изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
nat7 ,ако а тези премии са платени соц осигуровки,ще увеличат обезщетението.Но има варианти да не влизат в осиг доход,зависи как ги е пуснал работодателят.Вземи си Пик код и на сайта на НОИ провери дали са ти включени в осиг доход

# 256
Здравейте мами. Имам едно въпросче. Терминът ми е на 14.10.2010г.  В майчинство ще изляза 30.08.2010г. От средата на м.Март започнах да се осигурявам във фирмата на мъжът ми на 1000лв. В другата фирма, в която работя на половин работен ден обаче се оказа, че шефът за да не ни плаща осигуровки ни е пуснал всичките в неплатен отпуск от м.Октомври 2009г., като м.Септември ме е водил в платен отпуск. От м. Април като разбра, че съм бременна ми пусна осигуровки на 300лв. Как ще ми се изчисли майчинството при положение, че са ме водили толкова време в неплатен отпуск?

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Nina_Koleva ,това че си била в неплатен не е пречка да ти си изчисли обезщетението.Базата ти е август09-юли10г.За месеците в неплатен ще ти се смята 240 лв

# 258
Здравейте искам да попитам нещо термина ми е за 23.10.10 г. смятам от 01. май да излизам болнични как да разбера колко майчинство ще вземам в смисъл взема се дохода 1 година назад от дата на болнични или .... Thinking значи до януари 2010 ме осигуряваха на 345 бруто а януари февруари на 373 а март и април на 414 малко не ми е ясно  Blush
Благодаря ви предварително

# 259
  • Мнения: 108
Здравейте,
искам и аз да попитам нещо относно майчинските. Години наред съм осигурявана на 380лв. Когато забременях излезнах в болнични от 4-тия месец на бремеността и така до края бях в болнични. Каква сума ще ми бъде майчинството, т.е. това че съм била в болнични ще окаже ли влияние на сумата, която ще вземам.
Благодаря предварително.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
искам и аз да попитам нещо относно майчинските. Години наред съм осигурявана на 380лв. Когато забременях

болничния няма да повлияе на обезщетението
обезщетението ще ти грубо 300 лв

# 261
Здравейте момичета!бременна съм в 6ти месец и аз като всички се интересувам от размера на бъдещото си обезщетение.Ситуацията ми е следната: термина ми е на 25.08.2010г.По мои изчисления трябва да изляза в 45 дневния си болничен на 11.07. Въпросите ми са следните:
1.С каква дата трябва да бъде издаден 45 дневния болничен, при положение че 11ти е неделя?(да не стане някаква грешки при лекаря ми, е знам че е много важно това с каква дата е)
2.Аз искам да изляза един месец по-рано в болничен (на общо основание)т.е. някъде от началото на м.Юни.Това ще се отрази ли много на бъдещото ми обезпечение?Доктора ми каза че първо издават един болничен за 7 дена и след това издават за 30 дена- как е най-добре да бъдат съчетани датите на двата ми болнични, за да няма прекъсване между тях, а и счетоводно нещата да са точни?
3.Всъщност какъв ще бъде размера на обезщетението ми при положение, че осигурителния ми доход е както следва: м.Юли 2009- 254.30 лв., Август- 247.57, Септември- 249.04, Октомври- 252.59, Ноември- 326.88, Декември-326.88.От Януари се осигурявам допълнително, както следва-1083.96, Февруари- 1333.96, Март-1333.96лв. И горе долу същата сума ще е и за Април и Май.А после идват болничните...
Дано ясно съм се изразила.Благодаря предварително на всеки, който си направи труда да ми отговори!

# 262
Сега като се поразрових из темите възникна още един въпрос- кога ще е най- удачно да прекратя втория си трудов договор имайки предвид гореописаната ми ситуация?

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
1.С каква дата трябва да бъде издаден 45 дневния болничен, при положение че 11ти е неделя?(да не стане някаква грешки при лекаря ми, е знам че е много важно това с каква дата е)-щом се пада да е от 11,болничния ще започва на 11,но датата му на издаване ще е 12,защото на 12 ще отидеш да ти го издадат
2.Аз искам да изляза един месец по-рано в болничен (на общо основание)т.е. някъде от началото на м.Юни.Това ще се отрази ли много на бъдещото ми обезпечение?-тъй като 6 месеца назад от този болничен си на различни суми осигурена,този болничен ще се отрази Доктора ми каза че първо издават един болничен за 7 дена и след това издават за 30 дена- как е най-добре да бъдат съчетани датите на двата ми болнични, за да няма прекъсване между тях, а и счетоводно нещата да са точни?-за кои два болнични питаш-няма как да има прекъсване между 7 дневния и 30 дневния от ЛКК.и след това може директно да ти издадат 45 дневен3.Всъщност какъв ще бъде размера на обезщетението ми при положение, че осигурителния ми доход е както следва: м.Юли 2009- 254.30 лв., Август- 247.57, Септември- 249.04, Октомври- 252.59, Ноември- 326.88, Декември-326.88.От Януари се осигурявам допълнително, както следва-1083.96, Февруари- 1333.96, Март-1333.96лв. И горе долу същата сума ще е и за Април и Май.А после идват болничните...-трябва ми точната дата на 45 дневния,пишеш,че е 11 ,но кой месец

втория трудов договор го прекрати малко преди издаването на 45 дневния или ако излизаш в болничне преди това,го прекрати преди болничния за общо заболяване


# 264
Благодаря много за бързия и компетентен отговор! Става въпрос за 11.ЮЛИ.2010 год. (тъй като термина ми е на 25ти август).Значи ако правилно разбирам някъде към началото на Юни да си взема общия болничен и да прекратя втория договор(да спра да си внасям високите осигуровки)?и месеците до термина ще ми се изплащат болнични върху малкия ми доход от основния трудов договор...Направо почвам да се чудя имаше ли изобщо смисъл да внасям допълнително осигуровки...
Очаквам да ми изчислиш колко горе долу ще ми е обезщетението.Благодаря много предварително!!

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
обезщетението ще е 600 лв.втория договор го прекратяваш преди първия ти болничен.ако ще взимаш юни,прекратяваш го юни.ако ще взимаш направо 45 дневен,прекратяваш го юли.има голям смисъл от допълнителното ти осигурвянае,защото иначе обезщетението щеше да ти е 240 лв.

# 266
Наистина за човек, който си няма понятие от "счетоводни неща" е голяма помощ, че поне по форумите има хора, които помагат!Сега се поуспокоих, като разбирам, че все пак е имало смисъл да пестим парички за осигуровките.Още веднъж- ОГРОМНО благодаря!

# 267
Эдравейте понеже много искам второ дете а ме осигуряват само на 360
Как мога да си вдигна осигоровките эа да вэимам поне 400  на месец майчинство и по колко трябва да внасям в продалжение на 1 г

# 268
Моля ви да ми обиасните какво точно да направя понеже ништичко нераэбирам baby_neutral Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Praynig Praynigмерси

# 269
  • Мнения: 3
Моля ви да ми обиасните какво точно да направя понеже ништичко нераэбирам baby_neutral Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Praynig Praynigмерси

Общи условия

Активация на акаунт