ЯНУАРСКАТА тайфа расте , бие в мама малко сърчице

  • 13 250
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
Добър ден мили мами Grinning и лек и еспешен ден на всички от мен Simple Smile.

Много нови попълнения, това е страхотно!

Днес отидох до работа да си дам болничния и всички казаха че съм напълняла, а аз смених цветовете триста пъти, за 2 седмици съм качила 2 кила  Embarassed Embarassed Embarassed, а до края сигурно ще стана 100. Но се опитвам да се убедя че ще ги сваля след това няма страшно  Joy. Дано!

Сега трябва да седна да поработя малко, че то проектите не чакат Grinning.

Ще ви поглеждам от време на време да ви видя как сте

# 256
  • Мнения: 9 495
Hope, споко-да го докараме до кърмене-ще има кой да дава акъл Wink
И аз като теб със синковеца, бях подкована на теория...ама това не ми попречи да объркам с практиката и да си докарам хиперлактация Blush..та имах 3 чекмеджета замразена кърма във фризера-т.е. съдържанието на целия фризер бе само кърма Mr. Green
Мн ми е зле и на мен Tired, и ми се иска още от юли да мина на болнични..но пък с осигуровките още не съм го измислила..дали има смисъл да се доосиг. на максимум Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 373
Здравейте и от мен! Не пиша често, защото няма за какво, чакам си прегледа на 18.06 и така. После ще си избирам лекар......... и цялата история наново. Напоследък и аз съм се поотпуснала с яденето, дано не напълнея много, че зимата е малко кофти с големите кореми незнам как ще се движа. Предния път качих 12 кг, надявам се и този път да ги докарам максимум до толкова.  Embarassed Вече започнаха да ме питат момче, или момиче  Thinking Вас питат ли ви такива неща?  newsm78
Добре дошли на новите мами, желая им лека и щастлива бременност! Hug

# 258
  • Мнения: 3 675
Според мен е рано да се каже какъв е пола на бебето.Казаха ми, че ако бебето благоволи може да се разбере какво е между 13 и 16 седмица.

# 259
  • Мнения: 3 453
Hope, споко-да го докараме до кърмене-ще има кой да дава акъл Wink

Записвам си, записвам. Wink После да не се чудиш, защо съм се лепнала, като гербова марка и те затрупвам с въпроси.  Mr. Green
Дано по-скоро отмине неразположението ти! Hug

Гита,
радвам се да видя и теб в тази тема!  Hug

Момичета,
за повечето това е втора бременност. Как се спасявахте от запека? Embarassed

# 260
  • Мнения: 780
Здравейте момичета аз пак чак сега ставам голям сън голямо чудо Blush
Да си кажа мъката Mr. Green бях ви споменала за проблема с лекарката ми дето ми каза да отида за втори преглед чак на 20 юли и реших да я сменям разбрах как става номера ама пак трябва да почакам поне до 29 юни и за мое успокоение реших другата седмица към 10 примерно да отида при новата доки да ме погледне само мисля че би трябвало да чуем сърчице нали момичета и да си платя прегледа а като мине месеца да си взема направление и да си мина по ЗК мисля че така е най добре за да съм спокойна вие какво ще кажете newsm78

Добре дошли на новите мами леко бременеене и много усмивки  bouquet

# 261
  • Мнения: 3 453
ro6ko_,
добре си решила! Винаги, когато се чувстваш несигурна, можеш да ходиш на платен ехограф. Peace По принцип, трябва да те преглеждат на всеки 2 седмици. Стиснати палци от мен! Peace

# 262
  • София
  • Мнения: 2 245
Hope, аз имам проблеми със запека от близо 15 години. Миналото лято случайно открих Дулколакс. След 2 шишенца започнах да ходя без лекарства до WC, което за мен беше нещо невероятно! Миналата седмица не бях ходила 3 дни и се притесних, защото е много вредно. Купих си отново Дулколакс и само след една доза вече съм ОК. В листовката пише, че няма доказни вреди за бременната и плода. Все пак всеки решава сам, аз само споделям. Може би е добре да се посъветваш с доки.
Лично аз съм много против сената, т. нар. майчин лист. Към нея се привиква и положението след години става кошмарно. Аз пред години започнах с нея и в началото ми действаше 1 чаша, след време се налагаше да пия по 600-700 мл.

Ето листовката на Дулколакс.

# 263
  • Мнения: 9 495
ro6ko_  смяната на доктор за ЖК не знам точно как става-най-добре звънни на тел на ЗК и питай Peace
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1440&h=870

Hope ще помагам с каквото мога Hug
За запека-има едни пробиотици които действат добре-давам линк само като инфо как действат, иначе видовете са много, както и цените им...:
http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%B9%D0%B0- … D1%82%D0%B8%D0%BA
Също разхлабващи и целулозосъд. храни-плодове, зеленчуци, сок круша /на каппи при мен действа Peace/, овесени ядки, сини сливки и др такива Wink

# 264
  • Мнения: 373
Hope, имах проблеми със запека 30 години Embarassed, още от ранна детска възраст си спомням как цялата рода клечеше с мен до тоалетната. Когато забременях предния път си попитах лекарката и тя ми каза да не взимам никакви разхлабващи средства, дори ми забрани лененото семе, което на мен тогава ми се струваше безобидно. Посъветва ме да си създам режим на хранене и да наблягам на плодовете, течностите и хляба. Не ми се вярваше, но от тогава досега - вече 2 години - нямам абсолютно никакъв проблем. Аз си мисля, че просто нещо се промени от самата бременност  Thinking

# 265
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен момичета много сле изписали .нели много се надявам всичко при теб да се оправи.Добре дошли на новите възхищавам ви се че сте чакали и не сте се предали направо настрахнах като ви четях много ви се зарадвах ,пожелавам ви една безпроблемна бременност стиг асте ходили по маките вече е време да си получите прекрасните награди  Heart
Ана тези дето се оплакват че не са на работа засрамете се малко знаете ли какво е да ставаш в 6:20 да умираш за сън да се чудиш как да се задаржиш будна и все да не се получава ,да си мечтаеш да си полегнеш само за минута а да си заковна за един стол който след обяд ти се вижда като стол на някой древен изтезател .А да и на всичкото отгоре гадния шеф да те вика на работа и в сабота .Направо съм на ръба вече от изтощение ,но гинеколога ми каза че тр да изчакам още месец .Незнам как ще издаржа.Но стига толкова с лошите неща все пак сега ми се случва най съкровеното нещо което може да изживее една жена smile3521
А за запека май и аз вече сам с този проблем мислех че най гадното нещо е разстройсвото но не запека е п огаден ,помощ многодетки дайте савет.
Лек и усмихнат безпроблемен ден ви желая Hug

# 266
  • Мнения: 3 453
Благодаря ви за информацията! Hug Ще попитам гинеколога си за двата продукта.
Никога не съм имала проблем с това! До сега не знаех, какво е запек! Четох, че е от хормоните.
Лошото е, че не мога да консумирам никакви плодове. От тях стомахът ми се подува много, образуват се газове и колики. Това състояние ме държи поне два дни. Затова вече не припарвам до плодове, колкото и да ми се хапват. Tired

# 267
  • София
  • Мнения: 52
    Здравейте, момичета! Групичката ни расте с пълна сила. Това е страхотно!
    Тъкмо и аз мислех да питам за тоя запек  Sad  Снощи ми беше толкова зле на стомаха, че почти не съм спала. Ама и аз съм си виновна, ям колкото да си отбия номера и то само сухи неща (почти нищо не ми се яде), но тази сутрин реших да взема мерки - череши на гладно, вода и една Активия с фибри. Трябва колкото и да не ми се ядат плодове да се насилвам и да ям, четох че киви сутрин на гладно действа много добре, после отивам да търся. 
   
   

# 268
  • Мнения: 11 607
Сиси, нищо няма да пишем за домашна обстановка......Дано ти стане по-добро положението в най-скоро време.......И поздрави на шефа, да вземе се смили над теб........

Хоуп, лошо това с плодовете.......Аз - независимо от пълнотата си, нямам проблеми със запека......Не знам дали знаете,че месото действа запичащо....За мен в основата на всичко е в промяната на режима на хранене...Пийте повече вода, дори напр. по малко, но по-често, ако не сте свикнали в началото......Дрего - на мен винаги добре ми действат портокалите....Сега ми е истински релакс - вечер, когато се чувствам най-парцал - да си изстискам няколко портокали на фреш - супер е. Пазнаха при нас цените, 1 лв. са портокалите и не ми излиза много скъпо. Друго - киви. Идеално е! Сега има и череши - така че смело.....Хоуп, поне се пробвай с портокалите......

Месо, сладко, мазно - действат запичащо.......Супички нещо пробвайте, знам ли......

# 269
  • Мнения: 4
добър ден и от мен
днес е прекрасен ден макар че малката ми Криси не е много добре- май и расте зъбче.
за запека- кафе черно или варено или залято с вода- може да не е много силно.
още преди да го изпиеш ще ти се доходи до WC!
иначе днес съм добре!!!!!!!!!! Party и съм много щастлива а и отивам на лекар на 11.6
и тогава вече мога да кажа на всички Joy . аиде СТРАХОТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!!!!!!!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт