Наистина ли са такива цените на зъболекарските услуги???

  • 116 260
  • 535
  •   1
Отговори
# 180
  • 1st floor
  • Мнения: 9 159
Не мога да приема такова отношение от страна на зъболекаря, колкото и да е добър, защото ти си плащаш и не тряббва да имаш притеснения да пиша за каквото и да е. Трябва да ти се обясни точно и подробно за какво си даваш парите и какво да очакваш. Другото е бош лаф да знаеш. Комуникацията и доверието между лекар и пациент за основните неща в една практика.
Съгласна съм, но няколко опита направих да я сменя и все на пълни некадърници попадам/не мога повече да си правя експерименти/...та предпочитам да ходя при нея... Tired

# 181
  • Мнения: 397
Rensi, дай моля те съвет какво да сложа - стави или стъклена опора.Горе ляво имам 1,2 и 3-ти зъб ,2 и 3 са умъртвени,назад нямам.Попитай моля те кое е по-добро.

# 182
  • Мнения: 4 068
Мъж ми не обича много да дава така съвети, когато не е имал възможност да погледне в устата, защото става малко наизуст работа, но..... Wink
Ти какво ще правиш там-протеза или мост?
Ако е протеза по-добре да е моделно лята със стъбловидна става.
Ако ще правиш мост по-добре моста да започва от другия трети зъб, за да е дъгова стабилизацията и да е по-сигурен моста. Иначе има по-голяма вероятност да се отлепи. Освен това ако се хваща само единия първи зъб в мост и му се слага корона е възможно да се получи разлика в цвета на зъбите и да си личи. От естетическа гледна точка е по-добре да хванеш целия фронт.
Пак казвам обаче, че е трудно така без преглед да се каже с точност.

# 183
  • Мнения: 397
Благодаря ти.Нещо обаче не ми се съсипва живия ми зъб.Два носещи зъба достатъчни ли са за тая става?Ще се съсипят ли?

# 184
  • Мнения: 4 068
Ако става въпрос за моделно лята протеза то и един зъб е достатъчен, за да носи ставата.
Обаче ти проверила ли си цената на такава протеза? Понякога се получава така, че разликата между такава протеза и мост не е кой знае каква, а моста винаги е по-добрия вариант.

# 185
  • Мнения: 397
Не съм проверила цената.Знаеш ли колко е?А мост не мога да сложа-назад нямам зъби.А тая моделно лята как ще се захване за дясната ми страна?

# 186
  • Мнения: 4 068
Ако говорим за моделно лята протеза или така наречената фрез протеза цената на една е от порядъка на 1000 лв. а може и повече да е. Иначе не е проблем, че назад нямаш зъби. Ако се направи дъговидно стабилизиране с мост от единия трети зъб и се включи целия фронт и се пусне мост до шести зъб/там където нямаш демек/ ще ти струва около 1400 лв. Обаче при втория вариант хем е по-стабилно хем ще имаш холивудска усмивка. Grinning
Според мен е абсолютно излишна тази моделно лята протеза, но ти най-добре си знаеш и твоя стоматолог съответно. В такива случай моят мъж не слага протези и винаги предпочита керамични подкови за дъгова стабилизация. При добро циментиране с качествен цимент това нещо на практика е вечно.

# 187
  • Мнения: 48 201
Препоръчайте зъболекар в района на Гео Милев или Лозенец, на добри цени и да работи рано  сутрин/вечер или през уикенда(дали ще се намери такъв изобщо  ooooh!)

# 188
  • Мнения: 397
Благодаря много Rensi,обсъждахме и подковата,но имам зъби,които не могат да бъдат прелекувани,и един с перфорация в канала и това ме спира за този вариант.Отказах се и от стъклена опора.Просто не мога още да реша.

# 189
  • Мнения: 4 068
Какво значи да не могат да бъдат прелекувани? Озадачаваш ме чак. Grinning
И каква е тази перфорация? От кога я имаш? Грешка на сегашния ти зъболекар ли е или на някой преди него? Болки имаш ли? Този зъб по всяка вероятност може да се лекува. Има достатъчно модерни методи позволяващи да се спаси зъба. Ако пък не винаги може да се извади и слагайки подковата на това място да има мостово тяло просто.

# 190
  • Мнения: 4 068
Друга възможност подхвърля съпруга ми- вместо става да се види дали става да се сложи телескоп корона.

# 191
  • Мнения: 397
Ама то става ли само на един зъб?

# 192
  • Мнения: 397
Не може да се премахне старото каналопълнежно-3 пъти ми слага лекарство да опита да го размекне и не стана.А перфор.ме боля само когато с игличката влезе в канала,не знам откога е.Сега нямам проблеми.Но на снимката се виждаше,че канала не е запълнен докрая и тогава отворихме зъба,той е горен 6-ти.

# 193
  • Мнения: 690
Не може да се премахне старото каналопълнежно-3 пъти ми слага лекарство да опита да го размекне и не стана.А перфор.ме боля само когато с игличката влезе в канала,не знам откога е.Сега нямам проблеми.Но на снимката се виждаше,че канала не е запълнен докрая и тогава отворихме зъба,той е горен 6-ти.
Точно за това е ендодонтията. Отиваш при един качествен ендодонтист и си решаваш проблема. Друг е въпросът, че релечението на този зъб ще ти излезе доста скъпо. Crazy

# 194
  • Мнения: 4 068
Абе я си направи една снимка с твоя фотоапарат на устата/отворена де/ една обща-една на горна и една на долна челюст и ми ги прати, за да ги видим тези липсващи зъби къде и колко са и къде и какво може да се захване. Ако имаш рентгено графии ги сложи върху нещо светло или на прозореца и снимай и тях без светкавица. Това мога да предложа като вариант за още едно мнение от стоматолог. Без това обаче повече не може да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт