Свещеник прокле раждане без болка.....

  • 6 384
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Да, забавно ми е, благодаря за статията на авторката, какви ли не абсурдни виждания по какви ли не въпроси съм чела. Решил така човекът- споделил, че тръгнал и да плаши. Кого плаши? С какво? Как да не стане весело.
Пък на купон всеки си решава дали да отиде сам .За мен си е забавно.
"Сливенски свещеник анатемоса публично раждането със секцио и поведе война с местните гинеколози."- Все едно да видя как България обявява война на Щатите и да не реша, че този, който се е изплискал нещо му хлопа.
"В болницата, където работи д-р Марчева, имало табела, че заплащането за секцио е 800 лева, а при нормално раждане 400 лв. "- това си е жив купон, ако има направление за секцио никой не те кара да плащаш, ако ще участваш в бизнеса активно и ще даваш подкупи- сам си си виновен, няма защо да плачеш. Като е недоволен или смята, че има нарушения да викне здравната каса, там поне има и специалисти, а не само емоционално и по друг начин обременени хора.
И съм раждала два пъти нормално и не съм плащала нито стотинка, само дето никога не бих си позволила, особено като неспециалист, да определя кой конкретно и защо се е спрял на определена медицинска процедура.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 15:58 от Judy

# 61
  • Мнения: 3 488
В Библията пише "Жената ще ражда децата си в болка" заради греха на Ева.....
Ако за това се е хванал свещеникът - за мен е глупост....
Забрана за аборти - равно на още по-пълни домове с изоставени деца....

Църквата няма място тук. Съжалявам , че го казвам като вярващ човек Embarassed

# 62
  • Мнения: 14 654
Е, като не успяха да влязат в училищата, шансът им да ги забележат е да влязат в родилните зали. Току някой свещеник изтрещи и му се обръща внимание от медиите, не знам защо  Tired

# 63
  • Мнения: 805
Айде стига вече!
Сега и църквата намесихме...аман!
Родилите със секцио да тичат да се изповядат!

Офф, я стига пък ти! Tired Всеки има право на мнение, айде като не ти харесва какво пиша, не ме чети!
Кое да намесиме, като изказването е направено от БОЖИ служител???? Църквата..... Или не, кръчмата???



Не съм имала впредвид твоя пост...
Ясно е, че темата е за изказването на Божи служител.
Само че не разбирам защо се обсъжда - нещо като още един аргумент против секциото ли...???
Макар че няма значение за мен - аз грехове нямам, раждала съм нормално.

# 64
  • Мнения: 6 713
Не съм имала впредвид твоя пост...

Извинявай! Hug  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 674
мисля,че доста се дискутира по темата

# 66
  • Мнения: 6 365
Ще раждаме без упойка, но при условие, че в мъжките манастири почнат да се онождат без вазелин.

Интересно ще ми е някоя ревносто вярваща майка какво ще направи, ако има индикации за секцио. Докъде ще стигне- ще роди ли по нормален път седалищно бебе например. То може, ама е гадно...но така пише в библията, заради греха на Ева.

Абе попските мнения не трябва да навлизат в зони, където трябва здрав разум.

# 67
  • Мнения: 3 488
Ще раждаме без упойка, но при условие, че в мъжките манастири почнат да се онождат без вазелин.

Интересно ще ми е някоя ревносто вярваща майка какво ще направи, ако има индикации за секцио. Докъде ще стигне- ще роди ли по нормален път седалищно бебе например. То може, ама е гадно...но така пише в библията, заради греха на Ева.

Абе попските мнения не трябва да навлизат в зони, където трябва здрав разум.



Не вярвам да има чак толкова вярваща, че да рискува два живота Peace
Между другото ми хареса тази дума "онождат" Joy

# 68
  • Мнения: 6 713
Ще раждаме без упойка, но при условие, че в мъжките манастири почнат да се онождат без вазелин.

 rotfImao rotfImbo smile3532

# 69
  • Мнения: 111
Смятам, че истината е някъде по средата. Първо - заглавието на статията е подвеждащо, второ - лесно му е на един мъж да се изказва за нещо, което няма да изживее, но пък и трето - със сигурност някои лекари спекулират с цезаровото сечение поради материални облаги и хората няма как да не говорят за това.
А дали църквата има право да се бърка - църквата вярва в едно, медицината в друго и темата е безкрайна.
Най-лошото е че в последствие бременните се съмняват в докторските решения, заради неколцината (надявам се) лекари ,които го правят само за пари. Хареса ми съвета да потърсим второ мнение, ако не сме сигурни.
А на попа му желая в следващия живот да е многодетна майка  Whistling

# 70
  • Мнения: 2 746
Вярваща съм, но подобни изказвания силно ме дразнят.
Нека отеца първо да се справи с лакомията на Синода и после да ходи да упреква лекарите.
Да погледне тарифите за брак, кръщене, за молитви....само да се спомене името ти пред Бог и хоп - църквата лапа 4лв...
А тръгнал от лекарите сметка да търси....
Те поне имат плод от труда си...а за съжаление аз не виждам такъв от нашата църква...

Съгласна съм с това мнение. Peace В последните 1-2 години съм отвратена от лакомията на свещениците.А иначе съм вярващ човек. Но църква и вяра май нямат много общо напоследък.....

# 71
  • Мнения: 3 092
Но църква и вяра май нямат много общо напоследък.....
за мен никога не са имали  . Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 527
Е, като не успяха да влязат в училищата, шансът им да ги забележат е да влязат в родилните зали. Току някой свещеник изтрещи и му се обръща внимание от медиите, не знам защо  Tired
Joy  Joy
А, между другото, проклинането не е ли забранено от християнската религия?  Thinking

# 73
  • Мнения: 6 365
Цитат
Между другото ми хареса тази дума "онождат" Joy

Тя е синоним на "таковат", само че не идва от "това", ами от "онова", кой както иска да нарича секса.

# 74
  • Мнения: 1 085
А, между другото, проклинането не е ли забранено от християнската религия?  Thinking

Забранено е! Позволено е анатемосването.

Цитат
Между другото ми хареса тази дума "онождат" Joy

Тя е синоним на "таковат", само че не идва от "това", ами от "онова", кой както иска да нарича секса.

Чудесен езиков разбор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт