Проблем с климатична система в близост до прозорците на жилище

  • 2 894
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Стъпили са на земята. За стената са монтирани, но тежестта не пада на нея. А относно общите части...и магазина има такива, а и както се получава са монтирни точно на стените му. Единственото, за което можете да се захванете е евентуално шума, високите температури, вибрации може би...Ох, много сложно  Tired

# 16
  • Мнения: 1 085
То като гледам и постамент са отляли и конструкция монтирали. Ще се борят със зъби и нокти.
Трябва да обработиш съкооператорите, че не ги искате.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Също така тази стена дали е проектирана за такъв товар, външните тела са доста тежки все пак, .

НЕ гледаш. Монтажът е подов. И няма как да е друг, при тез кг.
Ох, да бе, ами аз се чудя за какво да се хвана. Тия от ХЕИ дано са съвестни да замерят като хората. Нови, скъпи, дрън-дрън, едва ли са толкова безшумни, егати, човек не може да отвори прозореца на собствения си апартамент  ooooh!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Всичко е монтирано на специално излята площадка, която вероятно е обща площ.
За останалите съкооператори, наоколо са основно тераси, апартаментите са доста по-навътре. За съжаление основните потърпевши ще сме само ние.

# 19
  • Мнения: 672
Имахме подобен проблем, но със съоръжение от друг характер. Подадохме жалба до РДНСК. Мотивите бяха, че не е спазен първоначалния проект в частта Вертикална планировка и въпросното съоръжение възпрепятства преминаването на пешеходци по тротоара. Реагираха със светкавична проверка, получихме писмен отговор, нарушителите бяха предупредени и вече съоръжението е преместено. Моят съвет е да идеш именно в РДНСК и да пуснеш жалба. От там ще ти отговорят дали имаш законови основания да се оплакваш, макар че аз съм убедена в това. Успех и не се предавай  Hug

# 20
  • Мнения: 1 919
Наредба за реда и условията за поставяне на преместваеми съоръжения на територията на пловдивска община newsm78   пише за разни барчаки погледнах я отгоре, за софия не пише за климатици...но в наредбата за община Бяла пише че трябва разрешение за да се монтира климатик от "магазин"  Rolling Eyes Всяка община предполагам си решава. Може да проучите.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
_Nat_, това което си ми писала ми е много полезно. Благодаря ти. Не съм сигурна дали ще свърши работа защото там където има място да се преместят тези съоражение  май минават даже повече хора.
Специалист в тази област ни каза, че тези климатици наистина са доста безшумни, но с времето вътре в телата се натрупва мръсотия и си стават доста шумни. Колкото и да са безшумни, като се умножи по 10 става  ooooh!

# 22
  • Мнения: 672
Не се тревожи. Там където преместиха въпросното съоръжение, за което ти писах е още по-кофти, но не за и за мен. Нашето беше по-скоро каприз, защото имаме магазин, който биваше леко засенчен. Всъщност имаше и откъде да се минава, но за всеки монтаж на каквото и да е даже и на предпазна козирка се изисква разрешение и проект. Фасадите са на общината, тротоарът е или идеална част от собствеността на всички ви или е общински. Никой няма право да си прави каквото си иска.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 21:44 от _Nat_

# 23
  • Мнения: 2 865
Толкова много климатици - със сигурност ще са над допустимите нива на шум и вибрации.
Имай предвид, че докато са нови са по-безшумни, но като поработят една година и им се поразбият лагерите става страшно. Действай отсега. Извикай Риокоз да замерват, да са пуснати на максимална мощност и така да стане замерването.

# 24
  • Мнения: 5 173
А зимата какъв кучешки студ ще е, не ми се мисли ooooh!.

# 25
  • Мнения: 9 186
Мила направо си за оплакване
Съболезнования !
Съвет продавай апартамента и бягай далече,докато са безшумни /около6-8м./
Няма такъв АД! Twisted Evil
Ние бяхме Над подобно нещо ....и то на 7 ет. е Честно нощем лятото как бучиииииии не е истина 2 год. се борихме , накрая не издържахме на Законовата ни   страна Абсурдистан и се преместихме

# 26
  • Мнения: 1 085
Току що показах на съпругът си снимката и той се втрещи. Каза: "Горките хора!" Даде съвет по - често да изпускаш разни неща върху климатиците.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Егаси, как може да живеем в подобна абсурдна държава, направо нямам думи. Това нещо изглежда плашещо. Как си въобразяват, че няма да шуми?

# 28
  • Мнения: 146
Малее какви са тия климатици!!!

Това не са климатици, а климатичища. Какво и да е ако ти пречат да спиш направо се обаждай на полицията. Има наредба някъде че нищо не може да ти пречи да спиш.

Отгоре на всичко нямат марка тия климатици като гледам, да не са някаква тукашна разработка.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737

Отгоре на всичко нямат марка тия климатици като гледам, да не са някаква тукашна разработка.

Има някакъв стикер, горе, вдясно, но не се вижда добре, а и марката е от значение само за собственика на магазина, изразена вероятно в платежоспособността му.
Български, лицензирани, а и не дотам фирми могат да правят сглобки на подобни агрегати, които са си напълно редовни и законни. Друг е въпроса, че хладилната фирма (или каквато и да е там) изпълнява изискванията на поръчителя - платец. Тя може и да осъзнава неблагоприятното въздействие от шума и топлината върху съседите, но според мен отговорност носи този, който поръчва подобно съоръжение да се инсталира точно там. Поне така мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт