Френски прозорец-щори или завеси?

  • 14 019
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
А щорите как се подържат  newsm78
пак по същия начин мисля аз  Mr. Green

п.п. даже с щорите трябва да се разкарвам и до хим., че доколкото знам от понзати с такива щори е хубаво да се чистят на хим.
а пердетата свалям докато се перат мия проозрците и закачам  Peace

# 16
  • Мнения: 2 803
Предпочитам завеси пред щори. Някак като офис ми стои. Аз също съм с френски прозорци и чесно казано завесите дърпам само вечер. Не искам да скрия изгледа към морето.

# 17
  • Мнения: 1 085
А щорите как се подържат  newsm78
пак по същия начин мисля аз  Mr. Green

п.п. даже с щорите трябва да се разкарвам и до хим., че доколкото знам от понзати с такива щори е хубаво да се чистят на хим.
а пердетата свалям докато се перат мия проозрците и закачам  Peace

Отлепваш от велкрото, развърваш конците, изнизваш ребрата и в пералнята - за 2 минути работа. После влажни, БЕЗ да гладиш, в обратен ред закачаш. Хамалогията е много по - малко отколкото при пердета. Имала съм и двете.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 397
А щорите как се подържат  newsm78
пак по същия начин мисля аз  Mr. Green

п.п. даже с щорите трябва да се разкарвам и до хим., че доколкото знам от понзати с такива щори е хубаво да се чистят на хим.
а пердетата свалям докато се перат мия проозрците и закачам  Peace

Отлепваш от велкрото, развърваш конците, изнизваш ребрата и в пералнята - за 2 минути работа. После влажни, БЕЗ да гладиш, в обратен ред закачаш. Хамалогията е много по - малко отколкото при пердета. Имала съм и двете.

Малко ще разводним темата ама  Mr. Green
Явно си зависи от пердета и щори, това което ми описваш си е голяма хамалогия. Ние сме с пласмасови первази и кукички и свалям за минута всичко. Махам на перваза накрайника дърпам пердетата със куките от там в пералнята и след това БЕЗ да гладя / пердетата не ми се мачкат/ закачам пак наново. Може би ако трябаше да ги гладя руго щях да пиша сега  Mr. Green

А иначе имаме в кухнята от тези гадните тънки щори и само чакам да се изнесем и това чудо няма да ми влезне повче в къщата  Sick

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 571
corset, японските щори се подържат по същия начин, както и римските. Всъщност има едни готови панели от специална материя, която и на мен не ми е ясна, но аз например имам в къщи японска стена от плат. Даже има само по една пръчка на панел и се свалят още по лесно и от римските.

# 20
  • Мнения: 1 085
corset, японските щори се подържат по същия начин, както и римските. Всъщност има едни готови панели от специална материя, която и на мен не ми е ясна, но аз например имам в къщи японска стена от плат. Даже има само по една пръчка на панел и се свалят още по лесно и от римските.

Този вариант е само за мързелани като мен. И без това отдавна точа зъбки за японска стена.

# 21
  • Мнения: 3 641
Предпочитам завеси пред щори. Някак като офис ми стои. Аз също съм с френски прозорци и чесно казано завесите дърпам само вечер. Не искам да скрия изгледа към морето.
Ей за това винаги съм мечтала.Да имам гледка към морето, което толкова обичам Heart Eyes Щастливка си  bouquet
Изивнявам се за спама

# 22
  • Мнения: 1 149
Благодаря на всички момичета,които се включват  bouquet
Коментирайте си споко,нали за това е темата да дадем  предимства и недостатъце на щори и пердета. Peace

# 23
  • Мнения: 221
Външни ролетни щори и завеси,аз бих заложила на това.

# 24
  • Мнения: 1 149
За момента решението ми е ......нещичко в цвят бордо Hug

# 25
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Моля покажете си японските стени който има.Искам да видя как стоят на живо.

# 26
  • Мнения: 28
На френски прозорец щорите тип японска стена стоят много добре.По принцип можеш да си ги поръчаш от плат за пердета(тънка или/и плътна материя).А и подръжката е изключително лесна.

# 27
  • Мнения: 1
По принцип за френски витраж наистина най - добрият вариант е Японската стена. Този вариант е много лесен за подръжка, тъй като се изработва от текстил за завеси. Аз в къщи имам Японска стена и съм много доволна поръчах си я от Студио Хармония на гърба на спортна зала там има невероятен избор от всякакви материи и голямо разнообразие на колекции.

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имам френски прозорец с вертикални щори, които мразя от дън душа. Защо не съм ги махнала ли - проблемът е, че прозорецът/врата (към терасата) е в детската стая и там ми трябва пълно затъмнение, иначе човекът може да цъфне по развиделяване в 5. По едно време чак се бях замислила да сменя френския с обикновен прозорец, защото така и не се използва, а в детската нямаме една стена без прозорец или врата, че и по две. Но сигурно по-лесно ще е да намеря хубави затъмняващи завеси, и след като ми е нестандартен размера, ще трябва по поръчка да търся....

# 29
  • Мнения: 28
Още една идея,но не знам дали е практично и дали ще ти се впише в обстановката.Има едни завеси като ресни,от много финни и тънки конци са направени.Не зная точно как се казват

Общи условия

Активация на акаунт