Съотношение брой стаи и брой членове в семейството.

  • 3 719
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
Двустайните- от стария тип строителство: хол, кухня и спалня, са много удобни и просторни за цената си - това, което аз съм направила след като го купих- холът веднага, с усвояване на балкона, се превърна в огромна стая, кято е трапезария с кухненски ъгъл, останалите две стаи направих на спални, старата кухня стана много симпатична малка спалня, а голямата стая стана страхотна детска; кухнята с трапезария е достатъчно просторна и за кухня, и за всекидневна: ние там прекарваме по голяма част от денонощието
И у дома е така.Аз лично бих искала всяко от децата да си има стая.

# 16
  • Мнения: 1 763
Идеалният вариант е всяко дете да си има стая, а родителите спалня. Ние засега нямаме жилище, живеем под наем, но планираме жилищен кредит след година-две. Най-вероятно ще се спрем на двустаен апартамент, едната стая ще е детска, а ние ще си сложим спалнята в единия ъгъл на хола. Ако имаме второ дете, ще е в една стая с първото, няма начин.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Децата ни си имат отделни стаи, ние си имаме спалня, отделно хол и кухня.
До скоро бяхме с една стая по- малко и определено ни беше тясно, особено като порасна и малкото дете..
Сега ни е много удобно, всеки със собствено пространство.

# 18
  • Мнения: 183
И аз като вас мисля,че е най-добре две детски ,спалня,хол,кухня и баня,но в случая на автора на темата-мисля,че и една детска и една спалня ще и свърши работа .

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние сме с две спални и хол с кухня на едно - типичното ново строителство. Двете деца ще ползват една стая, засега само баткото е в нея, бебето е при нас. Какво да ти кажа...не ни е много широко Confused Не че са малко стаите, а по-скоро са малки самите стаи. Примерно в детската се наложи да поръчвам двуетажно легло, въпреки че съм против, защото просто иначе нямаше да събера две легла, бюро, гардероб и т.н. Мазе нямаме, а идея си нямаш колко боклици се събират непрекъснато и се чууудя къде да ги завра. Холът ми изглеждаше приличен преди, сега ми е тесен, то не са столчета, проходилки, кошари, у-жас. И за финал - искаме още едно дете Crazy
Ще сменяме жилището, то е ясно Laughing

# 20
  • Мнения: 2 013
Ние бяхме тричленно семейство и къщата ни беше с 2 стаи и хол.
Едната за мен (единствено дете съм),а другата за нашите.
По-нататък ще осигурим и стая за дъщеря ни,а ако някой ден се решим на второ дете,задължително ще се в отделни стаи.
Не мога да си представя 2 деца на различна възраст да живеят в обща стая,без лично пространство. Naughty Самата аз,не бих могла.

# 21
  • Мнения: 12 669
Имат отделни стаи, но повечето време си прекарваха в едната. Там и спяха.
Комшийката и тя е така и сега 2 снахи са й се натресли. Мисли за бъдещето Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако са две деца,докато са малки става да си имат една обща детска стая.Ако са еднополови и им харесва и като големи може да си останат заедно,в противен случай бихме направили така,че всеки да си е отделно.

# 23
  • София
  • Мнения: 888
Всеки си има стая при нас. Отделно си е хола,трапезарията и кухнята. Но децата съм сложила в една стая засега, защото не могат да спят отделно - твърде са малки, за да спят поотделно. Като поотрастнат и поискат всеки ще си е в стаята.

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Колкото повече стаи, толкова по-добре. Ако можете да си го позволите - не се колебайте.Докато децата са малки си търсят дружинка, но като пораснат искат самостоятелност.

# 25
  • Мнения: 239
Ами,тук първо е много важно да се погледне на апартамента от типа -дали ще е тристаен или двустаен,но КУХНЯТА да е отделно. Защото това си е отделна стая! Много е важно всеки да си има своята самостоятелност. Нашият апартамент е достатъчно голям и въпреки това си пречим понякога. Но когато кухнята е отделно е съвсем различно,тя може да се превърне в една всекидневна,а холът си остава гостна и там човек също може да спи вечер на разтегателния диван и да го ползва,а и да си почива през деня пред телевизора например. Покрай заниманията ми с недвижими имоти съм срещала например:  апартамент двустаен -70 кв.м. - голям хол,голяма кухня и спалня (по проект). Беше преустроен така,че килерът беше избит и превърнат в бокс към хола(килерът е бил съседен на хола),кухнята беше превърната по-голямата стая за сина,а спалнята (официалната,по нотариален акт)-беше за момичето. Родителите спяха на дивана в хола и не са имали никакви проблеми. С телевизор във всяка стая и лаптоп/компютър и собствени гардероби(скринове) четири човека (големи) живееха прекрасно в уж двустайния апартамент. Ако обаче човек си купи ново строителство двустаен 70 м2, ще си има просто две голями и просорни помещения и някоя и друга тераса,но никой няма да има самостоятелност. А и когато кухнята е отделна стая,тя не само,че е и всекидневна,а и не се умирисва всичко като се готви...
 И още нещо много важно- при повече от 1 човек дори в един апартамент рано сутрин е страшна работа около баня и тоалетна,затова е хубаво да има 2 санитарни възела или поне ако са баня и тоалетна отделно,да се сложи тоалетна и в банята.А и не само заради тази ситиация сутринта,сигурно много хора са се сблъсквали със ситуацията на един му се къпе,друг иска до тоалетната и т.н.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като Erica сме.
Добре ни е и никога няма да ме убедите, че всяко дете в собствена стая е ОК. Пълна скука.

# 27
  • Мнения: 2 175
Аз много се измъчих докато си търсех жилище..
Двама сме - аз и синът ми, но много исках да сме в отделни стаи..
Подраства и не го намирам за нормално да спи заедно с майка си, както и не ми се искаше аз да спя на диван в хола напр..
Накрая извадих късмет - старо строителство с идеално разпределение - 2 спални, хол, голяма отделна кухня, баня и тоалетна и голяяяма тераса от всички таи..

# 28
  • Свищов
  • Мнения: 874
Апартаментът ни е 3 стаен, но дефакто са 4 - спалня, детска, хол, дневна(столова), кухненски бокс и санитарен възел(отделно баня и тоалетна и с преходно помещение). 110 квадрата с терасите...С кака ми винаги сме били в една стая и определено сега това ми липсва. Имам си самостоятелна стая, но дълги години съм я делила със сестра си и нещо все ми липсва в нея. Друго си беше да си поговориш с някой преди заспиване или да си подадете ръце през леглата и да заспите така. 8 години ни е разликата и единствено при учене сме си пречели, защото аз чета на глас, за да запомням по-лесно. Но пък на разположение са ни били още 3 помещения.

# 29
  • Мнения: 12 669

Добре ни е и никога няма да ме убедите, че всяко дете в собствена стая е ОК. Пълна скука.

Подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт