До каква възраст "помагахте" на детето да се храни?

  • 4 838
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 077

off, ama i az obicham ponyakoga taka:

Цитат
примерно да си сложи кетчуп на пилето с ориз
Mr. Green

# 16
  • Мнения: 127


А на ДГ ходи ли? Как е там?
Ходи на ДГ, както казах, и там е така хапва няколко лъжички и после госпожата или лелята и бутат още няколко лъжици в устата.
Понякога си мисля, че не е толкова безнадеждно положението, понеже някой работи си ги яде сама - салатата, таратора, плодовете, филийки разни и си викам "Какво пък толково, не яде манджи и толкоз". Но това означава в градината да пропуска обяда и вечер да яде само сандвичи, което не ми се струва много добре.  Примирила съм се, че ще е "елегантна" мадама, щото, то и аз съм 42кг, но не мога да се примиря, да я храня още 5 години, примерно. Ами ако имам второ ? докато нахраня едното и то дошло ред на второто да яде!
Снощи и сготвих пилещка супичка, понеже обича, сипах и едно черпаче (като на котенце) . Това става към 8 и половина и казах, че като сварши "Шатовалон" вдигам чинията, колкото яла, яла. Нахрани се преди края на филма. Ще продължавам така и с малки порцийки, пък да видим

# 17
  • Мнения: 5 183
Моя Томи все още се храни с моя помощ понякога, но мисля да спирам, защото го виждам 4е и сам се справя много добре, а и не страда от липса на апетит.
Имам позната, която все още храни сина си /даже супите му дроби с хляб, като попара/, а той скоро ще навърши 7 години. Не ми се иска да сме като тях.

# 18
  • Мнения: 2 792
 Аз не помня, точно и двамата си се хранят самостоятелно от много отдавна, но май някъде на около година и половин или там някъде.
 Момчил на 2 години и 3 месеца си се хранеше абсолютно сам и за това го преместиха от яслата в градината, защото се води, че е  самостоятелен. Той си ядаше сам от отдавна и аз се изненадах, че в яслата го смятат за голямо постижение, но сега, като ви чета newsm78
  Само, че аще му помагам да се облича и да се съблича, че тая работа с махането на дрехите през главата, доста го затруднява, така че да не го вземете за някакво генийче Wink

# 19
  • Мнения: 6 472
Andry, като те чета оставам с впечетлението, че за мойта щерка си го писала newsm78 Тя вече е на почти 7 години, но като седне да яде е страшен заплес. Изяжда 3-4 лъжици и после се сеща да приказва и да прави какво ли не Close До преди известно време си позволявах да я храня чат-пат, ама сега вече някак си не върви Confused Изобщо не ми е ясно как ще я кара като тръгне на училище след 20 дни Shocked

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз сега съм на този хал - със самостоятелното ядене и нау4аването .голям проблем ет ова в къщи , хвър4и храна наляво и на дясно , но държи да го прави сама. даже не ми дава да и давам аз в устата . ако си поднася неината лъжица- си я хапва ,ако давам аз с друга - не иска . може би ре6ението е да дава6 предпо4итани от детето  храни и наистина да го оставяш само . ПОне Гери изпитва ужасно удоволствие да се храни сама . но и да се маца..ва6ите деца като се нау4аваха така ли правеха . ръцете се завират в храната , вси4ко се стиска и се прави намалки пра4енца ... как го превъзмогнахте (имам предвид како трябва да правя в такъв слу4аи ?)

# 21
  • Мнения: 4 212
Аз те разбирам напълно.Проблема мисля, 4е не е в това дали ще хване само вилицата и да яде, ами в това 4е е злоядо. Бях същата, майка ми ми тикаше в устата до 8ми клас без да преувели4авам.Нямах апетит и тя буквално ме насилваше да ям, и ми викаше, не те ли е срам дърта магарица да те храня. На абитуриентската си бях 39 килограма, живи мощи. Не оби4ах по4ти никакви храни, за лук в яденето да не говорим. Слаба имунна система и много нисък хемоглобин, сире4 анемия. Това вси4ко от злоядстване. Сега ям вси4ко, ама келфайда.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
От 7-8 месечна изяви желание да се храни сама и аз й разрешавах, макар че беше трагедия. На 1г.2м.ядеше вече сама и с много зор успявах да й пробутам аз някоя лъжица, за всичко иска да се справя сама и аз я стимулирам. На 1г.6м почна ясла и там си се хранеше сама. Сега си яде сама, седнала с нас на масата.
Когато започна сама да яде, започна и горе-долу да се храни, пак не яде кой знае колко, но аз не я насилвам.
Според мен не е нормално дете на 4-5год. да го храни майка му.
Остави го сам, нищо няма да му стане 3-4 дни да яде по-малко. На теб може и да ти се къса сърцето, но ако наистина е гладен ще яде.
Проблемът на злоядото дете е майка му.
newsm10 Племенника на мъжа ми е на 6 години и нищо не може да прави сам, хранят го в устата, дори 1 банан не си държи сам, ако поиска нещо да яде се вдига световна тревога и се безпокоят всички комшии и 1ч. през нощта, защото на детето му се ядяло нещо и трябвало да се намери веднага. Освен че не може да се храни, не може да се облича, съблича, приспиват го на ръце, изпикават го в кофичка от кисело мляко или през балкона, къпят го, бършат му дупето и всичко каквото се сетите. На мен ми беше много странна гледка толкова голямо дете да стои с отворена уста и да чака да му дадат хапката в устата.

Общи условия

Активация на акаунт