и спокойствие на старините й.

Общи условия

Активация на акаунт