Правото на родителство-законно, морално или..?

  • 1 985
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 348
хъм
аз бих оставила детето да живее с баща си
не като бебе, но сега - бих
ако това е, което е по-доброто
ако детето така иска
но не бих се откъснала от него, ще гледам да прекарваме всяка свъбъдна минута заедно

виж, това, което не бих приела е да си оставил децата си с години на някого и после да се появиш и да кажеш - върни си ми ги, те ми се полагат
независимо за майка или за баща се отнася

децата на мой познати живеят по две седмици в месеца със всеки родител
а последно бяха месец и половина при бащата, защото майката беше извън страната
когато на единият му домъчнее, а са при другият просто отива, взима ги и ги извежда за час два
вариант на цивилизовани отношения

двамата се карат доста за това или онова, но уговорката им за децата не се променя

# 16
Умишлено пускам темата си тук, с идеята, че настроенията са малко по-различни.Т.е.-повечето тук са минали през драмата на раздяла и знаят чувството.Чувтсвото да ковеш сам съдбата на децата си.
Директно си задавам въпроса и няма да крия-продиктуван е от асеновградската драма с двете деца.Та-не съм им била в къщата на двамата родители, не съм запозната из основи с детайли, попрочетох , признавам, повърхностно, НО въобще не ме гложди кой крив и кой прав и кой сега към днешна дата "заслужава" тези деца, както и правото да ги вижда...примерно...Ама-не е ли някак неморално, жестоко, когато тези деца са изградили един приличен живот, имат пътека, имат вече път по който са поели, изведнъж да ги откъсваш от всичко, за да започнат от начало.Кому е нужно?
Ако вие сте майка, която по ред причини, въобще не ги коментирам! сте отделена от децата си, ако тези деца живеят с друг човек, роднина, баща, все тая! и имат Нормален живот, ще платите ли цената да откъснете децата от всичко това с презумпцията-еми и аз ги обичам...Да, може да им дадете същото, но то ще дойде след време и...на каква цена?
Или ще ги оставите да продължат живота си, и ще се опитате малко по малко да навлезнете по някакъв начин, но не и от корен да режете...Така лесно ли трябва децата да "сменят собственика?"
Не искам да коментираме самата драма от тези дни, пак повтарям.Иска ми се да чуя мнения-готови ли сте на жертва, въпреки любовта си към децата, да ги оставите да ги отглежда друг при подобна времева ситуация/т.е.-вие по ред причини не сте били с тези деца, те са ви забравили малко или много, изградили са някакви стандарти/Или ще искате на всяка цена да са при вас?
Честно казано-Аз за себе си отговор нямам.Принципно не съм толкова силна психически, за да "дам" децата си.Но не съм и толкова силна психически те да не ме познават, а аз да ги дърпам към себе си, да чувам, че не ме искат и т.н... ThinkingДо колко е редно в подобна ситуация, ако покажа, че съм примерна гражданка с финансови възможности да ги изхранвам  към днешна дата, ако предположим, че в миналото не съм била/хипотетично само!/ децата да се прехвърлят към мен?Няма ли някаква давност за такива "заменки" или го караме на принципа:ми и аз ги обичам?
Хм, доста е объркано, дано се разбере какво имам предвид.Далеч не е да коментираме по-заслужилия да гледа деца в подобна ситуация.Да приемем, че и двамата са "равно" заслужили...
Здравей пенелопа , пак се срещаме из този форум. В отговор на поста ти ще кажа - много теми се бяха отворили в този форум, много постове из понаписа, много приказки изприказва, много клевети хвърли. Е сега видя ситуация на живо. А, отговора ми е: Кой прав, кой крив, кой н каква постеля ще си легне е божа работа, но потърпевши от взаимоотношенията на двама родители остават винаги децата. Така, че дали бивша или бивш, настояща или настоящ, спрямо децата това не трябва да се отразява на тях. А за да се избегне тази история - родителита са длъжни да запазят контакта по между си.И като се срещнат или бъдат поканени един на друг да пият по едно кафе, а не да са врагове. Така е, майката ще остане майка, бащата ще остане баща.Базата за тяхната расдяла е лично взаимоотношение между двамата родители, и то по никакъв начин не трябва да се отразява на децата.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Темата е разчистена. Моля личните взаимоотношения да не се изясняват тук! Обаче апелът е и към ДВАМАТА участващи!

Общи условия

Активация на акаунт