Издръжка

  • 2 377
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 823
А ако го ударите на чувства, колкото и грозно да звучи, че детето, не стига, че ще трябва да преживява раздялата на мама и тати, да живее и сред лишения. Нека таткото разбере, че това наистина ще се отрази на детенцето, а не е някаква прищявка на мама.

# 16
  • Мнения: 1 507
Болна тема и за мен Sad
50 лв. на месец, които трябва да получа до 5-то число всеки месец, а днес е 28-ми и нищо.
Съветвам те да не го избиваш на чест и достойнство как се справяш сама, защото аз точно така постъпих и сега не мога да го накарам да си изпълнява задълженията Sad. Нямам нищо против правата му, но мен така са ме учили - щом искаш да имаш права, трябва да поемаш задълженията си Crossing Arms
В този смисъл - дерзай си ПОНЕ за 200 лв. и не се съгласявай на по-малко.

# 17
  • Мнения: 1 677
За мен е много странно и неприятно, когато един баша след раздялата отказва да издържа собственото си дете. Ами предложи му той да се грижи за детето, а ти да му плащаш издръжка, колкото той предлага да плаща, ако ти отглеждаш детенцето ви.  Предложението ми е просто хвърлена бомба, защото знам, че са много малко майките, които се съгласяват бащата да се грижи за детето... - но не пречи да го попиташ, поне ще видиш какво ще ти отговори.

# 18
  • Мнения: 1 400
Моята издръжка при развода беше по 300 на дете (2 деца). Но след време той пък реши, че що да ми ги дава тия пари и ме осъди - нямал доходи, т.н. И сега съм с общо 140 за двете. И нали съм им майка и живеели при мен - да съм им купувала всичко. Той иска маркови неща, аз рядко мога да си го позволя. Според него това стигало като съм добавела и още 140лв от мен да ги издържам. Като се има предвид , че голямата ми заавърши 1ви клас, малката ще бъде 3та група в детската. Ум не ми го побира как смятат, че ни стигат тия пари  ooooh! . Освен това ми се заяви и друго: щял да ми дава повече, ако му давам точен отчет за харчовете на децата мъ - колко ядат на ден, харчат, и др. На което аз казах: да си го.... отзад това предложение  Naughty
Така, че не се осланяй какво ти обещава сега. Законно си искай и ако можеш спестявай от парите, защото не знаеш някой ден с каква мисъл ще се събуди в главата или някой ще му я набие там...

# 19
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Оф, просто не знам тия мъже на кой свят живеят.... Нашата издръжка е 100 лв., за които всеки месец се циганим като че ли му ги искам да си купя бижу само за мен. Не стига че са малко, ами и се пазарим жестоко... До сега още не сме ги получили с оправданието, че когато детето е при него той харчел, за да го гледа и му купувал разни работи и те 100-те лева заминавали   #Cussing out Само, че аз се изхитрих..имах да му доплащам пари по делбата на имуществото и му дадох по-малко като си удържах месеците в които не беше плащал издръжка.... е то беше едно мрънкане ..... Confused при положение, че изцяло плащам детската градина и всички допълнителни суми по нея, гардероба и обувките също са мое задължение, а все пак не може да мине само с една тениска или един чифт обувки цяло лято.... храната, ток, вода, забавления, почивки.... и т.н..... ама кой ти отчита това  Crossing Arms.....
Въобще не знам, мисля, че трябва да направят специално училище за родители, ама само за мъже и да им разкрият истинските неща за отговорността да имаш дете.... и пак не е сигурно дали ще издържат изпитите накрая  Grinning
Така че бори се, 200 лева са си 200 лева, даже са малко по мое мнение.... ама държавата е на друго мнение  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 12 665
Законите трябва да се оправят, ама не го виждам.

# 21
  • Мнения: 34
Моля да не ме разбирате погрешно! Просто е - трябва да си търсим и намираме мъже, които имат стандарт подобен на нашия. Когато се изсилим или си намерим мухльо, по-късно нещата се връщат по местата им и следват раздели. Още веднъж подчертавам, че е лично мое мнение и схемата е проста.

# 22
  • Мнения: 378
Аз искам да питам колко по закон е най голямата издръжка?Имам приятелка която почва да води дело и нейния твърди,че не работел сега никъде,това значили,че нищо няма да получи?а и минималната също ако знаете?

# 23
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
80 лв мисля е максималната.

# 24
  • Мнения: 2 388
Дано успеете да се разберете за сума, която ще бъде задоволителна.

Един приятел дава за 4-5 годишното си дете 300 лв на месец + сумата за някакви уроци по танци и градина + обличане от-до всеки сезон.
За Бургас става въпрос. Майката казва, че и стигат тези пари.

# 25
  • Мнения: 1 473
Не знам какви са възможностите на бащата, но според моите наблюдения върху цените на детските стоки и храни в София, 200 лева за издръжка на дете на месец са изключително малко. Прецени си добре реално колко харчиш за детето на месец и настоявай да плаща, толкова, че да можеш да си гледаш детето нормално. За това, че родителите се разделят, жертва не бива да бъде детето. А това, че винаги си се оправяла сама и не си свикнала да искаш не е лошо, но в случая става дума за детето ти.
Пожелавам ти успех.

# 26
  • Мнения: 11
200 лв. за София на мен също ми се виждат малко. Не разбирам, как хората (т.е. мъжете) могат да се пазарят така за собствените си деца? newsm78

# 27
  • Мнения: 1 400
За съжаление това е действителността - пазарят се, че и по-лошо  Tired

# 28
  • Мнения: 562
Зависи къде живеете, в София според мен  200лв са малко, но за по-малкия град, където разходите са по-малки, може би са достатъчни. Ако ще му е по-лесно да проумее какви са днешните разходи за едно дете, му направи примерен разчет, та да му се изясни картинката.

Това ме кара да се замисля...  newsm78  Какви са разликите в издръжката на едно дете в София и в провинцията? Мили мами, бихте ли цитирали тук какво плащате и къде ?

Аз ще ти кажа.  Simple Smile

По празниците взех на детето ми една от онези къщички, на които има дупчици, в които да вкарваш фигурки, за 8, 90 лв от Добрич, а същата я бях гледала за 20+ лв в София!!!  Shocked  Памперсите, които ползваме, тук в София ги вземам за около 22,50-24,50 лв (зависи от размера, а и не съм сигурна за по-малката сума дали действително е толкова малка, защото от 1-2 месеца не съм вземала цял пакет от София и съм забравила, но определено не е по-ниска) от склада на вносителя, а в Добрич ги взех за 21 лв от един от сравнително скъпите за града магазини, който се намира на центъра!  Shocked  Пюретата в Добрич също са с 20-30-50 ст по-ефтини и т. н., и т. н. ...  Peace

Но е нормално - в Добрич и заплатите са по-малки, та хората едва ли биха издържали софийските цени. Но пък в София колко пари даваме за транспорт ...  ooooh!  А в Добрич аз не знам какво е градски транспорт (е, вярно е, че живеем на центъра и учениците и пенсионерите от крайните квартали ползват някакви маршрутки и автобуси, като в автобусите не съм видяла повече от 3-4-ма човека накуп) - от центъра до края на града се стига за 30-40 минути пеш, а с кола няма защо да го коментирам ... Да дадеш 3-4 лв за такси е много, дори и да е далеч мястото, на което отиваш (далеч спрямо размера на града, разбира се). И т. н. ...  Laughing

Та - тези, които не са виждали разликата до сега, нека да си правят сметките.  Peace

П. С. Но това са наблюденията ми за Добрич-София и не претендирам как е в другите градове. Пловдив, Варна, Русе ... те са по-големи и не знам как са нещата там.  Peace

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 14:55 от Pavlina Nikolova

# 29
  • Мнения: 6 442
Въобще не знам, мисля, че трябва да направят специално училище за родители, ама само за мъже и да им разкрият истинските неща за отговорността да имаш дете.... и пак не е сигурно дали ще издържат изпитите накрая
Няма как да се измисли по-добро нещо.
Явно с раждането на дете се ражда майка,но баща-много трудно!!!

Общи условия

Активация на акаунт