Магазин, който изкупува бални рокли

  • 15 615
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 60
Реших да продам балната си рокля. Чух,че в по-големите градове има магазини, които изкупуват бални рокли и после ги дават под наем. Случайно някой да знае къде мога да намеря такъв магазин ?   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 622
Даде луди пари (или по-скоро вашите са дали  Wink ) за рокля, която си облякла за 5 часа и сега се чудиш какво да я правиш?  Laughing


Малко извън темата, но вчера видях две абитуриентки, които честно да си призная дълго умувах дали са такива или труженички на любовта, но предвид месеца, в който се намираме, все пак реших, че става дума за обикновени български абитуриентки.......

# 2
  • Мнения: 25
Ако можем да се отървем от тези рокли ще е добре Laughing

# 3
  • Мнения: 4 841
Малко извън темата, но вчера видях две абитуриентки, които честно да си призная дълго умувах дали са такива или труженички на любовта, но предвид месеца, в който се намираме, все пак реших, че става дума за обикновени български абитуриентки.......

Аз по тая тема пасувам, защото колкото пъти се изкажа, толкова пъти ме убеждават, че съм закостеняла леличка и не ги разбирам новите тенденции за стил и изящество   smile3505

# 4
  • Мнения: 462
Хахахахахахахах Simple Smile Още една леличка се обажда тук ... Simple Smile Да не кажа и бабичка ...  Embarassed

Мило момиче, едва ли ще намериш такъв магазин. По-скоро в ателиетата (частни, малки) купуват роклите, преправят ги и ги препродават. Simple Smile Потърси чрез познати нещо подобно! Simple Smile Wink

# 5
  • Мнения: 60
Аз съм само на 19, карам 20, но май и аз съм с мисленето на леличка . Супер грозно ми е когато видя абитуриентка с рокля от която и стърчи задника или гърдите.
П.П Не съм дала много пари за роклята  Peace

# 6
  • Мнения: 462
Не е нужно да се оправдаваш колко си дала/ не си дала! Wink То е до възможност/ настроение/ разбиране и прочее!!! Аз фукнах  луди пари за бала си (имам предвид и тоалет, и аксесоари, и прочее), а бях по къси панталонки! Wink Тъй че ... да не ти дреме!!

# 7
  • Мнения: 2 018
Аз моята си я пазя. 21 годишна рокля. Както каза Буба облечена за 5 часа.  Laughing Много си я харесвам и интересното е, че е още актуална.
Светлосиня със сребристо ламе. Мммм... спомени, спомени...  Blush

# 8
  • Мнения: 60
Не е нужно да се оправдаваш колко си дала/ не си дала! Wink То е до възможност/ настроение/ разбиране и прочее!!! Аз фукнах  луди пари за бала си (имам предвид и тоалет, и аксесоари, и прочее), а бях по къси панталонки! Wink Тъй че ... да не ти дреме!!
Хах, а аз забравих цивилните си дрехи и в 12 на обяд се прибирах hahaha по рокля  . Хората ме гледаха и  #Crazy

# 9
  • Мнения: 462
Хубу, че не си се прибрала без рокля! Wink  Joy Ми и аз си се прибирах с тоалета, като из цяла София срещах такива кат' мен (демек - абитуриенти) и, макар да не се познавахме, се почваше "1-2-3 ..... ууууууууу" Wink бяхме като некви сектанти - уж официални, ама на кой му размазан грима, на кой - прическата разрошена, кой си носи обувките и се мята по чорапи/ бос ... лудница ... ееееееееех, спомениииииииииииии ....

# 10
  • Мнения: 25
И какъв е смисъла за профукването на товкова пари ???? Те баловете ги правят като сватби а може и по скромно

# 11
  • Мнения: 60
И какъв е смисъла за профукването на товкова пари ???? Те баловете ги правят като сватби а може и по скромно
Имах съученички, които поканиха 180 човека, само и само да има подаръци. Обсъждаха кой колко можел да им даде и така направиха списъка  ooooh!
Аз поканих най-близките - 20 човека .

# 12
  • Мнения: 753
И какъв е смисъла за профукването на товкова пари ???? Те баловете ги правят като сватби а може и по скромно
Имах съученички, които поканиха 180 човека, само и само да има подаръци. Обсъждаха кой колко можел да им даде и така направиха списъка  ooooh!
Аз поканих най-близките - 20 човека .

Ей, селянията продължава Joy

# 13
  • Мнения: 550
а защо не изчакаш до догодина и не я подариш на някое момиче от дом, което няма възможност да си купи рокля. обикновено като наближат баловете има такива кампании. или ти държиш да си върнеш инвестицията  Thinking ?

# 14
  • Мнения: 395
Моята 5 години след завършването ми отиде при друга абитуриентка Simple Smile дадох й я с удоволствие...така поне имаше малко по-дълъг живот- 2 пъти по 5 часа  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 447
а защо не изчакаш до догодина и не я подариш на някое момиче от дом, което няма възможност да си купи рокля. обикновено като наближат баловете има такива кампании. или ти държиш да си върнеш инвестицията  Thinking ?
Това ми се струва доста добро предложение. Peace
Моята я подарих две години след бала на едно момиче,което нямаше възможност за нова.

# 16
  • Мнения: 60
а защо не изчакаш до догодина и не я подариш на някое момиче от дом, което няма възможност да си купи рокля. обикновено като наближат баловете има такива кампании. или ти държиш да си върнеш инвестицията  Thinking ?
Аз не държа да си я върна, но колкото и да се мъча да помогна на такива момичета /в моя клас имаше такава/ те се държаха нагло и супер безочливо .
Искаше от мен пари за дамски превръзки, а ходеше да си купува дънки за 50лв и правеше сметки на ейвън и орифлейм за по 30-40лв. Е, извинявай обаче майка ми и баща ми работят като коне , а не мога да си позволя такова нещо  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 462
Zero май има предвид да я дариш на дете от дом за социални грижи ...

# 18
  • Мнения: 323
а защо не изчакаш до догодина и не я подариш на някое момиче от дом, което няма възможност да си купи рокля. обикновено като наближат баловете има такива кампании. или ти държиш да си върнеш инвестицията  Thinking ?
  bouquet

# 19
  • Мнения: 60
Zero май има предвид да я дариш на дете от дом за социални грижи ...


Аз описах точно момиче от дом за соц. грижи  Peace
Незнам, не съм решила още, но толкова се напатих... Close
Ако познавате момиче, което наистина е добро и няма възможност с удоволствие бих я дала  Peace

# 20
  • Мнения: 462
Zero май има предвид да я дариш на дете от дом за социални грижи ...


Аз описах точно момиче от дом за соц. грижи  Peace
Незнам, не съм решила още, но толкова се напатих... Close
Ако познавате момиче, което наистина е добро и няма възможност с удоволствие бих я дала  Peace


 #Crazy #Crazy #Crazy Shocked Shocked Shocked

# 21
  • Мнения: 60
Триша не можеш да повярваш ли ?

# 22
  • Мнения: 25
ТЯ като е от дом от къде разполага с толкова пари newsm78

# 23
  • Мнения: 335
Триша не можеш да повярваш ли ?

Е, не видяхте ли какво стана в една от последните "кампании" за помощ на такива деца.

Някаква гнуслива Мадам огласи всички медии с призивите си "всеки да прояви съчувствие и милосърдие" към децата от домовете, кой с каквото може да помогне и да дари дрехи.
Така си "организира" кампанията, че после ходи кахърна по телевизиите да разправя, как се е скършила на това "бунище", дето се получило от донесените дрехи.
Не че всички дрехи били лоши, ама не били актуални и модерни. Били съхранявани грижливо, но не ставали за нищо, защото били демоде.
 
Цял репортаж изиска да й снимат, за да се покаже как пипа дрехите с два пръста, а самите "организатори" на кампанията ги разпиляват и въргалят по земята.

С две думи - оказа се, че дарителите са много по-нуждаещи се от дрехи, отколкото "подопечните" на "благотворителката-организаторка".

А може ли някой страничен човек да прецени какво е разбирането за "актуално" и "красиво" на друг човек в днешно време.
Познавам едно девойче-абитуриентка, дето си направи татуировка за десетки левове специално за бала и беше на косъм да се яви "облечена" само с нея и с кичурите си за удължаване на косата - те пък за стотици левове.
Иначе девойчето е материално затруднено.





# 24
  • Мнения: 150
По засегнатата тема за даряването на дрехи, само искам да кажа, че не е нормално да връщаш изпрани и изгладени дрехи, защото не са минали през химическо, не стига, че човек си е отделил от времето и е проявил състрадание,ами хайде сега да даде още към 100тина лева за един чувал дрехи примерно..
А относно роклите- аз моята си я избрах така,че да мога да я нося и след това.И ми излезе няма и 100лв с доставката до България  Peace

За магазина, който търсиш- с питане се стига далеч,просто попитай в няколко магазина, които продават рокли.В краен случай- Продавалникът Simple Smile

# 25
  • Мнения: 60
ТЯ като е от дом от къде разполага с толкова пари newsm78
И аз това се питам , но все още отговор не съм намерила. Имат по 3-4 синджира на врата и 3-4 гривни, а аз едва на бала си позволих са си взема нещо по-така.
И аз искам яке от 50лв ,ама нямам .

# 26
  • Мнения: 60
По засегнатата тема за даряването на дрехи, само искам да кажа, че не е нормално да връщаш изпрани и изгладени дрехи, защото не са минали през химическо, не стига, че човек си е отделил от времето и е проявил състрадание,ами хайде сега да даде още към 100тина лева за един чувал дрехи примерно..
А относно роклите- аз моята си я избрах така,че да мога да я нося и след това.И ми излезе няма и 100лв с доставката до България  Peace

За магазина, който търсиш- с питане се стига далеч,просто попитай в няколко магазина, които продават рокли.В краен случай- Продавалникът Simple Smile
Благодаря   bouquet Ще разпитам

# 27
  • Мнения: 12 676
ТЯ като е от дом от къде разполага с толкова пари newsm78
И аз това се питам , но все още отговор не съм намерила. Имат по 3-4 синджира на врата и 3-4 гривни, а аз едва на бала си позволих са си взема нещо по-така.
И аз искам яке от 50лв ,ама нямам .

Аз се сещам за някои начини.

# 28
  • Мнения: 60
ТЯ като е от дом от къде разполага с толкова пари newsm78
И аз това се питам , но все още отговор не съм намерила. Имат по 3-4 синджира на врата и 3-4 гривни, а аз едва на бала си позволих са си взема нещо по-така.
И аз искам яке от 50лв ,ама нямам .

Аз се сещам за някои начини.
И аз се сещам, но просто не ми се иска да го казвам  Peace

# 29
  • Мнения: 25
Е те като са си намерили начин да печелат ние защо като се зададе някоя благотворителна акция си пускаме SMSите Та те си угаждат повече от нас.А ние ги съжаляваме

# 30
  • Мнения: 462
Триша не можеш да повярваш ли ?

Ааами, вярвам и още как. Simple Smile Просто ми стана много неприятно, макар да знам, че е факт. Sad

Верно, бе, как не се сетих за Продавалника ... Wink

# 31
  • Мнения: 550
dalches, погледни в този подфорум, там пишещите са запознати отблизо с проблемите на такива деца, можеш да се ориентираш към някоя тема за твоя град... иначе за такива магазини никога не съм чувала, сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт