Скъсена шийка вижда ли се на ехограф?

  • 5 497
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
а нееластична шийка на матката,как се установява. Миналия път се разкъсах и имах малко проблеми заради това.Сега дали мога да го установя?
Дали полово си правилно определен , че питаш за нееластична матка...  Crazy Mr. Green Crazy
Мисля, че Fortune има предвид, че според zнака zа пол в ляво, ади11 е мъж  Joy
Както и да е де, грешка е станало  Wink
Иначе, ако веднъж шийката е била нееластична, има ли как да стане после еластична  newsm78 ? Дали не си е винаги такава..? Не zнам обаче, нека се включи някой, който е zапоzнат...

# 16
  • Мнения: 6 274
....Иначе, ако веднъж шийката е била нееластична, има ли как да стане после еластична  newsm78 ? Дали не си е винаги такава..? Не zнам обаче, нека се включи някой, който е zапоzнат...

Има, разбира се.  Peace
Ако първия път е предизвикано раждане, когато организмът не е бил подготвен, напълно възможно е шийката да е била твърда или неразтеглива.
И обратното - при следващо раждане, непредизвикано по никакъв начин, шийката "узрява", благодарение на някои хормони и съответно си е еластична и разтеглива.
Надявам се да съм била полезна.

# 17
  • Мнения: 755
а нееластична шийка на матката,как се установява. Миналия път се разкъсах и имах малко проблеми заради това.Сега дали мога да го установя?
Дали полово си правилно определен , че питаш за нееластична матка...  Crazy Mr. Green Crazy
Мисля, че Fortune има предвид, че според zнака zа пол в ляво, ади11 е мъж  Joy
Както и да е де, грешка е станало  Wink
Дам това питах , но нещо не се схвана намека ..явно... прекалено е сериозна темата май... Crazy Извинете ме  за което! Sunglasses

# 18
  • Мнения: 208
 Fortune в деветия месец малко съм оперирана от чувство за хумор.Когато съм се регистрирала сигурно съм мислила за пола на детето ми и затова мъжки ,ако е толкова важно за теб.......
 А на всички останали много благодаря за отговорите.И з не знам дали може да ми се промени еластичността ,но не ми написаха че, имам показатели за секцио. Не ,че докторката въобще го взе от внимание това.А утре съм на частно и ще вида Тракова какво ще ми каже

# 19
  • Мнения: 2 658
....Иначе, ако веднъж шийката е била нееластична, има ли как да стане после еластична  newsm78 ? Дали не си е винаги такава..? Не zнам обаче, нека се включи някой, който е zапоzнат...

Има, разбира се.  Peace
Ако първия път е предизвикано раждане, когато организмът не е бил подготвен, напълно възможно е шийката да е била твърда или неразтеглива.
И обратното - при следващо раждане, непредизвикано по никакъв начин, шийката "узрява", благодарение на някои хормони и съответно си е еластична и разтеглива.
Надявам се да съм била полезна.

Да, благодаря. Не бях сигурна как седят нещата. Но просто мислех, че пак е до фиzиология и е раzлично ( в смисъл сруктура, ген и т.н.), т.е., ако имам нераzтеглива тъкан, то тя си е такава, просто капацитета на "раzтегливост" е малък, в сравнение с нормалното.. Както кожа, която не е еластична, обраzува стрии, дори и при малко натрупани килограми, а еластична такава се справя и с много повече "стрес" беz да се нацепи. И почти няма какво да промени нито едната, нито другата. Примерно..
Но дано е така, както в горният пост, раzбира се  Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И з не знам дали може да ми се промени еластичността ,но не ми написаха че, имам показатели за секцио.

Не мисля, че нееластичността на шийката на матката може изобщо да е показание за секцио  Stop

# 21
  • Мнения: 755
Fortune в деветия месец малко съм оперирана от чувство за хумор.Когато съм се регистрирала сигурно съм мислила за пола на детето ми и затова мъжки ,ако е толкова важно за теб.......
 А на всички останали много благодаря за отговорите.И з не знам дали може да ми се промени еластичността ,но не ми написаха че, имам показатели за секцио. Не ,че докторката въобще го взе от внимание това.А утре съм на частно и ще вида Тракова какво ще ми каже

Чувството за хумор не би трябвало да се влияе от месеците на бременността ти ... Laughing
Аз също съм в деветия, но гледам да не изгубя чувството си за хумор. Mr. Green
Пък и ако си прочела добре, тактично ти поднесох извиненията си. Flutter
Ако ли не сега ти ги подснасям нетактично  Mr. Green: Извинявай , че си позволих шега на гърба на притеснението ти! Peace

# 22
  • Мнения: 6 274
........ Но просто мислех, че пак е до фиzиология и е раzлично .....

Виж сега, аз ти отговорих какъв е принципът.  Peace
То е ясно, че няма две жени, които да са еднакви.
  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 159
Напротив нееластичната шийка на матката е показание за секцио по спешност, ако имаш изтекли води и са минали определени часове в които раждане не е настъпило.

# 24
  • Мнения: 6 274
Напротив нееластичната шийка на матката е показание за секцио по спешност, ако имаш изтекли води и са минали определени часове в които раждане не е настъпило.


Ставаше дума за рутинен преглед и показания, които да те изпратят директно в операционната, а не за раждане в ход.
Много моля, четете, преди да изказвате мнения.

# 25
  • София
  • Мнения: 159
Много моля, четете, преди да изказвате мнения.[/b]
[/quote]

Напротив прочетох и за това съм написала секцио по спешност, явно ти не четеш  Wink
 

# 26
  • Мнения: 6 274
Напротив прочетох и за това съм написала секцио по спешност, явно ти не четеш  Wink
 

А кой те е питал за "секцио по спешност", щото пък ти много четеш?  Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 159
Явно ти си много компетентна по въпроса, та за това те оставям да се изкажеш подобаващо.

Успех на всички бъдещи мами и леко раждане  Hug

# 28
  • Мнения: 6 274
Не аз казах за показанията за секцио, но, както видяхме ти толкова четеш, че даже не знаеш кой какво е писал.
Както и да е - леко раждане на всички и от мен.  Peace
Спирам, стига спам.

Общи условия

Активация на акаунт