изчисляване на майчинство

  • 89 582
  • 794
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mimence_y ,ще имаш 12 м стаж към момента на издаване на 45 дневния ти болничен.Обезщетението ще е грубо 800 лв

# 496
  • София
  • Мнения: 119
Добре! Мисля,че разбрах. Благодаря много за търпението и информацията, която даваш!

# 497
  • Мнения: 28
Здравейте,

може ли да ми помогнете да си изчисля приблизително колко майчинство трябва да получавам като от 29.08 съм в 45 дневен болничен по майчинство. от февруари съм осигурявана на 2000 лв, преди това на 570 лв.

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,може ли да ми помогнете да си изчисля приблизително колко майчинство трябва да получавам

грубо 1000 лв

# 499
  • Мнения: 14
Elfita, по мои изчисления чистото ми възнаграждение е  800 лв.
*12 месеца = 9600/251 дни=38.25 *90%=34.42 / на ден / и вече зависи от дните в месеца,ако са 21, би трябвало да е 722.82 лв.-вярно ли съм ги пресметнала.

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mimence_y ,не се смята така-ощетяваш се  Wink.Чистото ти е 800 и толкова ще ти е обезщетението

# 501
  • Мнения: 28
Благодаря за инфото.

# 502
  • Мнения: 14
Еми дано да си права, ще видим.Благодаря ти.

# 503
Здравейте, ако се осигурявам на 2000лв колко трябва да внасям всеки месец, и колко на 1000лв.

# 504
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, ако се осигурявам на 2000лв колко трябва да внасям всеки месец-755.80 лева , и колко на 1000лв-377.90 лева

# 505
Здравейте и аз да попитам, че не срещнах казус като моя.
Бременна съм термина ми е октомври, 1 септември трябва да изляза 45 дневен болничен.
От ноември месец 2009работя по трудов договор на 535лв заплата.
Едновременно с това се осигурявам като самоосигуряващо се лице на прага през цялото време с право на майчинство  и болнични.
Какво майчинство ще взимам долу-горе и има ли смисъл последните два-три месеца да се осигурявам на по-висока заплата- там където съм на трудов договор.

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
martinka_ ,няма смисъл да вдигаш доп осигуряването .Ще получаваш грубо 800 лв обезщетение,ако 12 те пълни календарни месеца си била осигурявана на това,което си написала

# 507
Благодаря, ти Елфита  bouquet

# 508
Здравей Елфита!и аз като повечето тук се обръщам лично към теб, защото виждам, че предимно ти отговаряш!Казуса ми е следния (аз съм писала и преди, но сега възникват нови въпроси).Осигурителния ми доход е както следва: Юли 2009-254.30;Август 2009- 247.57;Септември 2009- 249.04;Октомври 2009- 252.59;Ноември 2009- 326.88;Декември 2009- 326.88.От Януари 2010 се осигурявам допълнително на 4 часа и дохода ми е както следва: Януари- 1083.96;Февруари- 1333.96;Март- 1333.96..и така до Май включително.На 1ви Юни излезнах в болничен за 7 дни (така е реда в ЖК) на общо основание.Взех си 2 болнични за двете фирми, защото не прекратих втория договор (по препоръка на счетоводителката).После взех още един болничен от 08 Юни до 08 Юли. И следващият, 45 дневния, който тече и в момента ми е от 09 Юли до термина (но не той е предмет на въпросите ми).Та така.Стигам до същността най накрая:)Днес получих плащане от НОИ на обща стойност 931  лв. (и стотинки).Справката сочи следното:  За болничния от 1ви до 8ми юни са ми изплатени 174.91.Доход от който са изчислени- 221.20лв.И за болничния от 8 юни до 8 юли са изплатени 743.35лв.Доход от който са изчислени- 940.11 лв.Навсякъде фигурира само основния работодател.Име и булстат на втория работодател няма никъде!Няма данни дали е внесен болничния  от втория работодател даже.Другото което е още по интересно- в справката на НОИ, основния работодател за м.Юни е подал осигурителен доход един път от 15.18 лв. за 22 раб. дни и след това има още една графа отдолу в която е подаден доход от 1161.31лв., без да са споменати раб.дни. За Юни,при данните от втория работодател не фигурира нищо (така ли трябва да бъде, или отново са закъснели?).Стана много заплетено поне за мен, но въпроса ми е всъщност свързан с това, че на мен тия 932лв. ми се струват много и според мен е допусната някаква грешка от основния работодател.Или може би това е общата сума от болничните и в двете фирми и е нормално така да изглеждат нещата?Благодаря ти предварително за отделеното време,ако решиши да ми отговориш!

# 509
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
даранова ,какво среднодневно ти е изчислено от НОИ за 45 дневния болничен?

ако не са представени док от двете фирми,няма да ти изплатят болничните
също трябва да виждаш от двата булстата сумите и двата болнични

пиши мейл на НОИ-в сайта ги има

Общи условия

Активация на акаунт