Как правите сладко от ягоди?

  • 63 873
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Маминото сладко :
 измитите ягоди се насипват със захарта от вечерта, за да си пуснат сока. Сутринта се слага на котлона, отпенва се и се вари до сгъстяване(слага капка от сладкото в чинийка и ако като истине, не се разтича при наклон, значи е готово). Малко преди да се дръпне от огъня(5 мин.), аз  слагам лимонтозу. Насипва се горещото сладко в затоплените буркани и те сами се запечатват.

Точно така го правя и аз. Захарта има стягащ ефект върху плода. От друга страна, ягодите са нежен плод и много варене не им е нужно, поради това им стига и сока, който са си пуснали.

По този начин правя и малини.

# 16
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
 
Маминото сладко :
 измитите ягоди се насипват със захарта от вечерта, за да си пуснат сока. Сутринта се слага на котлона, отпенва се и се вари до сгъстяване(слага капка от сладкото в чинийка и ако като истине, не се разтича при наклон, значи е готово). Малко преди да се дръпне от огъня(5 мин.), аз  слагам лимонтозу. Насипва се горещото сладко в затоплените буркани и те сами се запечатват.
Преди няколко години моята майка беше правила сладко от ягоди и си спомням че стоеше леко желирано - това и то ли е така?

 

# 17
  • Мнения: 767
Би трябвало, стига да се проверява по начина с капка сок върху чинийка.

# 18
  • Мнения: 5 173
който иска да прави сладко от зелени орехчета,сега му е времето!аз вчера брах орехчета,утре сигурно ще правя сладкото!
Hug Благодаря, че напомни.

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
За първи път чувам за сладко от орехи Blush

# 20
  • Мнения: 804
По рецепта на Блонди правим сладка и ние.А някой да знае рецепта за сладко от зелени доматчета,макар още да е доста рано за неговото приготвяне?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за отговорите момичета  bouquet
Блонди за затварянето на бурканчетата имам въпрос : Изсипвам сладкото топло или горещо и как чакам за варене до другия ден, да ги запечатам ли хубаво капачките или...

# 22
  • Мнения: 4 434
Аз много го обичам тва сладко.Даже от ягоди най най.Баба го прави много хубаво.Като си отида,ще я питам.
Знам,че слага мноооого захар Crazy

# 23
  • Мнения: 1 085
За първи път чувам за сладко от орехи Blush

Това си е деликатес.

# 24
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
За първи път чувам за сладко от орехи Blush

Това си е деликатес.
Може пък и да го пробваме  Thinking

# 25
  • Мнения: 886
Аз правих миналата седмица сладко от ягоди с GELFIX exlra на Dr.Oetker,на 1кг.плод се слага 0.5кг. захар.Стана превъзходно на вкус и запази цвета на плодовете,сега съм решила да направя от череши и вишни.Приготвя се за 20-30 мин.

От няколко години а аз така, но слагам малко по-малко захар. Доста по лесно и бързо се приготвя и съм доволна. Но пък и правя малки количества. Hug

# 26
  • Мнения: 27 524
Блонди за затварянето на бурканчетата имам въпрос : Изсипвам сладкото топло или горещо и как чакам за варене до другия ден, да ги запечатам ли хубаво капачките или...

Топло, горещо, не не е нужно да е врящо и веднага кипящо от огъня, както когато се запечатва и обръща и не се вари после.
Изсипваш сладкото в буканите и ги оставяш отворени до следващия ден. Тогава затваряш и вариш  Simple Smile

Тази рецепта специално за ягодите я смятам за сполучлива.  Blush И все се сещам за Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада и пяната  Heart Eyes
Иначе например сини сливи или череши само пека във фурната с малко наръсена захар и запечатвам врящи и обръщам  Simple Smile

П.С. А по-ароматно и вкусно сладко от малките горски ягодки няма  baby_neutral

# 27
  • Мнения: 5 173
За първи път чувам за сладко от орехи Blush
Вече 4-та година се каня, смятай колко всусно ще е, щом за 4 години ентусиазмът ми не е секнал.

# 28
  • Мнения: 804
Блонди,за сладко от горски ягоди - поддържам!!!Няма такъв превъзходен вкус и аромат!!!  newsm10

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, миналото лято правих сладко от боровинки, но ми стана много гъсто, а  имам още 5 бурканчета, които  си стоят, та въпроса ми е има ли начин да ги поразредя  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт