Наистина ли са такива цените на зъболекарските услуги???

  • 116 271
  • 536
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 397
А пък чух за някакъв стомат.,който даже гледал канала под микроскоп.Лечението струвало към 500лв за зъб.

# 136
  • Мнения: 325
Здравната каса ти поема точно 21,13 лв. за вадене на зъб. Доплащането зависи от цената на зъболекаря ти за тази услуга. Точно толкова поема каста и за пломба, но с амалгама или химичен композит.

Rol, какво значи те били само магистри след завършването? Не го разбрах това. Завършват магистърска степен, но са доктори разбира се. От там нататък който иска може да се специализира тясно като хирург, ортодонт, протетик и т.н., но това няма общо с докторската степен получена при завършването. Това е все едно да кажеш, че Джи Пи-тата не са доктори.
Благодаря!

# 137
  • Мнения: 690
А пък чух за някакъв стомат.,който даже гледал канала под микроскоп.Лечението струвало към 500лв за зъб.
Много стоматолози в България имат микроскопи. Микроскопите са скъпи и е нормално ендодонтското лечение да възлиза на тази сума.
 
 

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 18:10 от Xylometazolin

# 138
  • Мнения: 397
Aми завършват магистри.Нали първата степен е бакалавър,после е магистър,после докторант.А повечето не си правят труда да специализ.,правят луксозния кабинет,и хайде да вземаме големите пари.А пък старата генерация въобще не желаят да ходят на курсове -затова имам и 2 розови зъба,от чудесно каналопълнежно.Знаеш ли сега като разпитвам вече какво става-един докато ти чисти канала яде ябълка че прегладнял,друг като ти вади зъб с едната ръка пуши,трети решава да извади пулпитен зъб и да сложи мостче.А един познат ми каза,,махни ги тия прости шлосери,,

# 139
  • Мнения: 3 818
Aми завършват магистри.Нали първата степен е бакалавър,после е магистър,после докторант.А повечето не си правят труда да специализ.,правят луксозния кабинет,и хайде да вземаме големите пари.

Ти знаеш ли колко струва специализацията на един стоматолог, та така с лека ръка ги обвиняваш в мързел.  ooooh!
За преди 5-6 години мога да ти кажа, че една специализация струваше в порядъка на 30-тина хиляди. Сега дори не мога да си представя какви са цените. Така ли се вадят 30 хил, вие съвсем в сферата на фантазиите го ударихте.  Laughing
Знаеш ли колко време минава преди един млад стоматолог набере скорост, пациенти, работа, която да му позволява да издържа кабинета си, за печалба да не говорим, защото в първите години и това е илюзия.
А "луксозните кабинети" струват над 100хил, как според теб се обзавежда такова нещо. Само за да почне един стоматолог работа, трябва да има автоклав, който най-евтиният с консумативите скача към 4-5хил. А дори не ти говоря за машината, инструментите, материалите. Въобще не можете да си представите за какви инвестиции става дума и откъде ги намира един 23-5 годишен току-що завършил зъболекар, че да плясне и още 30хил на масата за специализация. Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 397
Аз не споря за цените и не се оплаквам от това ако не си прочел по-горе.И това не ги оправдава,щом са избрали тази професия трябва да са на ниво.Ама то затова в тая държава сме зле-защото всеки гледа колко пари ще изкара на чужд гръб,а не какво ще даде за да ги заслужи.

# 141
  • Мнения: 690
Аз не споря за цените и не се оплаквам от това ако не си прочел по-горе.И това не ги оправдава,щом са избрали тази професия трябва да са на ниво.Ама то затова в тая държава сме зле-защото всеки гледа колко пари ще изкара на чужд гръб,а не какво ще даде за да ги заслужи.
Политиката на здравеопазване в дадена държава се обуславя от много фактори!
 Осигурен си и очакваш качествено лечение. Решаваш, че ще ползваш своите безплатни услуги/ което се случва в 80% от случаите/.
 Но, тук има едно голямо Но! Касата плаща на стоматолога паста, амалгама и в краен случай скапан химиокомпозит.
 От тук нататък пациента е този, който решава дали иска "безплатните услуги" от своите осигуровки или качествено ендодонтско лечение, с  иновативни материали, както и качествени фотокомпозити, които нито здравната ти осигуровка, нито здравната каса, могат да поемат това лечение.
 Пациента е този, който трябва да се интересува какво му слагат в устата. Когато ходя да си купя хляб, гледам всички видове и взимам този, който е вкусен и здравословен за мен. Така и пациента трябва да прояви инициатива за своето здраве.
 И ако пациента не е на ниво, то няма как и стоматологът му да е такъв!
 
 

# 142
  • Мнения: 4 068
Ма то изобщо не е задължително да имаш някаква специализация, за да си на ниво. Айде стига глупости сте говорили без изобщо да сте наясно за какво иде реч, че чак започвам да се дразня. Единствените признати специалности в Европа са хирургия и ортодонтия. Всичко друго е поливалентни стоматолози с интереси в някаква област. Не може да казваш за всички, че са мързеливци видиш ли и гонят само голямата печалба щом не са изкарали специализация. Ами 6-те години учене от мързел ли са? Ще ти кажа колко пари му излезнаха само семестериалните такси на мъж ми за тези 6 години-близо 30 000 лв. Само такси. Отделно учебници, квартири и всичко друго, което се сетиш. Ето ти и малко снимки на кабинета, който няма да ти казвам каква космическа сума струва.





Не са много хубави снимките, но става ясно. И после колко според вас трябва да струва една пломба? 5 лв. или 10 може би? Не виждам как, а и защо трябва да стане това след като за едни ботушки дето ще се носят един сезон без проблем повечето хора хвърлят 100 лв. примерно.
Стига сме слагали всички под един общ знаменател. Това, че по-възрастните зъболекари вече не стават за нищо също не е вярно /поне не във всички случаи/, защоно може и по по остарял метод да ти запълнят канала, но пак да го направят качествено.

# 143
  • София
  • Мнения: 748
Ренци, много готин кабинет, има си всичко, което и както трябва, хареса ми! Поздрави мъжа ти за добрия вкус, прииска ми се да седна на стола!

# 144
  • Мнения: 4 068
Абе то на никой не му се иска да сяда на зъболекарски стол, ама са необходимо зло за жалост. Аз съм такава шубелийка, че да не ти обяснявам. Силна вилна съм докато не седна. Grinning

# 145
  • Мнения: 445
Най-пресни цени  Grinning:
Пулпит: Арсен - 20, лекарство - 5, вадене - 10, пълнене -10, пломба - 20. Май доста тънко като чета  Thinking
Само пломба - 30 лв.
Предстоят две коронки по 170 лв всяка.

# 146
  • Мнения: 4 068
Това за едноканален зъб предполагам. Не е толкова тънко. За сметка на всичко останало коронките са малко над средната цена. Ние изчисляване цените на калан. 25 лв. на канал плюс пломба от 30 до 60 лв. в зависимост от класа фотополимер. Тоест едноканален зъб ще ти излезе 55 лв. средно.  Арсен рядко слага мъж ми. Бие упойката и веднага вади нервите и разширява каналите. На втория ден пълни.

# 147
  • Мнения: 397
Е така с упоиката е най -добре.Защо въобще преди я слагаха тая отрова?

# 148
  • Мнения: 397
И за информация -на мен при лечение на канал винаги ми го запечатват с фотополимер,а не с временна пломба-30лв.

# 149
  • Мнения: 445
Аз кърмя и зъболекарката каза задължително без упойка. Зъбът е мъдрец, май е с повечко канали. На мен също ми се видя множко за коронките. Предишната ми зъболекарка ми искаше по-малко, но сега са предни зъби. Казаха, че трябвало и временни коронки, та затова .
Пломбата мисля, че не е фотополимер. Когато ми слагат фотополимери използват една машинка, дето пиука, а сега нямаше. (Извинявам се за обяснението, но нищо не разбирам от стоматология)

Общи условия

Активация на акаунт