Панически страх от насекоми!!!

  • 11 301
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Карлово
  • Мнения: 4 668
А и като се замисля, погледнати отблизо или под лупа насекомите са гнусни твари.

Ох, добре, че те прочетох. Бях се засилила към магазина да купувам микроскоп.
Нашия случай е следния. Аз исектофобия нямам. Детето също нямаше до към 3 годишно. Но брат ми се ожени и жена му умираше при вида на пеперуда дори. Е и до сега 9,5 годишна е дъщеря ми, полудява като види насекомо и крещи и бяга.
Книжките ще ги купя. Дано малко помогнат.
Аз се боя от змии, но за да не и предавам офиофобия се правя, че ги харесвам. Тя  започна да иска да гледа змия за домашен любимец.

# 31
  • Мнения: 3 929
Май със страха си децата сами трябва да се преборят. Аз и до ден днешен не успях. А от хлебарки имам фобия и чувството е ужасяващо. С повечето насекоми съм така.оне синът ми не е проявил още страх, даже си ги пипа.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
четох,че след страхът от тъмното,най-разпространен сред децата бил страхът от насекоми...обаче универсална рецепта за преодоляването му няма.
обикновено се появявали тези по-силни страхове към 3-4 г.
при нас започнаха на около 3,5г.а при вас?
днес намерихме една калинка.синът ми я разглежда с голям интерес.пълзя му в ръчичката доста време без следа от шок и ужас в очите.
мравките също го разглежда с любопитство.
ако летят мухи,пчели и т.н.,но са далече на 1-2 метра примерно,ако не лятят към него,ако не са в пряка близост до лицето му няма проблем.ако обаче нещо му мине край ухото се чува чак на съседната улица... Crazy
при вашите деца как е?
страх ги е от всичко или ги е страх само ако летят наблизо?
понякога като си ги гони сам мухите например,помагат и похвали,че е смел и т.н.че се радвам,че полага усилия да се справя със страха доколкото може...че съм наблизо и ще му помагам...
ако някой се сеща за работещ метод за успокояване и преодоляване на този кошмарен страх,който метод досега не сме споменали,нека сподели. Thinking

# 33
  • Мнения: 6 919
Страховете от насекоми и други животни в повечето случаи се насаждат от родителите. Не винаги съзнателно. Когато съм бил на 3-4 години съм изпитвал панически ужас от молци. След това съм изял един молец и съм преодолял страхът си. В последствие съм анализирал защо ме е било страх от молци и стигнах до извода че баба ми и майка ми са ми го насадили с реакциите си. Те, когато видеха молец започваха да викат и да го гонят заради мисълта, че ще изяде нещо вълнено. Аз обаче съм възприел молеца като огромна заплаха, заради тяхната паника. В момента няма животно от което да ме е страх, гнус ме е единствено от голи охлюви. За да преодолеете страха на детето ви опитайте да провокирате любопитството му. Намерете някакво безобидно насекомо и проявете интерес към него докато детето ви вижда. Не го карайте насила да идва, просто започнете да се занимавате с гадинката и демонстрирайте интерес. Когато детето ви види любопитството му ще надделее  над страха и то ще дойде да види с какво толкова интересно се занимавате. Така лека полека страхът му ще изчезне.

# 34
  • Мнения: 1 749
А и като се замисля, погледнати отблизо или под лупа насекомите са гнусни твари.

Ох, добре, че те прочетох. Бях се засилила към магазина да купувам микроскоп.
Нашия случай е следния. Аз исектофобия нямам. Детето също нямаше до към 3 годишно. Но брат ми се ожени и жена му умираше при вида на пеперуда дори. Е и до сега 9,5 годишна е дъщеря ми, полудява като види насекомо и крещи и бяга.
Книжките ще ги купя. Дано малко помогнат.
Аз се боя от змии, но за да не и предавам офиофобия се правя, че ги харесвам. Тя  започна да иска да гледа змия за домашен любимец.
Що не си вземете?Знаеш ли колко лесно се гледат?

# 35
  • Карлово
  • Мнения: 4 668
[Аз се боя от змии, но за да не и предавам офиофобия се правя, че ги харесвам. Тя  започна да иска да гледа змия за домашен любимец.
Що не си вземете?Знаеш ли колко лесно се гледат?
Ами, защото ще умра. Докато го пиша дори ми се свива стомахът. Hug

# 36
  • Мнения: 1 749
Фобия ли имаш?
АКо искаш,каня те в нас да се излекуваш . Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 15 486
Дъщеря ми насади на внука страха си от паяци и хлебарки. Сега и той ги вижда навсякъде, пищи от ужас (гледа от майка си), а уж е мъж.

# 38
  • Карлово
  • Мнения: 4 668
Фобия ли имаш?
АКо искаш,каня те в нас да се излекуваш . Grinning
Благодаря много за поканата.   bouquetЩе го обмисля.

# 39
  • Мнения: 202
А моя пищи даже и от винарка,от всички хвъркати и лазещи буболечки изпада в див ужас.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
съгласна съм с това,че майките предават страховете си на децата.но не винаги е така.
мен например не ме е страх от насекоми.гадни са ми,но това е всичко.
никога не съм си позволявала да пищя или нещо подобно.даже напротив,ходя да ги гледам и да ги показвам на сина ми.държах умряла муха в ръце,за да я види и той и да разбере,че не е страшна.комар също.навън всякакви подобни твари също ги гледам "с интерес"...и това не му помага...
в интерес на истината има блед напредък,но ...днес пак се разтрепери,защото му бръмнало нещо до ухото...
страх го било да не му влезе в ухото...ей такива работи... Mr. Green

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз пищя и бягам, макар отдавна да съм преминала детската възраст. Сестра ми ми е насадила този страх, когато бях малка, амаа..какво да направя. Гледам сега да не го показвам пред децата си, но малкият също не е любител на насекоми. Също мисля, че с възрастта ще го поизрастнат.

# 42
  • Мнения: 1 650
Менот хлебарки ме е гнус, но детето няма фобия от инсекти.

# 43
  • Мнения: 6 919
Фобия ли имаш?
АКо искаш,каня те в нас да се излекуваш . Grinning

Каква имаш?

# 44
  • Мнения: 1 749
Не е отровна ,споко.Ето такава:
http://media.snimka.bg/2891/012036837.jpg
Свиненоса,мършоядна е.Само ми съска от време на време,но ако я заплаша с нещо,ще се направи на умряла,обръщайки корема нагоре.Седи си в терариумчето и само й сменям листовете от време на време(още не съм си взела подходящ субстрат).Не се налага да я тормозя и ...така.
Мисля да я махам,защото ....гущерчетата ми харесват повече.
Относно насекомите...имах много резерви(все още имам,брррр....)но свикнах да се занимавам с щурците,които ми трябват за храна на гущера(снимки съм пускала в друга тема).Много е приятно,когато си вземеш по-големи щурци и мъжките започнат да пеят.Вкъщи става лято,под звездите на някоя поляна. Heart Eyes Страхотно е!Много ми беше гадно да ги хващам големите в началото,но сега не ми пречи.Малката също им се радва.Не се плаши,когато гущера ги яде.

Общи условия

Активация на акаунт