Как възпитаваме децата?В какви ценности?

  • 5 422
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 183


За малка госпожица - госпожице, когато станеш родител, тогава можеш да прецениш, кое е правилно или не. Нямаш необходимия житейски опит, за да ми пишеш такива дълги постове.


Ти откъде знаеш какъв опит имам hahaha hahaha hahaha Щом смяташ,че като родител разсъждаваш правилно и имаш голям опит,и преценяваш кое е правилно-о'к,твой си е проблема,детето си е твое,последствията които ще настъпят също. Само,че пускайки тема тук се предполага,че търсиш и друго мнение,одобрение,но в момента в който видя,че майки/хора без деца не те подкрепят започна да казваш кой може да пише и кой не може baby_neutral
А,че си говориш това което ти изнася ...


 Бях в шах...не можех да реша, какво трябва да направя и единственото, което ми хрумна е да говоря пред него за всичко това с учителката по мобилния. Тя трябваше да знае...така мисля аз, в никакъв случай нямах намерение да го покривам. Утре го чака разговор пред целия клас и обсъждане на проблема със всички...защото явно това не е само негов проблем.


Жалко за такива първосигнални хора.

Нямам намерение да  излагам сина си пред класа, ще поговорим само с учителката по въпроса, как и какво трябва да направи през ваканцията, за да си заслужи шестицата.
.


Съжалявам,че се включих в тема в която майката обижда детето си,но пък се радвам че единици подкрепиха мисленето ти и решенията които си взела,без да се замислиш какво причиняваш на детето си. Говоря само за излагането и обидните квалификации,които отнесе детето ти.

# 61
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И къде тук в поста ми видя обидна квалификация по адрес на детето ми? Посочи ми я "малка госпожице", точно и ясно. Ето ти и поста ми.

Днес направо незнам къде се намирам, толкова ми е гадно.
На обяд се връща моя отрок от училище и ми казва, че завършва с отличен, даже ми се обади преди това.
Взе да се съблича и от джоба на дънките му изпадна лист, поисках да го видя...какво е това нещо, а той - "не няма нищо, това е на някой съученик, намерих го под чина" и тръгна да го хвърля. Обаче нещо ме загложди и го накарах да го вземе от коша и да ми го даде. Идвайки взе да мрънка, че този тест май бил негов. Взех теста по математика, разгледах го и попитах сина си, защо аз незнам за него. Взе да мрънка изплашено. Поисках и тестовете по български и математика, които е правил днес и какво да видя, теста по математика 85% съвпада с този, който сина ми скри и който съдържа решените с червено задачи от учителката му.
И какво излезе, че сина ми е преписал най-нагло на изходния тест по математика...че ме е лъгал за това, което става и правят в училище, за да не си създава излишни главоболия.
Дълго давах заето за това, което с е е случило, обадих се на мъжа ми...говорихме. И както винаги той остави аз да реша проблема, защото няма да може да се овладее и после ще стане лошо.
Исках обяснения, получих още лъжи, но свързах пъзела и в крайна сметка разбрах голата истина. Бях в шах...не можех да реша, какво трябва да направя и единственото, което ми хрумна е да говоря пред него за всичко това с учителката по мобилния. Тя трябваше да знае...така мисля аз, в никакъв случай нямах намерение да го покривам. Утре го чака разговор пред целия клас и обсъждане на проблема със всички...защото явно това не е само негов проблем.

А моя син това лято явно ще трябва да свикне и с труда, и с лишенията, и със стойността на честните взаимоотношения.
Няма бегач, няма Турция и Истанбул, няма почивка...има режим, задължения и учене, с което да си заслужи, незаслужената шестица.
Въпросът ми е: БИХТЕ ЛИ ПОКРИЛИ ПОСТЪПКАТА НА ДЕТЕТО СИ......И ЗАЩООООО?


Аз като пиша, че някой си прави свободни съчинения на мой гръб, не си измислям. Искам цитати, какво почнахте да се вживявате в някакъв си своя сценарий.

# 62
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Явно попаднах на хора, чията неудовлетвореност от собствените им родители ги кара да пишат измислици и да ме вкарват в разни си техни филми.
Спомням си, в Клюкарника имаше тема пусната от Борис - "Ще застанете ли зад детето си..... ако убие". Ставаше дума за двама младежи наръгали в Париж 90 пъти тялото на свой сънародник и състудент. Френската полиция ги заловила и екстрадирала, а тук влиятелните им родители ги освободили и им осигурили свободата. Цяла Франция и Европа е в потрес от този случай, но над 50% от родителите тук са на мнение че и те биха постъпили така.
Та и моята тема се превърна в бойно поле. Мъдрите хора са казали, на каквото си постелеш, на такова ще легнеш. Това, което се стремя е да съм безпристрастна. Не бих позволила сина ми да е ощетен, обиждан, изолиран или малтретиран...тежко и горко им на който го направи, но не позволявам и на него да лъже, мами, краде, обижда и малтретира.

# 63
  • Мнения: 183
Името на темата е Правим децата си нищожества!,след което е променена,други цитати няма да търся. Честно казано не ми се четат вече мненията ,всеки сам си решава как ще си накаже децата си. Аз споделих моето мнение,въз основа на моето възпитание и пример от родителите ми, и ти пожелавам един ден детето ти да е толкова удовлетворено от теб,колкото аз от родителите си.

# 64
  • Мнения: 25 728
Мишел, а мъжът ти какво мисли по въпроса? Или той няма думата във вашето семейство?
Ако ще се ровим в криминалните хроники за подкрепа на тезите си, аз бих те посъветвала да се позамислиш и върху факта, че България е на едно от първите места по самоубийство на деца под 10 години. Спомням си за момченцето, което се беше хвърлило от покрива на блока, защото учителката искала да извика майка му в училище заради някаква безобидна детска щуротия...

ПП Андариел, никой не я е съветвал да ходи да се разправя с учителката. Това са някакви нейни тълкувания, едно от поредните изопачения на думите ни. Има разлика между информация, че в класа се преписва и разправяне, нали?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 07:14 от Как` Сийка

# 65
  • Мнения: 9
Темата не е ли " КАК ВЪЗПИТАВАМЕ ДЕЦАТА СИ" ? Защото някъде прочетох друго!
Мишел, На никой не му е приятно когато разбере че хора на които държи го лъжат. Сама по себе си, лъжата е обидна и те кара да се чувстваш като глупак. Вярно е че понякога в живота се налага да излъжеш, но има истини които ако се кажат, могат да разрушат нечий живот. Но си мисля че е по-добре човек да замълчи, отколкото да лъже /отклоних се малко/...
Мога да те посъветвам, но все пак ти решаваш..., да не казваш на учителката... станалото... станало. Не можеш да върнеш времето назад. Можеш да накараш сина ти да реши задачите в къщи, да не му давате известно време, да прави нещата които иска... /т.е. да седи на компютъра/. Разбирам те напълно че си се почувствала зле.
Успех и хубав и усмихнат ден! Simple Smile

 

# 66
  • Мнения: 3 207
Това е страшно престъпление, водещо след себе си разруха, по-късно и разврат, затова ти предлагам да го изправите и порицаете пред цялото училище.
И разбира се трябва да сте извикали поне 5 медии, които да отразят събитието.
Всички ще видят колко принципни и добри родители сте, а детето задължително ще си вземе поука и един ден ще ви благодари.
Злото ще е пресечено в зародиш!
 Sick

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Мишел,

Хората се отказват от децата си престъпници само по филмите и то в онези, в които смятат, че деата им са обсебени от злото. В живота никой нормален човек няма да даде детето си на заколение, независимо какво е направило. Такава е човешката природа. Да, на думи всеки може да каже всичко, за да спази морала, но в действителност ще го боли и ще е готов на всичко, ако не да оттърве детето си, то поне да облегчи положението му.
Пренавила си се за това преписване, вземаш го за лична обида. Стига вече! Каквото станало- станало. НИкой не е пострадал, освен самолюбието ти. След време сама ще се чудиш на акъла си.

Хайде, чао, че отиваме да си вземат свидетелствата!

# 68
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

ПП Андариел, никой не я е съветвал да ходи да се разправя с учителката. Това са някакви нейни тълкувания, едно от поредните изопачения на думите ни. Има разлика между информация, че в класа се преписва и разправяне, нали?


Върнах се да прочета поста на Andariel, думите й са отправени само към мен и не обвинява никой за дадените съвети.
Явно всеки чете през пръсти и след това се пишат безумици.


Поисках мнението ви, но сега съжалявам и надали вече ще го правя. Изкарахте ме от жена с психически пролеми до тиранина на семейството. Нито ме познавате, нито имате достатъчно информация да си правите такива заключения. Просто прочетохте няколко реда на майка в ефект и я насритахте веднага. Защото явно малцината писали са идеални и те не се ядосват...но то винаги е така, на чужд гръб и сто тояги са малко. А като чета с каква увереност пишат, човек ще си рече, че са най-безгрешните хора на света. Какъв късмет да намерят темата ми и да се изкажат многократно.

Благодаря на включилите се, вече нямам нужда от съвети.

Лек ден на всички!

# 69
  • Мнения: 25 728
Изкарахте ме от жена с психически пролеми до тиранина на семейството.

Къде? Цитирай къде и кой те нарича жена с психически проблеми?
Кой сега чете през пръсти и избирателно?
Понеже аз те посъветвах да потърсиш консултация с психолог и то детски, за да ти обясни колко е нормална за възрастта на сина ти постъпката му, защото на нас не вярваш, много държа да остана разбрана правилно. Е, ако не можеш да правиш разлика между психолог и психиатър, проблемът е твой. Пазарът изобителства и от подходяща литература по въпросите на възпитанието. Който иска, може да свери правилността на възгледите и принципите си, както и начините за налагането им върху подрастващите.
Стига да иска.

# 70
  • Мнения: X
Друг път няма да пускам теми в този форум, защото установих, че се чете през пръсти и се тълкува така както на всеки му е изгодно и според настроението. Наложи се три пъти да обяснявам ситуацията и пак ми се вменяват неща, които не съм написала.
Това говори, че всеки си прави на дървен философ и дори не се старае да изчете другия.
Жалко за такива първосигнални хора.


Нямам намерение да  излагам сина си пред класа, ще поговорим само с учителката по въпроса, как и какво трябва да направи през ваканцията, за да си заслужи шестицата.
Много ми стана смешни изказвания от сорта- това не можело да е така, онова също- чакайте бе, да не сте въздесъщи, че да правите такива изказвания. Няма невъзможни неща. От 10-15 реда информация ме направиха луда, не ми били здравословни реакциите, да съм отишла на психолог. А вие кои сте, че да давате "компетентни мнения"....."големите специалисти". Само професионалист може да каже чия реакция е правилна и коя не, а останалите да си запазят мнението за себе си, защото нищо чудно те самите да се нуждаят от професионална помощ.


За малка госпожица - госпожице, когато станеш родител, тогава можеш да прецениш, кое е правилно или не. Нямаш необходимия житейски опит, за да ми пишеш такива дълги постове.


Поисках мнението ви, но сега съжалявам и надали вече ще го правя. Изкарахте ме от жена с психически пролеми до тиранина на семейството. Нито ме познавате, нито имате достатъчно информация да си правите такива заключения. Просто прочетохте няколко реда на майка в ефект и я насритахте веднага. Защото явно малцината писали са идеални и те не се ядосват...но то винаги е така, на чужд гръб и сто тояги са малко. А като чета с каква увереност пишат, човек ще си рече, че са най-безгрешните хора на света. Какъв късмет да намерят темата ми и да се изкажат многократно.
Ако и към детето си се отнасяш, както към хората, които се опитват да ти помогнат със съвет ситуацията е повече от ясна.
Хем търсиш мнението на пишещите в този форум, хем " лепваш" разни епитети на тези, които мислят различно от теб.
И след като ни питаш: "А вие кои сте, че да давате "компетентни мнения".....", аз пък ще те попитам ти с какво право си позволяваш да даваш оценка на коментарите ни?
Вярвам, че всички взели отношение по темата са направили това добронамерено и с идеята да помогнат, а не за да ударят сто тояги на чужд гръб.
ПП: Вероятно си имала предвид Афект, а не ефект.
Късмет и обичай детето си, още доста път ще трябва да извървите заедно.  Peace

# 71
  • Мнения: 117
Темата заприлича на "ТИ си ми пееш Пенке-ле, ма кой ли ми те слуша" ...
Тя Мишел очевидно няма нужда от нашите съвети, само не разбрах защо тогава пуска тема.

Само професионалист може да каже чия реакция е правилна и коя не, а останалите да си запазят мнението за себе си, защото нищо чудно те самите да се нуждаят от професионална помощ.

Поисках мнението ви, но сега съжалявам и надали вече ще го правя.

МИШЕЛ, преди всичко обичай детето си и се опитай да го разбереш (ти никога ли не си била на 9 години?),
а после го наказвай, лишавай и т.н.
ПП. Има много голяма разлика между "майка в ефект" и афектирана майка...

От все сърце ти желая късмет, прекрасни семейни отношения и дано един ден детето ти
оцени твоите усилия... Thinking

# 72
  • Sf
  • Мнения: 978

Мъдрите хора са казали, на каквото си постелеш, на такова ще легнеш.


А като чета с каква увереност пишат, човек ще си рече, че са най-безгрешните хора на света.


Две прекрасни изречения. Хубав повод да помислиш, какво си постилаш спрямо детето. И дали то може и трябва да е най-безгрешният човек на света.

Съвсем конкретно по случая. Имайки по случайност решен тест в джоба, не знам кой не би преписал. Аз бих. И според мен това е нормално. Излъгал те е, да. Сигурно е знаел, каква ще е реакцията ти. Също много добре го разбирам.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 999
Как` Сийка    bouquet  bouquet  bouquet Страхотно си писала по темата. Рядко ми се случва да съм толкова съгласна с всички изказали се.

Mishel_, постъпките на никой не са изолирани от чувствата и желанията ни... Разбра ли как се е чувствало детето, когато го е направило? Разбра ли как се е почувствало, когато ти го разкри? Разбрали каква е причината да го стори?
Не го видях никъде... При всички случаи ако едно 9 годишно дете те е разочаровало, ТИ си виновната, а не то.

Когато бях в гимназията бях дала фалшива бележка на учителката си и цяла седмица не се бях появявала в училище. Учителката ми се усъмнила и на род. среща попитала майка ми дали наистина съм била болна и дали тя знае за бележката. Майка ми изобщо не се замислила и казала: "Естествено, ние нямаме тайни." Прибра се у дома и ми го разказа... Нито ме упрекна за бягството от училище, нито за фалшивата бележка, нито за това, че явно съм я лъгала цяла седмица. Повече никога не съм си позволявала такова нещо. Майка ми си спечели уважението ми за цял живот. Тази случка сигурно я пиша за 100 път във форума, но за мен е показателна за това, че уважението води до уважение и унижението до... унижение.  Peace

# 74
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343


Къде? Цитирай къде и кой те нарича жена с психически проблеми?
Кой сега чете през пръсти и избирателно?


Мишел, имаш крещяща нужда от консултация с психолог!

Моля те, потърси помощ за себе си, ако ти е мило детето!
Ако психологът потвърди действията ти, обещавам веднага да ти се извиня! 
Peace




Общи условия

Активация на акаунт