Витамин Д през пролетно летният сезон

  • 1 853
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 568
За сега давам по 2 капки.А нашата педи каза,че ще прецени за по нататък.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Количеството, което е препоръчано, ми се струва много голямо. Може и да има конкретна причина за това. Бих ти предложила да заведеш детето на преглед при друг лекар и да потърсиш неговото професионално мнение.

# 17
  • Мнения: 9 441
Спрях го преди месец на своя глава. Laughing
Бях чела някъде,че не е полезно да се дава при високи температури.

# 18
  • Мнения: 567
Зимата давах по 2, а сега давам по 1.

# 19
  • Мнения: 2 447
Дозата вит. Д се определя въз основа общото състояние на детето - фонтанела, скелетно-костна структура, тегло. За някои деца се налага по-висока доза, за други - по малка.
Аз лично се доверявах на лекаря си и не съм спирала даването на своя глава..

# 20
  • Мнения: 2 111
Дозата вит. Д се определя въз основа общото състояние на детето - фонтанела, скелетно-костна структура, тегло. За някои деца се налага по-висока доза, за други - по малка.
Аз лично се доверявах на лекаря си и не съм спирала даването на своя глава..
Peace
Давах  по 2 капки по предписание на педиатъра независимо дали е лято или зима.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
Нашата педиатърка беше изписала по 2 капки, но каза да ги спра през април.

# 22
  • Мнения: 2 011
Лятото не съм давала,двама лекари ми казаха,че е по-добре да не давам,въпреки че беше с голяма фонтанела,бавно се затваряше и т.н.Е,затвори се и без вит.Д,жива и здрава е  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 139
От април месец недавам,а преди това бях доста нередовна Peace

# 24
  • Мнения: 2 334
До март месец давах по 2 капки на ден.

# 25
Здравейте мами благодаря ви сега съм по спокойна защото и аз търсейки информация по интернет разбарах че не е необходимо през летният сезон капките вит.Д понякога се чудя вече как да се справя с тези лични лекари вече 2 съм сменила но те никога нямат време за теб винаги има толкова много хора отвън и сме като на поточна линия тъй като за съжаление нашият педиатър е и ДЖИПИ не съм сигурна за превода на тази сентенция вече започвам да се отчайвам в тази наша мила родина всичко е направи си сам плащаш не плащаш няма значение

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 В Англия не се дава витамин Д на бебетата през нито един сезон.По тази причина не давам и аз.Големият ми син пиеше в БГ, но и там педиатърката каза лятото да го спирам и, че не е хубаво да се дава.

# 27
  • Мнения: 3 929
Здравейте на всички мами бих искала да обменя опит по отношение на даването на капки Витамин Д през пролетно летниятсезон всеки казва различно естествено аз първо се посъветвах с нашият лекар и той от 6 свали капките ни на 4 а вече сме краят на май Имам познати който са ги спрели вече честно казано съм объркана а други пък дават само по 1 капка
Моето момченце е на 9 месеца
Ще се радвам ако обменим мнения
Честит 1юни на всички па макари и по рано
А обясни ли ти на какво основание ви е предписал толкова много Вигантол? Разбрах, че вече си се информирала за даването му. Аз почти не съм давала на сина си, а и педиатърката не ми беше казала да удавам. Давах му по 2 капки в самото начало, но не редовно. Фонтанелата му се затвори до 1 годинка, а и наддаваше добре, но въпреки това не му давах. А и пролетта и лятото това изобщо не е необходимо.

# 28
  • Мнения: 1 354
Педиатърката ми каза да давам по 1 капка, но пък не питах до кога.

# 29
  • Мнения: 805
Индивидуално е за всяко дете.
Честно казано аз често забравям да й давам, но пък е поне по половин час на ден на слънчице...

Общи условия

Активация на акаунт