Разлика в диоптрите между двете очи

  • 15 258
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 701
Аз съм късогледа и с разлика в диоптрите.На дясното око -3, на лявото -0.5.От десет години ходя с контактни лещи и то само на дясното -2.5.Не съм имала световъртеж,бързо свикнах с лещите и ми е много удобно.Не знам при теб дали ще има въжможност за лещи,имам предвид астигматизма,но може пробвай с контактни лещи!

# 16
  • Мнения: 3 539
Доскоро бях само с разлика в диоптрите на двете очи, малка, 0,75 и 1,5 и за близо и за далеч, имам и стеснение в периферното зрение. От година и половина се сдобих с астигматизъм и вече всички предмети си дойдоха на мястото. Нямах никакъв проблем със свикването с новите очила. Т.е. Никифин може би е неправилен астигматизма ти.

# 17
  • Мнения: 2 757
НикиФин, това което описваш са точно аномалии при астегматизъм.
Да не би да не са ти обработили очилата за астегматизъм, а да са ти сложили само диоптър?
Питай в оптиката.

Аз без очила не виждам изкривяване така че със сигурност са сложили астигматизъм на стъклата и то по голям отколкото трябва.  Реших да не се опитвам да свиквам с тях а да ида да ги рекламирам. Дали да не ида на очен лекар да ме прегледа, щото ми определиха диопртите в оптиката, може много да не разбират, знам ли ги.

Общи условия

Активация на акаунт