бебе на 3.5 месеца-по колко трябва да яде

  • 28 684
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нощното отпада почваш от 6 часа по 150-160мл през три часа след навършени 4 месеца може да захраниш

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Малката хапва между 150-180 мл /5-6 пъти на денонощие  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 186
Нашият Сами ще изяжда по 160-180 мл.,сигурно чак в първи клас  Crossing Arms Той сега едваааам изяжда 100-110 мл. с много зор и то за около 35-45 минути.Първите 70-80 мл. хапва спокойно и после настава едно въртене,бутане на шишето,рев......Ето например,предните две нощи не яде в 3 часа,но това не промени количеството на останалите хранения през деня.И така,не стига,че яде само по 100-тина мл.,но вече яде по шест пъти на ден.Май ще продължавам да си го храня през нощта,нищо че не се събужда сам.
Приемам идеи и предложения,за това как да увелича количеството на АМ или по-скоро-апетита на сина ми.

# 18
  • Мнения: 83
моята госпожица си хапва по 140-160 различно.или сме на 5 или на 6 хранения относително колкото иска.последно качи 1 кг.сега ще видим колко е наддала.всяко бебе е различно. Misc Baby Bottle

# 19
  • Мнения: 472
Тогава ядяхме по 150мл по 5,6 пъти дневно  Peace

# 20
  • Мнения: 1 796
Нашият Сами ще изяжда по 160-180 мл.,сигурно чак в първи клас  Crossing Arms Той сега едваааам изяжда 100-110 мл. с много зор и то за около 35-45 минути.Първите 70-80 мл. хапва спокойно и после настава едно въртене,бутане на шишето,рев......
Mr. Green
Хоуп и при нас същата работа, само че моята госпожица понякога и трудно започва ooooh!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На тази възраст не помня точно колко хранения имаше но давах 130мл. Пюре не съм давала. Наддаваше си нормално. Добре си е наддало бебчето ти. Всеки следващ месец би трябвало да наддава все по малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 368
По принцип трябва да яде по 6 пъти на ден по 130 - 140 мл., но всяко дете си е различно, моята дъщеря на тази възраст ядеше по 100 - 120 мл. максимум, но тя си е дребничка и не е много по яденето още от раждането си. Да не говорим, че я хранех през нощта докато стана на почти 7 месеца  ooooh!
Струва ми се, че си избързала със захранването.

# 23
  • Мнения: 128
И ние сме на тази възраст, но имаме голям апетит и се чудя дали това е нормално.Яде от 120 до 150 мл.мляко като една част от него е кърма/цедя и давам в шише, защото се научи на лесно/.Непрекъснато е гладен, вода неиска да пие и се чудя дали да му давам сокове вече.Пюрето от ябълка го яде, но след като го изяде свива крачета към коремчето и започва да плаче, затова спрях пюретата.Незнам как да го залъгвам.Имам усещането, че колкото мляко му направя все ще го изяде.Но се придържам към схемите и на през 3 часа се храним.Страхувам се да не преяде и да го боли коремчето и от преяждане.Дайте съвет.

# 24
  • Мнения: 324
И ние сме на тази възраст, но имаме голям апетит и се чудя дали това е нормално.Яде от 120 до 150 мл.мляко като една част от него е кърма/цедя и давам в шише, защото се научи на лесно/.Непрекъснато е гладен, вода неиска да пие и се чудя дали да му давам сокове вече.Пюрето от ябълка го яде, но след като го изяде свива крачета към коремчето и започва да плаче, затова спрях пюретата.Незнам как да го залъгвам.Имам усещането, че колкото мляко му направя все ще го изяде.Но се придържам към схемите и на през 3 часа се храним.Страхувам се да не преяде и да го боли коремчето и от преяждане.Дайте съвет.
Моя син също е на 3 м. и 8 д. Още от втория месец си му правех фризолак па 150 ml, въпреки че по схемата на кутията си пише за 4-5 месечни бебешоци. Понякога си е изяждал всичко, друг път му е оставало, а е имало дни в които изпива 90-100 ml. Щом е спокоен значи всичко е ОК` А за пюретата - след пауза от ден-два опитай отново да му дадеш и така докато свикне с новата храна. С големият ми син така правех.

# 25
  • Мнения: 128
От два дни му правя сок от ябълка с малко захар и той го харесва, но интересно че не си свива крачетата от него.Ябълката ми е червена и сладка, но слагам и захар - пие го с апетит.

# 26
  • Мнения: 324
Не мисля, че е необходимо да се слага захар. Соковете са достатъчно сладки стига да са от добре узрели плодове. Големия ми син така беше свикнал на сокове и сладки чайчета, че до 3 годишна възраст вода не близваше. Когато тръгна на градина се научи да пие вода. Бях се видяла с чудо с него. Сега на малкия бебо наред със сока му пробутвам и малко чиста водица.

# 27
  • Мнения: 134
Моята бебка яде 150,160 до 180мл, 5 пъти на ден.....дори мисля че не и стигат и мисля малко да увелича количеството,защото предния месец вдигнахме само 400гр,но сама си беше намалила храната и искаше да яде само 4 пъти на ден,но насила и давах пето хранене и вече е по добре,....явно и жегите влиаят на апетита......а сокчета и пюрета не давам

# 28
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Млякото е малко. За пюре е рано.

# 29
  • Мнения: 74
По -добре слабо бебе , отколкото дебело(като моето) , защото дебелите са склонни към разболяване в бъдеще.600 гр си е много добре,ако бяха по-малко тогава да му мислиш.Иначе според моето педи 135-140 гр трябват за тази възраст  Wink

Общи условия

Активация на акаунт