Най-красивите гледки - покорявате ли върхове, обичате ли планината! (2)

  • 25 403
  • 233
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Goris, Много, много благодаря!   bouquet
Имаш ли представа дали асортиментът и цените в нета и в магазина са еднакви?
А обувките добри ли са? Доста изгодни /чак съмнително/ ми се струва...
Ти кои би препоръчала? KLONDY или  VIKING?
http://www.alpibg.com/products.php?specials&page=1&osCsi … 0131e3ad6c4731aea

# 136
  • София
  • Мнения: 7 168
Диамантче, настръхнах гледайки снимките ти, върха са, поздравления ... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Много красота сте събрали тук, сега ще поразгледам напред. Мернах едно страхотно речно водопадче в Родопите на първите страници  Heart Eyes  edit-skf, твоето е  Grinning

Виждам, че от Рилските езера има много материал и много инфо, точно това ми трябва и ние скоро ще се качим да ги видим.

Ето и от мен някоя прясна снимка от Родопите и по-точно панорамната площадка "Орлово око" висяща във въздуха на над 650м. височина. Отдолу е Буйновското ждрело, водещо до с. Ягодина и Ягодинската пещера.
Докато стигнем въпросната площадка 40 минути се премятахме офроуд в един джип, т.е. покорихме върха с мпс  Blush  

Гледката е невероятна, в далечината се виждат върхове от Рила, Пирин, и от гръцко.






Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 23:19 от elix

# 137
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 goris този маршрут го правим почти всяка година с детето. В началото го носехме с една пригодена седалка на гърба на тати. Качваме се с колата на хижа Вежен от Рибарица. От хижата до билото по зимната пътека е около час в гората и после по зимната маркировка е около половин - един час. По лятната е доста по дълго.

 Тук има снимки от изкачване по зимната
http://lnikolova.snimka.bg/mountain/vejen-2007.605459

# 138
  • Мнения: 2 821
Диамантче, синьото от снимките е убийствено. Последната ми е фаворит! Wink

# 139
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
А обувките добри ли са? Доста изгодни /чак съмнително/ ми се струва...
Ти кои би препоръчала? KLONDY или  VIKING?
http://www.alpibg.com/products.php?specials&page=1&osCsi … 0131e3ad6c4731aea
Ние купихме тези: http://www.alpibg.com/products.php?1226&osCsid=6b48b26cc4d14 … 0131e3ad6c4731aea, нямаме забележки, носи ги първо голямата, сега средната щерка, не са мръднали  Peace.

A m b e r , наистина много готини снимки. А по лятната пътека колко време ви отнема?

# 140
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 
A m b e r , наистина много готини снимки. А по лятната пътека колко време ви отнема?

 По лятната пътека е доста дълго. Мисля 2,3 часа до там . Тръгва се по маршрута за Ехо, и се качва билото и после трябва да се връщаш назад по билото към върха.
  По добрия вариянт е да се качи по зимната маркировка и на връщане, ако времето е хубаво и не се изсипе дъжд, както редовно става при нас, да се продължи по билото и да се слезе на лятната пътека. Има много малини и боровинки.

# 141
  • Мнения: 1 999
А някой да се е качвал до  площадката "Орлово око" по пътеката, а не с джип newsm78
Някъде бях чела, че имало няколко маршрута за изкачване, като по единия се минавало покрай водопад, но доколко ми е достоверна информацията....
Планираме няколко дни в Девин и околността, та събирам предварително инфо Peace

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
goris,   bouquet

# 143
  • София
  • Мнения: 795
А някой да се е качвал до  площадката "Орлово око" по пътеката, а не с джип newsm78
Някъде бях чела, че имало няколко маршрута за изкачване, като по единия се минавало покрай водопад, но доколко ми е достоверна информацията....
Планираме няколко дни в Девин и околността, та събирам предварително инфо Peace

Няма водопад до пътеката за Орлово око. Водопада е до Девинската екопътека или по точно едното и разклонение.

До Орлово око според мен най-добре с джипа, ходенето не е много готино особено през лятото....
Бях сега за 24 май там и имам тен само от едночасовото почти изкачване с  джипа.

Джипа може да се наеме за 50лв в двете посоки като винаги има много желаещи..пълните го и после си делите парите Simple Smile Според мен не си заслужава бъхтенето нагоре пеша....все пак не са нито Мусала, нито Рилските езера, нито нещо толкова величествено, че да си заслужава пешато Simple Smile

Самата площадка е уникална...но качването скучна история. Единствено гледката към с.Ягодина Simple Smile

# 144
  • Мнения: 455
Диамантче, синьото от снимките е убийствено. Последната ми е фаворит! Wink
Невероятни снимки Simple Smile
И ние се стягаме за няколко преходчета в Пирин след около седмица - с децата. Те са по-скоро от мързеливите Wink. Та се чудя какво да набележа като маршрут. Децата са на 4г и 7 г.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 285
А някой да се е качвал до  площадката "Орлово око" по пътеката, а не с джип newsm78
Някъде бях чела, че имало няколко маршрута за изкачване, като по единия се минавало покрай водопад, но доколко ми е достоверна информацията....
Планираме няколко дни в Девин и околността, та събирам предварително инфо Peace


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1769&postdays=0& … =asc&start=15

Това е най-подробното описание на маршрута, което съм срещала. Не съм го ходила, но е на открито, ако са горещини, само ще се блъскате и ще ви пече. Ако опиташ, сподели после, че и аз съм се запътила натам.

# 146
  • Мнения: 7


Искърското дефиле Simple Smile

# 147
  • Мнения: 3 622
Доста отдавана не съм се включвала в темата
Преди седмица се завърнахме от един прекрасен поход в Пирин
Пленява ме тази планина
Маршрута ни беше - х.Бъндерица 2 вечери /качвахме се на Кончето/, х. Синаница, з.Тевно езеро 2 вечера /качвахме Камениците/ и финала на х. Гоце Делчев
Ето и малко снимков материал









# 148
  • Мнения: 1 999
Tasha, страхотни снимки, но последната е просто уникална Peace

# 149
  • Мнения: 3 622
Десито благодаря ти
Последната ми е от тези на които се мъча да се правя на фотограф  Wink

Ето още няколко от този тип правени сега в Пирин





Общи условия

Активация на акаунт