Бъдещи майки Август 2009 - тема №38

  • 11 409
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 735
Ирина, стискаме силно!  newsm10

# 46
  • София
  • Мнения: 85
Привет и от мен!
Май стоенето вкъщи ще вземе да ми хареса да се наспивам и книжки - голям мързел. Малко обаче и аз имам едни странни бодежи ниско вдясно тия дни - дали нещо се разтяга или се притиска, ама не е приятно, особено като се разкихам  ooooh!

За коланите и колите дето обсъждате - аз съм от шофьорите дето ги е страх да карат - мислех да ида няколко урока да взема и да се пробвам, ама мъжът ми вика като се роди бебо по-добре. Иначе се возя предимно и все още слагам колан - понякога правя упражнението със слагането само на тази част през гърдите и другото го засядам, ама така ме притеснява, че ако нещо стане ще взема да се издуша. Шантава работа. Иначе по закон е това (няма нищо за колко бременни сме):
Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни
превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение,
използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са
оборудвани.
      (2) Могат да не използват обезопасителни колани:
      1. бременните жени;
      2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на
обезопасителен колан;
      3. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките
на населеното място;
      4. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.


Някоя от вас питаше за Бейби Мола в Люлин - има доста неща там. Ние най-вероятно креватчето и количката от тях ще купуваме. Даже мислех днес да ида пак и да видя дали разни дреболии не мога да започна да набавям, та да не е всичко накуп.

Целувки и хубав ден   bouquet

# 47
  • Мнения: 196
Люлякова как хем с лигнин, хем без гащи? Къде да го закрепиш този лигнин, особено,ако си с нощница? Ако видите някъде от тези пликчета за еднократна употреба пишете, понеже по електронните магазини не ги виждам да се продават.

# 48
  • Мнения: 1 569
Биа мерси мила, и аз го имам същия линк сейвнат, но ме мързеше да гледам спеицално дали пише за гащи за еднократна употреба  Grinning В интерес на истината пише да си носим 'лично бельо', което много много не говори за специални изисквания към бельто  Laughing И аз като люкякова съм чувала, че не давали да носиш гащи, слагаш лигнин, който не ми е ясно как се държи там ама...  newsm78 В крайна сметка аз ще си занеса и мои гащи и такива за еднократна може би за всеки случай!

Иринче, успех и да си почивате често по пътя!

Захира, какво имаш предвид под 'пликче'? Гащи ли? Аз вече писах, че ги има в Бейби мола в Люлин, ама кой да чете  Mr. Green

Ох гледах какви ли не прогнози за времето и нещата хич не са обнадеждаващи  за нашето море др седмица smile3511 newsm61 smile3515

# 49
  • Мнения: 3 372
Добро утро Hug
Янче, гащите никой неми ги е искал ама аз нали съм чела във форума и реших да си купя ей така за всеки случай Peace Ще си нося и обикновени гащи и превръзки за родилки - нека има, пък ако не дават да се ползват здраве да е Peace
Денди, изобщо не съм готова с покупките, не оставай с грешни впечатления Wink Само дрехи съм накупила на бебо, количка и тея неща за мен за болницата, а още колко неща има да се купуват ooooh! Мисля да взема 2 спални комплекта с обиколници, поне 1 одеало, трябва ваничка, канчета, легенчета, столче за кола, козметика......и още куп щуротии ooooh!
За сутиените за кърмачки....не мисля да си купувам такъв, то аз цици нямам почти Mr. Green Мисля, че мога да си карам по нощница в болницата, в къщи ще го измисля Peace Те тея сутиени ми изглеждат огромни и е абсурд да станат за мен Peace
Това се сещам за сега да напиша, после като се сетя за нещо пак Crazy

# 50
  • Мнения: 132
Zahira™,държиш го м/у краката си,а ако искаш да отидеш до някъде /тоалетна,напр./,походката ти е ужасна  ooooh!
С 1-вото си раждане хич не се съобразих с това изискване на болницата и си слагах гащи /събувах ги преди визитацията и след нея веднага си ги обувах  Peace/

# 51
  • Мнения: 196
Янче аз съм прочела за Бейби мола ама помня точно една страница Laughing .  Много е далеч, но явно ще трябва и там да се ходи. Чух хубави неща, както и недотам хубави за Пигис Хаус. А аз един ден мернах нов бебешки магазин на бул. България - LICNO http://www.martis93.com/index.php  и май ще трябва да се посети.
А за коланите за след раждане какво ще кажете?

# 52
  • Мнения: 2 374
Люлякова как хем с лигнин, хем без гащи? Къде да го закрепиш този лигнин, особено,ако си с нощница? Ако видите някъде от тези пликчета за еднократна употреба пишете, понеже по електронните магазини не ги виждам да се продават.
Е така е да,ужасно,но факт и аз бях по същия начин,когато станах да се раздвижа от секциото и попитах дали все пак няма да ми дадат гащи отговорът беше-"не,ставай така,няма да видим нищо ново".
Станах аз и се чудя сега лигнина ли да си държа или акушерките от двете ми страни,понеже сама не мога да вървя.Абе ужас..... ooooh!

Ирина стискам палци.Успех! Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 85
Zahirа ето тук има еднократни гащи:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3651
Това с лигнина и аз трудно си го представям как точно стои...
На всичкото отгоре аз от няколко години такива неща и като превръзки даже ми е трудно да ползвам - просто откакто открих тампоните бях само на тях.

# 54
  • Мнения: 29
Здравейте в този хладен ден.

Аз за бебо също нищо не съм купувала. Хем не съм суеверна, хем все си викам има време. Нашия татко също не е много ентусиазиран като го гледам, макар че обеща че от другата седмица ще ходим по покупки, ама да видим на мен не ми се вярва. То майка му и сестра му направо ме поъркват.
Снощи бяхме на гости на свекито и какво да ви кажа. Жената почнала да плете, ама какво? Първо елечета, не стига че оплела 100, ами те всички еднакви, но с различна прежда. Някои даже с една изкуствена дето е много твърда, някои за новородено /все пак август май ще е рано за елечета/, а други за дете на година и нещо. И повечето от тях СИНИ.
След това гледам терлички. Хубаво ама ... цветовете бяха: тъмно кафяво, тъмно бежаво, черно със зелено, СИНЬО и представете си един чифт розови с бели ивички. Нараво думи нямам.И какво можеш да кажеш ... при положение че мъжа ти те гледа и умира от гордост как майка му е загрижена  smile3511 и аз тактичто и обяснявам, че това е достатъчно да не плете повече, щото детет няма да може да ги износи, а тя ми вика "е аз и без това няма какво да правя". Моля кажете ми как да си сложа на детето погреални цветове  smile3514 smile3514 smile3514


# 55
  • Мнения: 196
Диди аз на твое място ще си купя прежда, която ми харесва и ще й кажа да плете по-големи жилетчици като за зимата, защото за новородено е оплела вече достатъчно, пък и лятото ще е топло и няма нужда от повече. Така хем ще се измъкнеш деликатно, хем поне цветовете ще ти харесват.

# 56
  • Мнения: 4
Ето ме мен пак  Simple Smile. Видях си беба вчера, расте нормално, станала е 1260 грама вече, обаче по тоя калкулатор дето постнахте в предната тема иzлиzа че е доста тумбеста и главундетса  Simple Smile, и двете са и на максимума zа семдиците в които съм, ма няма zначение, той и Емо се роди с голяма глава, пък сега какъв си ми хубав  Embarassed. Обаче продължава да си седи напречно, не иска да се обърне. Знам че има още време, но ми се искаше вече да е zаела правилната старт поzиция  Simple Smile, че не искам цеzарово. Аz пък имам анемия, макар че четох че реzултатите са ми в норма zа бременна жена, но явно понеже са на долната граница и лекарката ми иzписа желяzо.

Ice Queen, аz също нямах грам цици преди да родя първия път, сутиени не съм носила zащото нямаше какво да сложа в тях, но после докато кърмех носех с чашка Е, а като се напълнеха с мляко (2 - 3 часа след като съm накърмила) и в тях не се побираха. За болницата едва ли ще са необходими такива сутиени zа кърмачки, то млякото слиzа чак към 3тия ден, а на мен ми дойде като се прибрах от болницата - 5 дни след раждането. А тия еднократните кащи са супер удобни, не zнам какви са теzи дето ги купувате в България, но теzи дето ни ги даваха на нас в болницата след раждането бяха едни целите на дупки и супер неусещащи се, все едно си беz гащи. Даже си бях вzела няколко zа вкъщи. Но то аz никак не обичам гащи и сутиени де, zащото не понасям ластици, дантели и тем подобни работи директно върху кожата си.

Колата си карам все още, с колана. Но аz понеже съм мъничка и zа да стигна педалите тряба да си пусна седалката най напред и корема ми опира вече в кормилото, zа сега само се опира, но като гледам май след някоя друга седмица няма да има място zа коремището и ще трябва да се откажа от шофирането, или пък да вzема колата на мъжа ми, тя е автоматик и е по голяма, и по мога да си държа седалката наzад, ама и това ще е до време май. Не искам да zвучи като поучение или нещо такова, но си слагайте коланите момичета! Когато е сложен правилно, едната част над корема, а другата ниско под него, бебто е в беzопасност при евентуален удар. Много по опасни са zа бебета последствията от травмите на майката ако тя не е носила колан, да не говорим, че при един сериоzен удар неслагането на колан може да ти коства живота или тоzи на бебето.

# 57
  • Мнения: 1 569
АйсиHug И да знаеш, кой имал, кой нямал цици преди раждането, ако имаш кърма след това и сутиен ще ти трябва Wink Но под-боре изчакай да видиш как ще си Simple Smile

Захира
: аз имам много добри впечатления от Пигис Хаус. Цените ми се сториха нормални, имат много  избор на марки примерно за колички и много избор за дрешки, играчки и т.н. Аз от там си взех повечето дрешки. Няколко си купих и от Вис Виталис. Бейби мола в Люлин също е добър, в смисъл, че има всичко, но има твърде много наистина скъпи продукти, бих казала глезотии, като креватчета за 3 бона и колички от най-високия клас като Куини, Муци, кошарки за по 300 лв и т.н. Но има и по-ефтинки работи. Аз лично обаче няма от там нищо да си купя - по добре Пигис Хаус и Вис Виталис. В Хиполенда още не съм ходила, може да го посетя скоро Simple Smile

# 58
  • Мнения: 9
Здравейте! Искам да попитам дамите с по-дълъг от 28 дни цикъл, каква дата давате на док като първи ден на последната редовна менструация - реалната или преизчислена към 28-дневен цикъл( предполагаемата овулация минус 14 дни) ?

# 59
  • Мнения: 132
Реалната-първият ден,в който ми е дошла последната редовна менструация

Общи условия

Активация на акаунт