Тривките

  • 20 180
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 483
От както бях на турска баня в Турция и ми изтриха кожата с такава тривка- естествено, това не нещо от горе показаните картинки  Wink, се убедих че няма такова ексфолиране на кожата!!!! Simple Smile
Няма такава кадифена кожа след това!
То ти сваля 1/3 от епидермиса и кожата след това е копринено гладка!
Усещането след това е страхотно!
Разбира се, убедена от предимството да имаш това нещо в къщи, си закупих веднага две такива тривки от първият магазин в Мармарис,  в който се продаваха такива неща, наред с типичните турски сувенири.
Това са си две парчета специфичен копринен плат, зашити една с друга- за да си пъхнеш ръката като в ръкавица.
Най-простото и функционално изобретение на света!  Hug
Няма ексфолиант, който да постигне този ефект!  Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Не ползвам тривки и гъби. Предпочитам ексфолианти за тяло.
Преди време ходих при дерматолог да си махам бенки. Та той ми обясни, че ползването на гъби е вредно за кожата. Пък и такива микроорганизми могат да се завъдят там от влагата...

# 17
  • Мнения: 636
Ох, това тривка ми звучи ужасно селско и грубо ... Асоциацията ми е за години назад, когато имаше обществени бани и хората се къпеха по един път в седмицата, или месеца и използваха такива грубости, за да си свалят кирта ...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 010
Ползвам 2 пъти седмично! Аз пак си я ползвам с душ-гела, а не само с вода... Преди имах и такава за лицето, но тя беше по-нежна, но вече кожата ми е доста чиста и нямам нужда - само почистваш ексфолиант  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
От както бях на турска баня в Турция и ми изтриха кожата с такава тривка- естествено, това не нещо от горе показаните картинки  Wink, се убедих че няма такова ексфолиране на кожата!!!! Simple Smile
Няма такава кадифена кожа след това!
То ти сваля 1/3 от епидермиса и кожата след това е копринено гладка!
Усещането след това е страхотно!
Разбира се, убедена от предимството да имаш това нещо в къщи, си закупих веднага две такива тривки от първият магазин в Мармарис,  в който се продаваха такива неща, наред с типичните турски сувенири.
Това са си две парчета специфичен копринен плат, зашити една с друга- за да си пъхнеш ръката като в ръкавица.
Най-простото и функционално изобретение на света!  Hug
Няма ексфолиант, който да постигне този ефект!  Simple Smile

Напълно съм съгласна  Peace

Ох, това тривка ми звучи ужасно селско и грубо ... Асоциацията ми е за години назад, когато имаше обществени бани и хората се къпеха по един път в седмицата, или месеца и използваха такива грубости, за да си свалят кирта ...

Преди години може и кир да са сваляли, но колкото и да се къпеш сапунът не може да премахне мъртвите клетки от кожата.

Аз също използвам копринена ръкавица. Не всеки ден, само когато си мия и косата.

# 20
  • London, baby
  • Мнения: 800
Bradshow , от къде си купи тази ръкавица?

# 21
  • Мнения: 44
от къде е ръкавицата купена

# 22
  • Мнения: 417
Мога да препоръчам не гъба (или тривка Laughing Laughing Laughing,както казва авторката) , а една страхотна четка за тяло.Четката е от едтествени материали с дълга дръжка, която се маха и я продават в "Пикадили" с душ гел прави кожата страхотно гладка и има пилинг ефект, въпреки че ползвам и ексфолианти понякога с нея.
Четката масажира страхотно тялото,  препоръчаха ми я от един козметичен салон и съм много доволна. Ползвам я 2 пъти седмично.

# 23
  • Мнения: 743
Всеки ден. Къпя се само с такова нещо. Иначе все едно не съм се изкъпала.

# 24
  • Мнения: 3 314
ползвам ексфолираща ръкавица  Peace  1-2 в седмицата с ексфолиант

# 25
  • Мнения: 471
Брее, че нови думи научавам всеки ден от този форум!  Mr. Green
Тривка значи...  newsm78
Сетих се за една друга дума - та спарче ползва ли някой? а теляк?  Joy

И аз май чувам нови думи " спарче и теляк " - това пък какво значи  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 085
Телякът е длъжност в обществена баня. Отиваш при него, даваш си тривката и той започва да търка кир от теб  Mr. Green

Спарче не знам какво е.

# 27
  • Мнения: 43
Някой знае ли откъде във Варна може да се купи копринена ръкавица?

# 28
  • Мнения: 2 631
Телякът е длъжност в обществена баня. Отиваш при него, даваш си тривката и той започва да търка кир от теб  Mr. Green

Спарче не знам какво е.

Спарч (ама аз го знам спарЖ) е малка хавлиена кърпа, прегъната на две и зашита от трите й страни, като остава дупка, в която да си пъхнеш ръката. С нея се обтрива тялото. Сваля много кир  Mr. Green

Иначе аз разполагам с гъба за душ гел (като бялата на показаните снимки) и гъба луфа, кръгл … 95;ка, които ползвам 1-2 пъти в седмицата...

# 29
  • София
  • Мнения: 6 010
Телякът е длъжност в обществена баня. Отиваш при него, даваш си тривката и той започва да търка кир от теб  Mr. Green

Спарче не знам какво е.

Спарч (ама аз го знам спарЖ) е малка хавлиена кърпа, прегъната на две и зашита от трите й страни, като остава дупка, в която да си пъхнеш ръката. С нея се обтрива тялото. Сваля много кир  Mr. Green

Аз това нещо го знам като "кесе".

По темата: Има такива "тривки" във всеки магазин за левче, но много бързо се късат.

Общи условия

Активация на акаунт