Свещеник прокле раждане без болка.....

  • 6 369
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 060
Лично аз бих се вслушала в мнението на гинеколог, а не на свещеник.Че в тази държава не само гинеколозите са дерачи, такива са всички лекари.

Моят дере с еднаква сума и нормално раждащите и тези със секцио  hahaha Справедливост трябва да има, ама-ха!  Joy
Много е тъжно когато човек е неспособен да види по-далеч от носа си  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 558
Лесно е да го каже,след като не му се налага да ражда Crossing ArmsАма то нашето църква ли е?В свещенниците ни нямат нищо духовно,изпокараха се за имоти и какво ли не ooooh! Айде поне тук да не се намесват(то не че някой ги слуша) Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 516
Въобще църквата много взе да си вре носа, където не й е работата. Вярваща съм, но не и религиозна. Не може в 21-ви век да седнеш да протестираш срещу някакво си секцио. Светът пълен със злини, те за секциото се хванали.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 998
Проклина, защото не е раждал  Laughing Ако го опнем на родилното легло, друга ще я запее.
smile3521Точно казано ,хареса ми!
Той и мъжът ми ,като ме беше хванало шубето преди първото раждане изкоментира ,че "всеки раждал"
и нищо страшно нямало ,но толкова се беше ужасил като го пуснаха да ме види в интензивното от
вида ми(аз имах много усложнения) ,че като му отворих дума за второ дете отсече веднага:"Не ,няма
да стане!Много е опасно раждането!" Joy
Даже мисля ,че ако не беше станало случайно нямаше да успея да го навия за второ.
Мъжете ,в това число и  свещениците ,(моите искрени уважения към тях) по добре да си гледат нещата
от тяхната компетентност и нека оставят раждането и подробностите около него на нас.
Въобще църквата много взе да си вре носа, където не й е работата. Вярваща съм, но не и религиозна. Не може в 21-ви век да седнеш да протестираш срещу някакво си секцио. Светът пълен със злини, те за секциото се хванали.  Rolling Eyes
Ами като нямам друг избор освен секцио за второто раждане какво се очаква от мен Thinking

# 19
  • Мнения: 6 713
Е, както знаем, според църквата жената е придатък на мъжа. Затова не ме учудва отношението му.

Абсолютно точно.  PeaceСпоред религията жената не е нищо друго освен средство за продължение на рода.

Другата част на проблема - ПАРИТЕ - тука нема църква, нема доктор, чичко паричко е ключовия момент. Money Money Money

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Какво изобщо да го коментирам, отчето... ясна работата,
жената е ракета носител на свещеното му семе...Ще ражда
в болка и ще се мъчи, пък ако ще да остави после 5 сирачета, само
да не е секцио...издухана работа.

# 21
  • Мнения: 1 008
А свещениците, изобщо не са кожодери, нали?
На едни близки на кръщенето на детенцето
в един иначе наистина Свят манастир,
бяха събрали да кръщават 13 деца наведнъж,
а родителите преди това бяха питали,че ако са много
децата ще изберат дата, в която няма толкова много.
И други примери мога да дам, но не е мястото.
Има една приказка "Всяка жаба да си знае гьола"

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Всъщност някой прочете ли статията внимателно?
"Според него лекарите умишлено принуждават младите жени да предпочетат този метод, защото така печелят повече пари. "

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 217
Много уважавам религията и се радвам, че има свещенник, който да се интересува от нещо различно от имотите на църквата и междуособиците в нея  Mr. Green
А колко деца ще има, мисля, че е лично негов и на жена му избор.  Peace В крайна сметка, ако тя не е била съгласна едва ли биха имали толкова деца ...

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Вярваща съм, но подобни изказвания силно ме дразнят.
Нека отеца първо да се справи с лакомията на Синода и после да ходи да упреква лекарите.
Да погледне тарифите за брак, кръщене, за молитви....само да се спомене името ти пред Бог и хоп - църквата лапа 4лв...
А тръгнал от лекарите сметка да търси....
Те поне имат плод от труда си...а за съжаление аз не виждам такъв от нашата църква...

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 10:59 от Angel^wings

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Всъщност някой прочете ли статията внимателно?
"Според него лекарите умишлено принуждават младите жени да предпочетат този метод, защото така печелят повече пари. "

Да така е, но както казах по-напред, всяка една родилка може да потърси второ, трето или пето мнение, а не да взима всичко казано от наблюдаващия й за чиста монета. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
.....

Да така е, но както казах по-напред, всяка една родилка може да потърси второ, трето или пето мнение, а не да взима всичко казано от наблюдаващия й за чиста монета. Peace
Естествено Peace.

Лично мое мнение е, че отчето роптае по - скоро срещу сребролюбието.

# 27
  • Мнения: 24 467
[quote author=Чичковите червенотиквеничковчета link=topic=400697.msg11363727#msg11363727 date=1243496438]
Всъщност някой прочете ли статията внимателно?
"Според него лекарите умишлено принуждават младите жени да предпочетат този метод, защото така печелят повече пари. "
[/quote]

Да, прочетох статията, за лекарите важи същото. Лично за мен е грях да бъдат повсеместно обобщавани като мародери, защото правели операции. Ами правят, често защото се налага и често за да се застраховат при рискови ситуации, ама и смъртността при ражданията е намаляла неимоверно в сравнение със средновековието.
Или отчето знае по- добре от лекарите кога по какви причини се оперира една жена?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
То аз останах с впечатлението, че по-скоро роптае с/у определена докторица, май става въпрос за лично отношение изкарано в публичното пространство..

# 29
  • Мнения: 4 292
Недейте така да обобщавате ''църквата каза", ''църквата се меси". Не се меси църквата, а свещеника. Има разлика, не мислите ли?
А и по принцип, защо да не се меси църквата? А вие защо се дразните?  newsm78
Кучетата си лаят, керванът си върви.

Общи условия

Активация на акаунт