При баба

  • 4 279
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
За мен да имаш свястна баба е супер късмет.



Абсолютно. Не изпитвам чак такова собственическо чувство към децата си  Stop

# 46
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Взехме на6ите тук, така съм спокойна 4е има кой да я води и взема от у4или6те,( плуване  художествена гимнастика....и вси4ки други занимания), затова тя е свикнала с тях, от тригоди6на(сега е на 5), летните ваканции прекарват  в България.Надяваме се така да изградим по близка връзка с  братов4еди, лели 4и4овци...да опознае страната и хоата, за6тото все пак е и българка....
Със свеки се запозна преди две години, и е била об6то не пове4е от  няколко 4аса с стях, но винаги придружена от ба6та си...

# 47
  • Мнения: 299
И двамата ми сина обожават баба си - моята майка , тя също ги обожава . Тази жена има невероятно търпение и спокойствие. Винаги съм можела да разчитам на нея да ги гледа когато имам нужда.

# 48
  • Мнения: 542
малката не съм я оставяла още ,само веднъж и то майка ми дойде да я гледа за през деняв къщи/и дедтето се разболя а аэ я мислих цял ден и повече не смея/!голямата е отгледана от свекърва ми да 2 год и половина и все иска там да ходи, но те много я гивезят и не сметам че трябва да си деля децата и едното да ходи само при баба и при дядо!

# 49
  • Мнения: 711
Ние живеем с майка ми и баща им и доста често им го оставяме, но при свекитата не го водим (а и те не се сещат да идват, въпреки че живеят през 1 вход от нас).   Naughty

# 50
  • Мнения: 52
Моите деца много обичат да ходят при бабите си един месец във Варна при свеки и един месец при майка ми на Обзор и след това за 10-15дни на вилата в Габрово .

# 51
  • Мнения: 417
Имам възмогност да го оставям и на двете баби, но не го правя никога, защото ни  е по-добре да сме заедно.Като бебе, но само в къщи са го гледали за по няколко часа и не съм го разнасяла по къщите, а след 2г. само 2 -3 пъти за по 1 нощ. Обича си бабите, но предпочита да е снас , а и на нас ни е приятно така.

# 52
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не я оставям на бабите.
И двете живеят в друг град. Като видя много зор, викам майка ми за три - четири дни и я гледа вкъщи. Само веднъж бях два дни в командировка, тогава се гледаха двете. На свекърва ми не я оставям изобщо.

# 53
  • Мнения: 1 701
Не ми е спокойно и не искам сина ми да остава при баби. Искам да си е до мен и пред очите ми, колкото и да имам нужда от почивка понякога. Все пак се е налагало да остане с преспиване при майка ми, но тези случаи се броят на пръсти. Който иска да го вижда, да заповяда. Лошото е че с баща му не сме на едно мнение по този въпрос...

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз съм от майките-егоистки  Mr. Green Обичам да го давам на майка, защото тогава имам така необходимите ми часове за почивка, четене на книга или за нещо друго.  Wink А и той обожава баба си и дядо си  и те него.
Друга баба нямаме - свекърва ми почина, когато Кало беше на един месец, а свекър ми живее на 500 км и няма как.

# 55
  • Мнения: 46 520
Водя, ако я поканят. Харесва й. За ваканциите става дума, иначе не.

# 56
  • Мнения: 4 406
водя го, когато преценя. всяка събота спи у баба, много му харесва, особено сутрин да приготвят закуска и после да ме покани да закусвам. ние пък с баща му използваме съботната вечер за излизане и срещи с приятели.

# 57
  • Мнения: 2 478
Да, всяка събота вечер отива на гости при баба и стои там до неделя вечерта. За всички ни това е прекрасно време. За синът ми , защото сменя обстановката и площадките.  За родителите ми, защото прекарват неделният ден с внук си и за нас, защото използваме времето за срещи с приятели и вечер навън.
Много по-рядко го оставям при свекърва ми, но не от егоизъм, а защото обстоятелствата са такива.

# 58
  • Мнения: 1 367
Аз бях две години по майчинство и през това време съм го оставяла на майка ми броени пъти за по няколко часа.Веднъж се наложи да го оставим с преспиване за 3-4 нощи и той не ме е търсил изобщо.В момента майка ми го гледа,докато аз работя и се разбират прекрасно.Вечер си го прибирам.Често го питам иска ли да остане да спи там,но ми отговаря,че не иска и не го насилвам.Другата седмица обаче ще се наложи,защото заминавам за няколко дни.Мисля,че няма да им проблеми,обясних му вече три-четири пъти за какво става дума и се надявам,че ме е разбрал.Детето ми не познава другата си баба.Нищо,че тя живее на сто метра от нас.

# 59
  • Мнения: 2 448
Два пъти съм го оставяла при майка (единия път за месец, другия за три седмици) , и двата пъти му се отрази много зле на психическото състояние. За това отбягвам дълго да го оставям без нас по какъвто и да е повод, отделно, че вече и няма възможност жената да помага, защото живее на 400 км, а и работи. Другата баба не го е гледала дори и за час, нито иска, а сега вече и здравословното и състояние не позволява да помага.
Оставям го единствено за по 2 - 3 часа при моите баба и дядо, но ние живеем в една къща, така, че той изобщо не го приема като отделяне от къщи.
Вечерни срещи с приятели само мама и тати от както се е родил няма. Ако се налага по някакъв повод да уважим приятел, излизаме по отделно. Близкия ни кръг от хора са свикнали или ходим с него или по сами.

Общи условия

Активация на акаунт