За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 7

  • 11 043
  • 324
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за отговорите!  bouquet

# 301
  • Мнения: 2 521
Ако искаш към банана и ябълката можеш да прибавиш бисквита.И това съм правила понякога,но тогава бланширам и банана,макар че и само намачкан ще стане.
Редактирам се щото съм бяла птица Embarassedбисквита слагах когато бях въвела вече и кисело мляко и го слагах към ябълката и банана,а бисквитата за сгъстяване.Може и с извара.
Сега се сетих че ако си въвела глутен можеш да даваш сутрин вместо каша овесени ядки,а каша около 19ч.
Rbaby1 пюре аз никога не съм давала повече от веднъж на ден(обяд).За кашите можеш да започнеш,но изчакай да се оправи напълно малката.Радвам се че е по-добре Hug

# 302
  • Мнения: 1 336
Е, то овесена каша не е ли същото като овесени ядки? И защо пюре само веднъж на ден при положение, че е различно? Една приятелка дава вечер каша, не все ми се струва, че не е добра идея  newsm78 Давате ли вечер каша? Пък и то вечер е малко относително, аз давам към 7 часа пюре и той после заспива в десет с мляко, така че не си е точно преди лягане.
Нищо лично, както казва AnMary с питане и до Цариград се стига.   bouquet

# 303
  • Мнения: 494
Видях, че сте обсъждали спането на бебетата и реших и аз да попитам за съвет. Моя дребосък почна да се върти от 4 месечен, от към 5 месечен почна да се върти и на сън  ooooh! Аз като цяло нямам против да спи по корем, но тои като се обърне по корем и се събужда и почва да плаче някои да го обърне пак. Направо е някакъв кошмар. Стигала съм над 20 пъти на нощ да го обръщам  Tired Пробвах как ли не да го завивам, по- стегнато ала баба, нищо не става, просто му отнема малко повече време да се завърти. Когато е буден може да се обърне от корем по гръб, но когато е в леглото не го прави, не знам защо  newsm78. Има ли и други майки, които са минали през това и ако може да ми дадете съвет какво да правя  Praynig

# 304
  • Мнения: 2 013
ALFI а пробвала ли си да го слагаш в спално чувалче. Thinking

# 305
  • Мнения: 494
Да, той спи в спално чувалче, дори подпъхвам долния край на спалното чувалче от страни между леглото и дюшека. Защипвам го там колкото може, но и това не помага. С повече опити чувалчето се измъква и господина се озовава по корем отново  Tired

# 306
  • Мнения: 2 013
Да, той спи в спално чувалче, дори подпъхвам долния край на спалното чувалче от страни между леглото и дюшека. Защипвам го там колкото може, но и това не помага. С повече опити чувалчето се измъква и господина се озовава по корем отново  Tired

До болка познато...  Tired
И с моята маймунка е същото.Постоянно се върти и аз все я дебна да я завия...А колко пъти я намирам заспала по корем,но не защото така и е удобно,а защото не е могла да се обърне по гръб и така си е останала. Crazy
Това е период,какво да се прави ще го изтърпим,все някога ще мине.
Като гледам са на една възраст. Wink

# 307
  • Мнения: 2 521
Е, то овесена каша не е ли същото като овесени ядки? И защо пюре само веднъж на ден при положение, че е различно? Една приятелка дава вечер каша, не все ми се струва, че не е добра идея  newsm78 Давате ли вечер каша? Пък и то вечер е малко относително, аз давам към 7 часа пюре и той после заспива в десет с мляко, така че не си е точно преди лягане.
Нищо лично, както казва AnMary с питане и до Цариград се стига.   bouquet
Е,да ако е овесена кашата,но аз останах с впечатление че става въпрос за кашите в кутиите,а те са различни-не само овесени WinkАма то аз овеса си го уважавам и масова го ползвам LaughingЗакуската почти винаги е овесени ядки понякога смесени с ръжени или пшеничени с плод или сирене и масло.Обядът месно пюре а сега вече ДК,за десерт-плодово пюре.И това са пюретата за деня-зеленчукова моето никога не прояде.Каша съм давала следобед около 5ч,а зачеря супа някаква,но той късно започна да вечеря.Не искаше и караше само на кърма по това време на деня Simple Smile

# 308
  • Мнения: 6 713
Има ли и други майки, които са минали през това и ако може да ми дадете съвет какво да правя  Praynig

Има,има Laughing Аз лично чаках да мине този период. Тя и през деня беше следната картинка - обръща се по корем и надава рев, за да я обърна но гръб. Просто е период Peace

# 309
  • Мнения: 494
Явно няма спасение, дано поне да отмине бързо този период  Thinking

# 310
  • Мнения: 9 776
А с какво да въведа глутен? Овесените ядки как? С какво?

За спането - моето бебе само по гръб спи Rolling Eyes. Някой път нарочно го подпирам с възглавница, за да легне и малко настрани, но като поспи така и айде пак по гръб. По корем - абсурд да се обърне Rolling Eyes.

# 311
  • София
  • Мнения: 44 245
С каша с глуген. смесваш по малко към такава без...докато остане само новата за 2-3 дни.

Или връчи бебешка бисквитка с глутен да си гризка...или коричка хляб....

# 312
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А с какво да въведа глутен? Овесените ядки как? С какво?

Аз започнаха една лъжичка овесена каша към оризовата. Така няколко одни. После ще сложа 2 лъжички, после три и така, докато мине само на овесена. После ще дам ечемичена и така....



Да ви попитам - бебка от около седмица започна да се буди нощем към 3 часа. Преди пак се будеше, но като я накърмех - заспиваше. А сега започва едно въртене в кошарата, обръща се по корем - не иска да спи. Има два зъба от около месец и половина. Изобщо нямаше прлоблеми при пробиването. Възможно ли е сега тепърва да започва да я боли?  newsm78 И денем също отказва да спи. Будува по 8-9 часа без да мигне. Но е кисела. Или пък е от захранването? Хапва си всичко, което й предложа, без да отказва. Имате ли някакви предположения?

# 313
  • София
  • Мнения: 44 245
ми има зъби пробиващи по-болезнено, други почти не се усещат....но може и от жегите да е нещо....може да си променя режима нещо.

# 314
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Те тези двата вече пробиха.....но тя тогава не е мрънкала така, както напоследък. Тук не е много горещо - около 20 градуса. Дано да не си променя режима в такъв, че да не спи и през нощта, че направо ще откача от умора. По цял ден не спи, и нощем ако така стане.....не знам какво ще правя.

Общи условия

Активация на акаунт