Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 15

  • 96 398
  • 769
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 201
Здравей Мама Тео,

разкажи за вас,

а ВУР е везико-уретрален рефлукс, т.е връщане на урина от мехура по пикочните пътища към бъбреците!

Поздрави!

# 91
  • Мнения: 7
здравеите моето момче е на 4 год.миналата год беше един ад за нас.детето мо се роди нормално.без особенни болести или пак каквито и да е било др признаци.никога не са му откривани в уринара бактерии или смущения в кравта.постъпихме в болницата през април миналата год за лечение на обезводняване в следствие на силна диария и повращане.и о ужас какво откриха там.детето и имаше хидронефроза в следствие от вур -просто не същ.такава степен(повече от наи голямата).веднага ни казаха за операция.но това не беше и не е наи страшното.оказа се че моето слънчице е само с един бъбрек.и тъи като бяхме в малка болница се започна въртенето -не знаем колко работи бъбрека днес ще го оперираме утре ще го оперираме-с 2 думи искаха пари.ние си взехме детето и заминахме за солун.нека цял живот господ дава здраве на целия колектив от педохирургия.оперираха го.мина 1 год.след 6 мес преглед всичко върви мн добре.всеки месец правим урокултура-до сега винаги отрицателна(дано така да продължава).пием всяка вечер цеклор.за това се надявам всичко това да е един лош спомен с мн хубав краи.благодаря.здраве на вашите малки слънчица и на вас също.

# 92
  • София
  • Мнения: 201
Мама Тео,

съжалявам, че сте преживяли това и се радвам, че момченцето ти се е възстановило и е ок,

как обаче стигнахте до Солун и защо там? Също каква степен на ВУР не разбрах и колко време още ще пие цеклор?

Поздрави пак, здраве и късмет!

# 93
  • Мнения: 7
здравеите пак.всъщност от 10 год аз живея в гърция,затова и солун.малкия се роди с увеличена уретра,по принцип това трябваше да го види моя гинеколог но маиче излезе наи некадърния в нашия град, но това е др тема.ког отидохме за  операцията уретрата беше2,5см при нормален размер н,5 и още по малко.късмета ни е в това че никога сме нямали бактерии в урината.вур поголям от 5 степен.радвам се че всичко върви добре.правохме контролни прегледи на кръвта всичко е в норма.надявам се и занапред да е така Praynig.но големия страх живее и ще продължава да живее в моето сърце.поздрави и здраве.

# 94
  • Мнения: 118
Здравейте! Имам нужда от съвет. Правихме стерилна урина на синът ми /2 г./ и откриха e.coli 10*5. Педиатърката ни изписа Аугментин ES 642,9 mg/5 ml. Притеснява ме дозата-7 ml на 12 часа, детето тежи 13 800-14 килограма. Аптекарката каза, че това било доза за възрастен човек. Пак питах педиатърката и тя потвърди дозата. Дадох му го вече 2-3 пъти и няма за сега никакви проблеми, но още ме гложди. Да знаете колко е дневната доза на килограм? Благодаря!

# 95
  • Мнения: 5 531
Прочети упътването на АБ. Мария ми е на Клацид в момента. Тя е на 7г. тежи 21 кг и доктора и изписа на 12часа по 5мл, като каза че това е почти максималната доза.

# 96
  • Мнения: 118
marychery, четох разбира се, но там пише само по преценка на лекаря.

# 97
  • Мнения: 5 531
marychery, четох разбира се, но там пише само по преценка на лекаря.
ок, ама ти със специалист нефролог консултира ли се? Не е лошо да го направите ако не сте... А за дозата незнам какво да кажа, това наистина си е по преценка на лекарят. Аз затова ти написах годините и килограмите на Мария и дозата на АБ която тя пие в момента.

# 98
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Протектиран широкоспектърен пеницилин.
ПОКАЗАНИЯ:
Комбинацията е ефективна при остри и рецидивиращи инфекции на долни дихателни пътища, оториноларингологични инфекции, инфекции на кожата , меките тъкани, уроинфекции, гениталиите /включително остра гонорея, резистентна на бензилпеницилин/. Използва се също за лечение на остеомиелит, септицемия, перитонит, постоперативни и други инфекции.
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
На възрастни и деца над 12 години се прилага орално, в началото на храненето в доза от 375 до 625 мг/8 часа или 1000мг/12 часа при леки и средни инфекции. При тежки инфекции - 625 или 1000мг/8 часа.
При деца под 12-годишна възраст ДД е от 25 до 50мг/кг, разделена в 3-4 приема в зависимост от тежестта на инфекцията.
Дозирането при приемане е по предписание.




това пише в нета за листовка.
14кгх50=700мг
за мен 7 е малко повече от допустимото - вие трябва да пиете за мен - 6ml - не повече
но все пак мисля това ен е толкова страшно - проблем е при момичетата с гъбичките
щом лекарката е казала...и все пак ми се види малко множко
защото 700-643=57, а в 1мл се съдържат 128 от лекарството - т.е. дори при предписване по 50на кг - излиза 5.5мл да пиете

# 99
  • Мнения: 118
catnadeen, благодаря! Намалих малко дозата на своя глава, дано умори гадинката. На нефрогол не съм го водила, но ако продължава да я има и след курса на лечение, ще се ходи. На ФМ му бяха видяли леко увеличение на легенчетата, което го нямаше на последната. Лекарят каза, че всичко е наред и било важно състоянието към момента на раждането и т.н. Дано няма нищо притеснително.

# 100
  • shumen
  • Мнения: 18 225
Аз от тази вечер отново пак съм с болки.Незнам какво да правя вече.Лято е,а мене ме боли ужасно и ми пари при пишкане.Ще се ходи на лекар тези дни.Кажете какво да правя.

# 101
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Здравейте,
Първо да призная, че не съм изчела още всичките 14 теми и половина  Embarassed .
Искам да споделя за проблема, с койте се сблъскахме.
Още на феталната морфология преди да родя се видя, че има проблем с едното бъбрече на бебето - съмнение за Pyelectasva / до колкото разчитам/. Бебето се роди и на излседванията на 6 м. имаше леко завишени левкоцити, но в кръвта - от 15 до 18. Аз бях казала на личната за проблема, открит при феталната, но тя нищо не предприе в началото, но реши сега да пусне стерилна урина. Тя показа бактерия - enterobacteres aerogenes 10х5.
Ходихме по препоръка на личната Анеса Георгиева в Пловдив. На ехограф тя видя леко разширение на легенчето на едното бъбрече.
Решихме да потърсим второ мнение - отпърво се бяхме насочили към Бойкинов, след което се опитах да се свържа за час с Токуда за Лилова, колебая се и за Буева.
Можете ли да ме насочите за цени на прегледи някакви  Tired .
Въобще объркването ми е голямо и съм притеснена кой да избера и накъде да се насоча.
Благодаря предварително  Hug .

P.S. А иначе детето си е спокойно, няма температура, яде си, абе въобще всичко си изглежда наред  Tired .

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 00:07 от Ването

# 102
  • Мнения: 5 531
Здравей. Доц. Лилова е добър избор според мен. Без талон прегледа струва 50лв, и ехографа 30лв общо 80.
Аз бих сравнила мненията поне на двама специалисти. Така че можете да отидете и в детска урология Пирогов - д-р Момчилов, Панчев, Пеев. В клиника МАЛИНОВ - д-р Чаначев.

# 103
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Здравей. Доц. Лилова е добър избор според мен. Без талон прегледа струва 50лв, и ехографа 30лв общо 80.

А до колкото разбрах с направление май се чакало доста при нея  Thinking .

# 104
  • Мнения: 531
Здравейте,
Първо да призная, че не съм изчела още всичките 14 теми и половина  Embarassed .
Искам да споделя за проблема, с койте се сблъскахме.
Още на феталната морфология преди да родя се видя, че има проблем с едното бъбрече на бебето - съмнение за Pyelectasva / до колкото разчитам/. Бебето се роди и на излседванията на 6 м. имаше леко завишени левкоцити, но в кръвта - от 15 до 18. Аз бях казала на личната за проблема, открит при феталната, но тя нищо не предприе в началото, но реши сега да пусне стерилна урина. Тя показа бактерия - enterobacteres aerogenes 10х5.
Ходихме по препоръка на личната Анеса Георгиева в Пловдив. На ехограф тя видя леко разширение на легенчето на едното бъбрече.
Решихме да потърсим второ мнение - отпърво се бяхме насочили към Бойкинов, след което се опитах да се свържа за час с Токуда за Лилова, колебая се и за Буева.
Можете ли да ме насочите за цени на прегледи някакви  Tired .
Въобще объркването ми е голямо и съм притеснена кой да избера и накъде да се насоча.
Благодаря предварително  Hug .

Колко голямо е разширението?
Нас ни гледаха на ехо в Пд - Д-р Мантаркова (1 ДКЦ, до Понеделник пазара).
Във ВМИ в Детска клиника правихме и цистография. Нашите разширения са 3 мм и 4 мм, гранични и за сега само ги наблюдаваме, урина щу пускам всеки месец (по моя преценка).

След 10-тина дни пусни нова урокултура, защо не и в две лаборатории.

Общи условия

Активация на акаунт